şükela:  tümü | bugün
 • 70'lerin sohretli basketbolcusu. 70'lerin basinda iki yil arka arkaya sampiyon olan ve ncaa tarihinin en uzun sureli yenilmezlik unvanini [ 88 mac] elinde bulunduran ucla takiminin en onemli oyuncusuydu. 1977'de portland trail blazers ile nba sampiyonlugu da yasadi. basketbolculugunun yani sira, anti-establishment fikirleri, grateful dead hayranligi, uzun saclari, saykodelik tisortleri ve solculugu ile hatirlanir.
  su siralar tv'de basketbol yorumculugu yapiyor, lafini budaktan sakinmayan ayarmator rolunde siklikla. playoff donemi, her gun farkli bir sehirde olmak uzere playoff turuna cikiyor, grateful dead tisortu ile. iki oglu da ncaa ligi kapsaminda basketbol oynamaktalar onemli universite takimlarinda..
 • oglu icin (bkz: luke walton)
 • amerikan ismet badem'i.
 • amerikanın en az sevilen spor yorumcularından biridir. hatta lakerstaraftarı bu adama duyduğu nefretten ötürü lakers tarafından draft edilen oğlu luke waltonstaples center'daki her maçta yuhalar.
  ayrıca (bkz: beat bill)
 • ingilizceyi tane tane konusmasına ve aksanına nedense kıl oldugum adam
 • zamanın kral adamı. çiçek böcek hippi kuşağının nbadaki temsilcilerindendir. portlandla şampiyon bilem olmuş ama solcu olması, savaş karşıtı olması vs. nedeniyle nba hiç bi zaman gereken değeri vermemiştir bu pivota.
 • boston celtics ile 1986 nba sampiyonlugu ve nba'de en iyi altinci adam odulunu kazanmistir.
 • dün gece celtics'in trail blazers'ı deplasmanda 88-78 yendiği maçı tv için yorumlarken 4. çeyreğin başında adeta ömer üründül'e dönüşerek efsane bir yoruma imza attı:

  "ilk üç çeyreğin tamamında celtics blazers'a skorda üstünlük sağladı (kimi'nin notu: 21/18, 20/19, 23/21). bu trend son çeyrekte de devam ederse celtics maçı alır."

  tam olarak bunu söylediğine yemin ederim.
 • 8 ağustos 2004 türkiye abd basketbol maçında görüp, imzasını aldığım efsane basketbolcu. bizim basketbolculara kıyasla oldukça kibar ve izleyiciye değer veren birisi olduğunu gördüm. imza istediğimde, bir dakika beklememi söyledi ve elinde bir marker ile geldi. şahane bir imzası var. ona teşekkür edip, yanından ayrıldıktan sonra harun erdenay'ı gördüm ve neden olduğunu bilmediğim bir şekilde imzasını istedim. sevdiğim bir basketbolcu değildi. adam, kalemi ve bloknotu aldı, suratıma bile bakmadan bir imza verdi ve gitti. o gün, profesyonellik kavramının gerçek bir örneği oldu bill walton benim için.
 • bill simmons'ın deyimiyle; "bir pivotun sahip olması gereken özellikler" şeklinde bir checkbox listesi olsaydı, sahip olduğu özelliklerle en çok alana checkbox koyabileceğiniz isim bill walton olurdu. izleyenler anlatır ki, 76-78 arasında dünyanın en iyi oyuncusu imiş. 1978'de ayağını kırmasa çok daha büyük bir efsane olacaktı kuşkusuz.
hesabın var mı? giriş yap