• günümüz dünyasında oldukça nadir rastlanan bir insan çeşididir.
    çok yaşasın bu insanlar.
  • bilmediğim şeye bilmiyorum diyerek aslında gene kendi çıkarımı düşünüyorum. eğer biliyorsa karşıdaki anlatır öğrenmiş olurum, bilmiyorsa öğrenmek için soruyorsa öğrenmemiz için vesile olur. iki tarafta kazançlı yani.
  • doğru söylemiş kişidir.
    yalan da söyleyebilirdi, aferim ona.
  • (bkz: benim bu)
    hatta bazen konuşmak istemediğim zamanlarda bildiğim şeylere de bilmiyorum derim. uzun ve gereksiz olabilecek bir sohbetten kurtarıyorum kendimi.
    toplumumuzda takıntı haline gelmiş her konuda ahkam kesmek. bilmediğimiz bir şey olduğunda bilmiyorum demeyi zül sayıyoruz. o yüzden bilsek de bilmesek de bir diyeceğimiz vardır daima.
  • öğrenmek istiyorum diyen insandır. bilmediği şey ile kendini yargılamaz ve karşı taraf konuya hakimse ondan veyahut bahsedileni merak edip kaynaklarını bulan insandır. sonunda kültürlü, anlayışlı ve müthiş bir insana evrilir.
  • lisedeki biyoloji hocam.
    kendisini cidden çok severdim çünkü diğer hocalarla yaşadığım bilmediği bir şey sorduğumda böyle uzun uzun bakıp düşünen ve sonunda yanıt alamadığım yada yarım yamalak konu başka yere sapmış şekilde cevap aldığım bir durum hiç yaşamamıştım o hocamla.
    adam bilmiyorsa cevabi netti yahu net: bilmiyorum.
    edit: imla
  • ben diyemem!

misal turist gelip bana taksim'in ortasında "cihangir'e nasıl giderim?" diye soruyor ben talimhane'ye gönderiyorum ama ingilizce bilmiyorum diyemem.

kimseyi boş göndermişliğimiz yoktur evvelallah!
  • övgüyü hak eder....
    fakat asıl önemli olan erdem bilmediği şeyi öğrenme isteğidir....
  • benim bu insan. zira biliyormuş gibi yapıp bi işi sıçıp batırmaktansa bilmiyorum demek insanda gram sorumluluk bırakmıyor , bilmiyorum la işte bitti gitti.
  • benim o
    güzel kelimedir küçültmez sizi
hesabın var mı? giriş yap