şükela:  tümü | bugün
  • 50'li yılların ortasından 60'ların başına değin, scotty moore(gitarist) ve dj fontana(davulcu) ile birlikte elvis presley'nin arkasında bass çalmış abimiz.

    aynı zamanda elvis'in ilk dönem eserlerini vermiş olduğu ''elvis-scotty-black'' üçlüsünden oluşan country trio'sunun üyesidir. pek fazla kişi bilmez ama bir isimleri bile vardı onların: the blue moon boys.. bu değerli ekibi elvis'e tahsis eden kişi sun records'un prodüktörü sam phillips'ten başkası değildi tabii ki. ama onlar elvis için sadece kendi band'ının üyesi değil, arkadaşlarıydı da. elvis, tcb'nin ilk sinyallerini daha o dönemden vermeye başladı.

    bill black, memphis'te doğdu. memphis'te vefat etti. hem de tıpkı elvis gibi oldukça genç yaşta. 1965'te, 39 yaşındayken, beyin tümörü sebebiyle hayata gözlerini yumdu. elvis presley cenazesine katılmadı. sebebi ise daha sonra anlaşıldı ve elvis presley'nin ne kadar ince ruhlu bir adam olduğunun da göstergesiydi bu. cenazeden sonra elvis şöyle dedi: ''ailesine vedasının sırf benim yüzünden bir magazin çılgınlığına dönüşmesini istemedim.''

    bir cenazede, ölen insanın geride bıraktığı anılardan çok hangi ünlülerin cenazeye geldiğini irdeleyen paparazilere verilebilecek en sade cevap budur sanırım.

    daha sonra bill black'in ailesiyle yapılan röportajda, bill'in babası william patton black, kendisini ilk elvis'in aradığını ve ''her ne zaman bir şeye ihtiyacınız olursa, beni aramanız yeterli'' dediğini söylemiştir.