şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: #19201565)
 • birkaç gün önce black tongue'ın ortaya çıkmasıyla insanlar şarkıyı coverlama çabalarına girdiler bile hemen. bir youtube videosunda elemanın biri hem kelliher'ın hem de hinds'ın kısımlarını çalarak coverlamış. çok da güzel coverlamış, birebir aynı gibiydi.

  neden bundan bahsediyorum? bu videonun altına butterslax nickli biri "close, but not quite!!! good job though" diye bir yorum yaptı. coverı beğenenlerden biri "shut up, it's perfect." diye yorum yapınca, yine butterslax nickli arkadaş "well, i should know. i wrote it" dedi. bunun üzerine hummalı bir araştırma başladı. butterslax'in profilinde 40 yaşında olduğu (kelliher 71 doğumlu), youtube'daki tek arkadaşının mastodon'un resmi sitesinin moderatörü olduğu, ve butterslax'in kelliher'ın eski gruplarından biri olduğu ortaya çıktı.

  adam kendi şarkısının cover'ına yorum yapmış meğer abi. videonun altı karışımış vaziyette şu anda.
 • kullanmadığı gitar ve amfileri mastodon'un facebook sayfası üzerinden satışa çıkaran gitarist. ayrıca internet aleminde kullandığı butterslax takma adıyla ebay'deki hesabı üzerinden mastodon'la alakalı, imzalı materyaller satılmaktadır. ne diyelim bol kazançlar. fast shipping, good quality, recommended ebayer!
 • gubun esnafı.
 • bugüne kadar okuduğum en teknik ve doğru gitar bilgilerini vermiş adam. ayrıca işin özünü çözmüşlerden. detayları basitliğe serpiştirin diyor. ne kadar hızlı çaldığın önemli değil, basit bir ritmi dahi ne kadar çeşitlendirebildiğin, yaratıcılıkta ve üretkenlikte daha önemlidir diyor ki daha fazla katılamazdım.

  https://www.musicradar.com/…ats-what-scales-are-for

  ha ama komplike ritmlerde aşmış adamlar da yok değil. kevin hufnagel, dan mongrain vs.