şükela:  tümü | bugün
 • ang lee'nin yöneteceği savaş draması.
 • chris tucker , vin diesel, steve martin ve kristen stewart gibi oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran ang lee filmi...

  billy lynn's long halftime walk
 • ben fountain isimli şahsın,aynı adlı romanından uyarlanacak filmdir.muhtemelen 89. akademi ödüllerinde en iyi film dalında oscar'a sahip olacaktır.
 • ben fountain'in aynı isimli kitabından uyarlanan, senaryosunu jean-christophe castelli'nin yazdığı, yönetmenliğini ise iki oscar ödülü olan ang lee'nin*** yaptığı, amerika'da 11 kasımda vizyona girecek sinema filmi. filmden yayınlanan ilk fragman:

  https://www.youtube.com/watch?v=muulfj_i048

  filmin başrolünde joe alwyn, yan rollerde ise kristin stewart, vin diesel, garrett hedlund, steve martin, chris tucker gibi isimler var.

  kitap türkçeye figen bingül tarafından çevrildi ve "bana kahraman olduğum söylendi" adıyla domingo yayınevi tarafından basıldı. kitabın tanıtım yazısı şöyle:

  "hepsi üç dakika sürdü. ırak'ta pusuya düşürülen bravo takımı düşmanı bozguna uğratmayı başardı ve her şey fox tv kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. sadece saatler sonra birer youtube fenomeniydi billy lynn ve silah arkadaşları. uzaktaki savaşın kapılarına gelmesinden korkan -ve bundan korktukları için utanan- büyük ve kudretli amerikan ulusunun kahramanlarıydı artık onlar. bu durumda bush yönetiminin onları yuvalarına geri getirip ülke çapında bir "zafer turu"na çıkarmasından doğal ne olabilirdi ki?

  bu turun son saatlerini anlatıyor bana kahraman olduğum söylendi. dev bir stadyumda, yüzlerce spotun altında amerika son bir kez kutsayacak bravo’yu. amigo kızlar onları azdırmaya, hollywood film haklarını ucuza kapatmaya, nüfuslu zenginler meselenin petrol değil demokrasi olduğunu onlardan duyup kefaret koparmaya çalışacak. tüm bu “miş gibi” gerçekliği ve kitlesel hezeyan karşısında, hiç de benimseyemedikleri kahramanlıkları, hayli demlenmiş kafaları, kaybettikleri arkadaşlarının acısı ve coşmuş hormonlarıyla -çünkü henüz 20 bile değiller- baş etmek zorunda kalmış sekiz genç adamın hikayesi bu.

  yarın savaşa geri dönüyorlar."
 • bu yılki ödül sezonunun en büyük hayal kırıklığına dönüşen film. gelen ilk eleştirilere göre film patlamış durumda. en iyi film oscar’ının en büyük adayıydı. şimdi teknik dallarda alacağı birkaç adaylıkla yetineceği düşünülüyor. ang lee'ye yazık oldu.