şükela:  tümü | bugün
  • bu müteahhit firma tam şark kurnazı bir firmadır. sitelerinde projeleri ballandıra ballandıra anlatıp, gidilen proje tam bitmemiş iken şu zaman hemen bitecek vb. laflarla milleti kandırmaktadır.

son projelerinden olan zümrüdü anka sitesi daha tam anlamıyla bitmeden, yeni inşaat çalışmalarına başlamışlardır. siteye de bir yönetim firması koymuşlar (ki bu firmayı maliklerin çoğu istemiyor) 90 metrekarelik bir ev için 217 lira aidat alıyorlar. ne mi yapıyorlar? sadece haftada bir bloklara temizlik (pis su ile) yapılıyor ve çöp toplanıyor. güvenlikte oturan iki adam var. bütün olay bu. sosyal tesisdi kıldı tüydü hiçbir şey yok bu aidatın içinde.

gelelim şark kurnazı bilsa yapı'ya. otopark kapısı olarak en adi dükkan kepengini taktırıyorlar. tabi bu tarz kapılar sürekli açılıp kapanabilecek bir kapı değil. öyle de oluyor. birinci haftasında arızalar başlıyor, giremiyoruz ve çıkamıyoruz. aylar geçti üzerinden bu firma ilgilenmemeye devam ediyor. şimdi yeni olması gereken sandwich kapı (l şeklinde açılan) teklifi gelmiş ve kurnaz müteahhit firma bunu maliklerden toplatmak istiyor.

sitede üst katlara basınçlı su, kullanımın yoğun olduğu saatlerde gitmiyor, hidrofor pompası takılacak aylardır.

iskân alınmadığı için hâlâ yüksekten fatura ödüyoruz ve elektrik panolarının olduğu yeri belediye görse bütün siteyi boşaltır. o kadar reziller, iş bitmeden insanların aklıyla oynamaya devam ederler. aynı zamanda jeneratör de yok sağolsunlar. * sitede makineye bağlı hastalar var bu arada site müdürünün kendisi söylüyor.

otoparkı ise evlere şenlik, kapı arızalı ve sürekli açık olduğu için gece hırsızlara mükemmel bir mekân yaratır. ve yerlerde ki tozlar katman katman olduğu için gözle görülebilir.

kamelya yerleri boş, çocuk parkı ise terkedilmiş inşaat gibi.

bunları anlattım ki burada kiraya oturacak veya ev alacak birisi sakın bu hataya düşmesin. ben kiracıyım ve yakın zamanda çıkacağım.