şükela:  tümü | bugün
  • 31 yaşında dünyanın en zengini ilan edilen ve şu anda tahmini 100 milyar dolar serveti olan bill gates mirasını çocuklarına bırakmayacağını o parayla fakirlere yardım edileceğini çocuklarına ise iyi bir eğitim ile sefillik çekmesinler mahiyetinde bir miktar para bırakacağını açıklamış. çocukları da bunu saygıyla karşılamış.

ben öyle babamın götünü sikerim valla acınam.allah başa vermesin. ne güzel fakir yaşıyoruz.

detay

edit: fakir fakir milyar dolarla milyon doları karıştırmışım kusura bakmayın arkadaşlar
  • çocuklarına bırakmayacağı mirası vakıf yöneticilerinin ve akrabalarının çatır çatır yiyeceğinin göstergesidir. şirketlerini komple satıp nakde çevirse bile aynı şey olacağına adım gibi eminim. çocuklarının beleşçi olmasını istemediğini anlıyorum ancak sahip olduğu serveti insanlık için kullanmak istiyorsa en güveneceği kişilerin gene kendi yetiştirdiği, doğru yolu gösterdiği çocukları olmalıydı.
  • bir de amk oğlu madem fakirlere yardım edeceksin microsoft officeden bile bok gibi para istiyorsun önce bunlarla başla bakalım yardıma.

sanırım ibne pr peşinde!
  • doğrudur. (bkz: hazıra dağ dayanmaz)
    ayrıca şu an fakirlikten anlamıyor olabiliriz ama adamın bıraktığı miktar, fortune 500'de yer alan birilerinin serveti kadar olacaktır.
  • babaları microsoft’u kurdu, artık çocukları işsiz kalırsa format atarlar.

(bkz: format atılır)
  • "sefillik cekmesinler mahiyetinde bir miktar para..."

(bkz: 99 milyar dolar)

o seviyede insanlar icin sefillik sinirinin asgari ucret falan oldugunu sananlar var herhalde.

-ne yani ucak filomuz da mi olmayacak? ıyyyh, sefillik billaaa.
  • belli aralıklarla servetini dağıttığı içindir.
  • hayırsız baba mı? hayırsız evlada zırnık yok mu?
  • oğlum akıllı, niitsin mirası? (kendisi yapar)
    oğlum akılsız, niitsin mirası ( iki günde çarçur eder)

bir anadolu söylemi.