şükela:  tümü | bugün
 • bime her girişimde içinde ihtiyacım olmayan şeyler olmasına rağmen bakmadan geçmediğim bölüm. bazen çok enteresan ve alakasız ürünleri çok uygun fiyatlarla bulmanız mümkün olabiliyor.
 • öğrenciler ve gelir düzeyi düşük olan kişiler dışındaki kişilerce takip edilmemesi gereken aktüeldir. çünkü satılan mallar kalitesiz, bu ayan beyan ortada. zaten satılan malların, mesela gıdaların besin değerlerini veya diğer standart özelliklerini diğer markalarla karşılaştırdığınızda aradaki farkı çok rahat bir şekilde görürsünüz.

  geçende reklamında bir laptop varmış, birisi bana acaba alayım mı diye sordu, özelliklerine baktım, çift çekirdekli desen yok, ram desen düşük, özetle piyasadan kalkmış artık satılmayan bir modeldi, ama fiyatı bu özelliklerine rağmen pahalıydı. adama aynı fiyata çift çekirdekli, daha hızlı ikinci el başka bir bilgisayar alabileceğini, mevcut donanımıyla zaten bir süre sonra bim'de satılan bu laptopu kullanamayacağını söyledim.
 • bazen posta kutusunda bulduğum, hiç tükenmeyen bir heyecanla okuduğum broşür. hiç ihtiyacım olmayan şeylerden alsam ne güzel olurdu diye düşünüp mutlu oluyorum.*
 • bu haftaki sayısınsa çapalama makinası ilanı barındıran dergiciktir. yıllardır bu anı bekliyordum, pencere önü saksılarımı da benim kadar heyecanlandırmıştır. yahu siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
 • a 101 aktüel ürünlerinin yanında lafı bile olamaz. inanmayan birkaç hafta incelesin kendi görsün. a 101'in aktüel ürünleri perşembe günü.
 • android uygulaması bile varmış.
 • sevgili aç ve çulsuz öğrenci kardeşlerim, sevgili tavuk döner müdavimi kardeşlerim. merak etmeyin bu günler de geçecek, benim bile geçti ise sizin hayli hayli geçecek. korkmayın..

  öncelik ile çevrenizden gözünüze bim, a101 ve şok vs. gibi bir market kestirin. sonrasında bunların uygulamalarını telefonunuza indirin, eğer uygulama bulamadıysanız veya telefonunuza uyumluluğu yok ise internet kataloglarını edinin.
  örnek vermek gerekir ise bim aktuel gibi. bu kataloglardan indirimli ürünü yakalayıp paranızı basıp erzak stoğu yapın.

  bu marketler adeta bir öğrencinin bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş gibi. spreydi, parfümdü, kişisel bakımdı falan hepsini buradan karşılayabilirsiniz. tabi indirimleri gözetmek kaydı ile.

  sonrasında eğer sigara tiryakiliğiniz var ise bir tütüncü dükkanına gidip orta ağır bir tütünden 10 lira + sarma makinası 5 lira + 200'lü makaron 5 lira olacak şekilde 20 liraya 2 haftalık sigara ihtiyacınızı karşılıyorsunuz.

  eğer alkol veya bira tiryakliğiniz var ise evde bira yapımı hakkında anlatımlar bulunmakta. deneyen onlarca arkadaşım oldu ve inanın çok leziz tatlar çıktı ortaya.
  onu da bir başka makalede anlatacağım, şimdilik bu kadar yeter.

  para varken herkes yaşar, önemli olan para olmadan yaşamakta demiş bir gezgin