şükela:  tümü | bugün
  • 12 eylül'ün en bilimsel ve tarafsız anlatımı için mülkiye'deki türkiye ekonomisi dersini almak gerekir.
  • serdar şahinkaya ve ilter ertuğrul'un editörlüğünde kendisi için mülkiyeliler birliği tarafından kasım 2011 tarihli ve 1279 sayfalık devasa bir armağan yayımlandı. 53 yazarın 48 yazısı, artı bir de nehir söyleşi var.
  • "istanbul iktisat fakültesi mezunu bilsay kuruç, hangi eserinde iktisat teorisi felsefesi ile uğraşmıştır? 50 yıl önce yazdığı ricardo üzerine tezinden sonra yayınladığı tek bir iktisat teorisi, iktisat teorisi felsefesi, iktisat teorisi tarihi yayını var mıdır? nereden kaynaklanıyor bu “seçkin adeta kutsal kişiliği”? iktisatçılığından mı, yoksa rahşan hanım ve altan öymen’in teyze çocuğu ve bülent ecevit’in 1977-1978'deki iflasla biten ünlü “sola açılım projesinin” perde arkasındaki mimarlarından biri olmasından mı?"

    bir paragrafla açıklamış yahya hocam* neyin ne olduğunu. gerisi laf-ı güzaftır.
  • dün son derece trajik bir şekilde eşini kaybetmiş.

    "olayı bugün saat 19.00 sıralarında bozcaada ilçesinin dünyaca ünlü ayazma plajında meydana geldi. sevim kuruç, eşi prof. dr. bilsay kuruç ile denize girmek için ayazma plajına geldi. eşi ile denize giren sevim kuruç, kıyıdan yaklaşık 20 metre denize açıldıktan sonra bir anda suda çırpınmaya başladı. yaşlı kadını gören denizdeki sedat bilir, yüzerek yanına gittiği sevim kuruç’u denizden çıkardı. kıyıda eşi hemşire ayşegül bilir tarafından ilk müdahalesi yapılan sevim kuruç’un duran kalbi, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin kalp masajıyla tekrar çalıştı. ardından ambulansa alındığı sırada sevim kuruç’un kalbi tekrar durdu. ambulansla bozcaada toplum sağlığı merkezi’ne kaldırılan sevinç kuruç, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. sevim kuruç’un cenazesi, bozcaada toplum sağlığı merkezi’ndeki morga kaldırıldı."