şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kemalizmin kalesi migros)

edit: bizim bkz zirvede yalnız kalmış. burada dün bim müşterisini asıp kesen, yoz, bilinçsiz gören bir entry vardı silinmiş demek ki. bim'den alışveriş tercihine bakarak sınıfsal analiz yapılabilir eyvallah da o analizin sonucu bim'cileri aşağılık birer fakir olarak görmek sorunludur.
  • hakikaten pek fiyat araştırması yapmayı sevmez, çünkü bilir ki bim ucuzdur, diğer marketler gibi ihtiyacın olmayan malın fiyatını uygun gösterip satmak için bir tarafını yırtmaz. aktüel ürünler bir nebze böyledir ancak onların ürün gamında ne kadar düşük yer tuttuğunu bim'den alışveriş yapan bilinçli kitle bilir.
  • bazı insanların gözünde migros müşterisi neyse benim gözümde de odur kendileri.

peki sen migros'tan alışveriş yapınca zengin, kültürlü ve elit tabakadan mı oluyorsun be amına koduğum?

ben yeri gelir bim'den alışveriş yaparım. hatta örnek vereyim yavşak bak dinle. buono diye bir bitter çikolata var bilmezsin gerçi sen, azıcık damak zevki olan fiyat-performans olarak uygun olduğundan bundan kapış kapış alır. şimdi ben migrosa gidip sırf senin sikko ayrıştırmalarınla nestle bitter çikolataya neden 3 lira bayılayım?

bu kadar kibirli olmayın amk. bırakın şu zihniyeti. insanlara tepeden bakmayı bırakın artık.
  • üniversite öğrencisidir.
    öğrenci adam araştırır: tüm sıcak fırsatları, katalogları, indirim sitelerini aklına neresi geliyorsa orayı. sonunda görür ki %95 oranla bim diğer marketlere göre daha ucuz satar. hem de bunu sürekli yapar. bazıları gibi 7 kg tursil 18,9 tl kocaman yazıp altına küçücük harflerle her 50 tl ve üstü alışverişte bir tane alınabilir demez.
  • ayağını yorganına göre uzatan ve hesabını bilendir.
  • insanları yediği içtiği, alış veriş yaptığı yerler, kıyafetlerinin markası veya buna benzer şeyler üzerinden yargılamayan insandır en azından ben öyleyim yani. yok bimden alış veriş yapanların eğitim seviyesi düşükmüş araştırmayı sevmezmiş migrostan ya da tansaştan alışveriş yapanlar zeki kültürlü mükemmel insanlarmış falan bu neyin kafası allah aşkına... şahsen ben bimden de alışveriş yapıyorum migrostan da ee ben noluyorum bu durumda cahil araştırma yapmayan mı eğitim seviyesi yüksek insan mı?
  • aşağıdaki ürünü için seve seve olduğumdur;

(bkz: centro çikolatalı gofret)

ye de sonra konuşalım alt-üst-yan tabakayı.
  • üniversite öğrencilerini de içerisinde barındıran grup.
  • tansaş'ta %45 indirim günü olacak da gideceğim de oradan lopopo alacağım, peh peh.

tansaş'a minimum 1 vesaitle ulaşırım (migros da koç tarafından satın alındıktan sonra istanbul'da tansaş kaldı mı artık onu da bilmiyorum) 1 de dönüşü var, öğrenci bile olsan 2tl akbil parası var. bir de ebesinin amına kadar çikolata için gitmek var. bim ise benim oturduğum sokakta yoksa arka sokakta var, adım gibi eminim.

üstüne, '%45 indirim bokta püsürde geçerlidir her istediğini alamazsın hacı' ayağına almam gereken şeylerin 3te 1ini indirimli bulabilip kös kös eve dönme ihtimalini de göz önünde bulundurmam gerekir.

eğer maddi durumum market alışverişindeki küçük fiyat oynamalarını bile tolere edemeyecek durumdaysa her türlü bim'e giderim. bim olduğu için değil, indirime mindirime girmeden genele döktüğünde muadillerinden ucuz olması sebebiyle tercihimi böyle yaparım.

yeteri kadar param varsa zaten adına bile bakmam girdiğim marketin, ihtiyacımı alır çıkarım.

amına koyim öyle bir etiket merakına düşmüşüz ki, sıçacağımız bokun bile kıymetini ölçüyoruz.

ha bir de dost ayran'a laf edenin, o sütü veren inek kadar beyni yoktur.