• eşsiz filim "kırmızı balon"un* yönetmeni albert lamorisse'nin yazıp yönettiği ilk filimdir 1951 yapımı "bim". tıpkı robert bresson'un "yolun açık olsun baltazar"ı* gibi nefis bir eşek öyküsüdür.
  • 'mağaza açtıkları yerlerde 60 dükkan kapanıyor'

fas ticaret bakanı moulay hafid elalamy dün parlamenterlere yaptığı açıklamada, bim hakkında, “türkiye’nin desteğiyle fas’a yatırım yapıyorlar, mağaza açtıkları yerlerde 60 dükkan kapanıyor” dedi.
  • 14 şubat 2020 aktüel ürünlerinde kullandığı fazlaca mermer deseniyle bir yerden sonra mermer merve mermer merve mermer merve dedirten mağazalar zinciri. *
  • (bkz: building information modeling)’ in kısaltması.
  • fas'taki esnafı bitirdiği için fas ticaret bakanı'ndan uyarı almış milli gururumuz. işte böyle sömürgeci olup yayılmamız gerek. fas'tan başladık sırada ispanya var. a101'de saçma sapan çıldır reklamı yapsın anca amk.
  • ihtiyacım olan bir kaç ürün vardı, arkadaşımla kurumdan izin alıp 10 dakikalığına gidelim dedik. vardığımızda saat 09.03 tü. '' aa ilk biz gelmişiz ne güzel.'' deyince '' sen öyle san.'' dedim. içerisi çoktan ana baba günü olmuştu. bu hafta hazırladıkları mermer konseptiyle çay takımı, tepsi, saat ve fanusla ben de mermer batağına düştüm. kuruma geldim, aldıklarıma inanmaya çalışıyorum. yeni gelin olmam diyordum, oldum. hayretler içerisindeyim. teyzelerle gitmeyin, gaza gelme olasılığınız çok yüksek.
  • satıştan kalkan stroopwafel'ı tekrar satmaya başlamış olan market zinciri. kasiyerin söylediğine göre geçici süreliğineymiş, saldırın*.
  • bim alışverişimizdeki kalemler.

günlük süt.
    çöp poşeti.
    bazen elma, armut.
    bazen kaşar peynir ve çorba için krema.

başka da bir şey almıyoruz. artık fazlasını da aramıyorum. bir pazar sabahı ekmek almam gerekti bir daha marketden ekmek almaya tövbe ettim.

yarım saat önce migros'a uğradım.
    eşim eve gelirken, makyaj temizleme suyu ve mendili istemiş onu aldım.
    alışverişin devamında:
    pesto sos, kaya tuzu, kaynatmak için kemik, boza, yumurta, lavaş, beyaz peynir vs.

bim'de bu ürünlerin bazısı var, boza mesela bir kere aldık sırf önyargılı mı davranıyoruz diye içemedik, buzdolabında kaderine terk ettik.

bim iyidir güzeldir ama temel bir kaç ürün dışında uğramadığım bir yer oldu.

bugün a101 ceo'sunun bir ropörtajını izledim.
    kriz dönemlerinde discount marketler daha da güçlenir diyor.
    tüketicinin alım gücü düştükçe fason üretim daha artacak demek oluyor bu.
    fason üretim kalitesiz diyemem ama 2 lira fazla veririm keyifle, gönlümce yer içerim.
  • 2019 yılında 1.2 milyar tl net kâr açıklamıştır.

kaynak

kap’ta açıklanan finansal rapora göre 2019 yılında esas faaliyet kârı bir önceki yıla göre %37 civarı artış göstermiştir.

2019 yılında değişiklik yapılan 16 no’lu standart dikkate alınmadığında da esas faaliyet kârı %12 civarı artış göstermiştir.
  • bim'de çalışan akrabamın dediğine göre aynı soyadlı kimseleri işe almıyorlarmış. akrabası olmayacak yani. eğer bu doğruysa liyakata bağlılıklarından ötürü kendilerini tebrik ediyorum. bim'de kasiyer olmak gibi stratejik derinlik ve yetkinlik isteyen bir iş için bu kadar eleyici olmaları takdir edilesi doğrusu.
hesabın var mı? giriş yap