şükela:  tümü | bugün
 • mindhunter isimli dizide holt maccallany isimli aktörün canlandırdığı, ortağı holden ford'un kasıntı akademisyen ve bilim adamı tavırlarının aksine babacan, halktan gelen amca tavırlarıyla herkese kendini sevdirip ortamı yumuşatan davranış bilimleri uzmanı.

  dizi boyunca holden fbi'ın politikaları ve iş yapılanmasını anlamaz veya küçümserken, aslında davranış bilimleri bölümünün kurucusu olarak işinde gücünde, gayet saygın konumunu ateşe atmış, holden'ın düşündüğü yaklaşımlarda umut gördüğü için adama kefil olmuş son derece fedakar bir insandır.

  ayrıca holden ne kadar hödük bir kasıntıysa, bu adam da o kadar kafa adamdır. hali ve tavırlarından amerikanya cumhuriyetinden alınıp yedikule emniyet'e konulsa orada da gayet sırıtmadan çalışabilecekmiş gibi bir rahatlık vardır.

  fbi'ın ensesi kalın patronları ve devletin yüksek bürokratlarıyla muhabbet ederken ''bir kadeh viski alabilir miyim'' diye sorar, savcı charles manson ile görüşmelerini anlatmasını istediğinde ''duble olsun'' diye siparişini düzelten adamdır. böyle biridir.

  seri katil tabirini ilk defa kullanan robert ressler isimli ordu emeklisi federal ajandan esinlenerek oluşturulmuş bir karakterdir.
 • adamdır.
 • bu kadar güzel sigara reklamı yapanı görmedim, cem yılmaz bu karakteri oynayan aktörü iyi izlemeli, kendisi pek iyi bir sigara reklamcısı değil sonuçta.