şükela:  tümü | bugün
  • edit: bir de bilmediğine bilmiyorum diyemeyen tiplerin adres soran kişilere yanlış da olsa mutlaka bir adres tarif etmek zorunda hisseden tipleri var ki onlardan tanrı korusun bizleri a dostlar. kaç defa yanlış yollara saptım sayelerinde.

pamuklara sarılası insan. eğer hayatınızda böyle insanlar varsa onları çok sevin çünkü o kadar azlar ki.

bilmiyorum dediğin zaman insanlar ezik gibi görüyorlar.
    bilmiyorum dediğin zaman o konu hakkında karşı taraf bilmese bile biliyor gibi sallıyor. bir nevi yalancı turnusolu.

bilmiyorum diyebilmek erdemdir.
    bilmiyorum diyebilmek eziklik veya aptallık değil olgunluk belirtisidir.
  • günümüz dünyasında oldukça nadir rastlanan bir insan çeşididir.
    çok yaşasın bu insanlar.
  • doğru söylemiş kişidir.
    yalan da söyleyebilirdi, aferim ona.
  • (bkz: benim bu)
    hatta bazen konuşmak istemediğim zamanlarda bildiğim şeylere de bilmiyorum derim. uzun ve gereksiz olabilecek bir sohbetten kurtarıyorum kendimi.
    toplumumuzda takıntı haline gelmiş her konuda ahkam kesmek. bilmediğimiz bir şey olduğunda bilmiyorum demeyi zül sayıyoruz. o yüzden bilsek de bilmesek de bir diyeceğimiz vardır daima.
  • ben diyemem!

misal turist gelip bana taksim'in ortasında "cihangir'e nasıl giderim?" diye soruyor ben talimhane'ye gönderiyorum ama ingilizce bilmiyorum diyemem.

kimseyi boş göndermişliğimiz yoktur evvelallah!
  • " adam dediğin bilmediğini bilendir."

nezihe meriç
  • ne var ki bunda hep böyleyimdir.neden bilmediğim şeyi biliyorum diyim ki .
  • oraya beni de yazmanızı rica edeceğim.

bilmediğim konularda konuşmam. konuşursam da "uzmanı değilim, bence böyle, tabi bir de bilene sorup detayını öğrenmek lazım" tarzında olur. tavsiye ederim. çok güzel bişey. mesela sözlük yazarları için bir başlangıç noktası olarak: "öğretmenlik mesleği hakkında boş boş konuşmayı bırakmak" *
  • övgüyü hak eder....
    fakat asıl önemli olan erdem bilmediği şeyi öğrenme isteğidir....
  • benim bu insan. zira biliyormuş gibi yapıp bi işi sıçıp batırmaktansa bilmiyorum demek insanda gram sorumluluk bırakmıyor , bilmiyorum la işte bitti gitti.