şükela:  tümü | bugün soru sor
  • albümün birbirinden güzel parçaları arasında benim de en sevdiğim.
    sözler western, sound biz.*

(bkz: mad dog morgan)

ayrıca tolgahan çoğulu sleep drifter'dan sonra buna da bir el attı.
  • bıyıklarımı korkutucu bulmadan yanıma yaklaşan her insan, gün içinde sürekli bu şarkıyı mırıldandığımı duyacaktır. ki o insan ve insanlar ne de şanslı insanlardır falan! ne güzel şarkısın sen ey billabong valley. şüphesiz ki; seni yapan uzun saçlı zibidiler ne iyi sanatçılar ne de güzel insanlardır.
  • sen kadar güzel olmuşsun dediğim şarkı.
  • hem oryantal hem oksidental bir şarkı. ayrıca o mikrotonal sesleri veren alet elektro bağlama değilse ben de bir şey bilmiyom xddd
  • castlemaine, victoria ellerinde eskiyalik yapmis dan (mad dog) morgan'in dehset verici oykusunu anlatan king gizzard parcasi.
  • yakın zamanda küçükçiftlik parkta olan konserinde benim gaydaya benzettiğim sesi aslında org ile çaldıklarını gördüm. ama gayda olsa sanki daha güzel olacak.

tam bir yol şarkısı olması ile birlikte bolu, abant ve çevresindeki rotada dinlendiğinde anlattı hikaye itibari ile alternatif bir köroğlu hikayesini akıllara getirmekte.

hatta bulunduğu albümle küçük bir anadolu turu yapılabilir ve bu şarkı da binboğalar vadisi olarak türkçe'ye uyarlanabilir.
  • dinlerken kanun kaçağı gibi hissettiren şarkı. yani süper.
  • avustralya’nın en belalı, en korkulan haydutlarından biri olan ‘mad dog’ lakaplı dan morgan’ın hikayesini anlatan ve albümdeki en güzel şarkılardan biri olan king gizzard and the lizard wizard şarkısı. şarkıyı farklı olarak stu değil de, aynı zamanda the murlocs’un da lead-vokalistliğini yapan ambrose kenny-smith seslendiriyor. kendisini severek dinliyorum. sesinin mikrotonal ritimlerle çok hoş gittiğini düşünüyorum. bunun dışında, aynı albümde billabong valley dışında; farklı bir üye (joey walker) tarafından seslendirilen ve ciddi anadolu esintileri taşıyan ‘anoxia’ isimli şarkı da kulaklara ziyafet diyebilirim. tabii stu her türlü ‘en’ bence ama bu tatlı bilgiler de burada dursun istedim.