şükela:  tümü | bugün
  • 13 ocak tarihinde gelicek olan steelseries ürünlerine 8 ocak (bugün)'den erişip satış fiyatının 200 küsür fazlasına letgo gibi karaborsada satmalarıdır

bim aktüel 13 ocak 2021

(bim mağazasında bim çalışanı tarafından çekildiği görülmektedir) umarım bim gerekeni yapar
    görsel

linkler:
    1
    2

ufak bir araştırma ile bir çok örnek ile karşılaşılabilir

edit:ilan kaldırılmış ama görselde mevcut

edit2:asgari ücret aldığı için haklı olduğunu savunan dangalağa itafen söylüyorum bu ürünler 13 ocakta satışa çıkıcak 8 ocakta değil bu amerikada kara cumada best buy çalışanının tüm playstationları alıp karaborsada satması gibi bir şeydir ayrıca bu ürünler mağaza başına bir tane gelmekte
  • vay aw .. diyorum bu üçlü çete market zincirlerinden her şey beklenir de çalışanlarının bu kadar akıllı olabileceği aklıma gelmezdi . evet bu bence kurnazlıkta olsa akıl gerektiriyor sonuçta . ancak bim bu arkadaş hakkında derhal soruşturma başlatmalı ve gereken yapılmalı .

ek; arkadaşlar bim çalışanları asgari ücretten fazla maaş alıyor . geçen sene (2020) 3000 liraya yakın maaş alıyorlardı , şimdi ne olmuştur bilmiyorum .
  • bir şirketin çalışanının o şirketin müşterisi olmasından doğal daha ne olabilir.

adam satışa çıkar çıkmaz parayı verdi mi?

verdi

satın aldı mı?

aldı

o mal artık onun oldu mu?

oldu

dilediği fiyata satar mı?

satar

aradaki kardan devlete vergi veriyorsa o sebeple vergi kaçırıyor diyebilirsin, ama ne bimin vatandaşa bir ürünü ucuza satma yükümü var, ne de orada asgari ücretle çalışanın kendi mülküne alma yasağı...

satan bim o fiyata satmış memnun

alan adam o fiyata almış, beğenmiş parayı vermiş almış

sonra da kar koyup internette satıyor işine gelirse alırsın işine gelmesse almazsın, serbest piyasa...

bimde asgari ucretle calışma çok süfer bişeyse çalışılabilir, bu açıdan bimin de işine gelir, adam mal alıyor kar koyuyor satıyor...
  • adam bayiden sıfır araç alan galerici gibi uyanık. `::)`
  • suç değildir.
  • çok doğal değil mi bu insanlar 3 kuruşa tüm gün bim şartlarında çalışıyorlar. bu doğrudur demiyorum ancak doğaldır. aç insanın ahlakı falan olmaz.
  • asgari ücretle çalışan insanların ekmeğiyle oynamayın yavşaklar.

adam 3-5 kuruş para kazanacak, lale de sanki 2.çiftlik bank skandalını ortaya çıkardım yaygarasında..

edit: un mu stokluyormuş yağ mı stokluyor. nasıl bir stratejik ürün,hırsız mı bu adam ? süte su mu katmış ? ne yapmış.. asalım karaborsacıyı... yahu arkadaş saf mısınız. hangi dünyada yaşıyorsunuz. silktiğimin mouse u çok satılırsa bir daha anlaşır ana firma zaten .

bunu yapan elemanın kazandığı para ne olur sanıyorsunuz da ekmeğinden etmeyi razı gelebiliyorsunuz. idealist olmakla salak olma arasında çok ince bir çizgi vardır gençler.. saçmalamayın
  • bazı arkadaşlar olayı tam olarak anlayamamış. ürünler 13 ocak günü satışa çıkacak. bu arkadaş 8 ocak tarihinde, normal müşteriye satışı olmayan ürüne erişmiş ve satıyor. çalışan stoku vs. yoksa bu yapılan suçtur.
  • bir mağaza çalışanı o mağazanın müşterisi olabilir. mağaza gerektiğinde o müşterisine personel indirimi gibi bir takım güzellikler de yapabilir. ama dünya kadar afiş basıp sosyal medyada reklamını yaptığı ürünün geleceği gün mağazanın açıldığı an saniyesi itibariyle orada olmaması o mağazanın tüm müşterilerini kandırması demektir. bu kandırmayı mağaza kendi eliyle yapmıyor, personel tarafından yapıyorsa olay disiplin hükümleri gözetilerek değerlendirilmelidir.
  • hiç şaşırtmadı letgo'dan ilanları kaldırmışlar. yarın bim'e gitsem, '13 ocakta gelecek overlok makinasından almak istiyorum' desem, 'hanımefendi o ürün daha gelmedi' derler fakat letgo'dan satmaya çekinmezler.

tamam asgari ücretle, zor şartlarda çalışıyor olmanız başka bir asgari ücretlinin hakkına girebilirsiniz anlamına gelmiyor.