• üniversite öğrencisidir.
    öğrenci adam araştırır: tüm sıcak fırsatları, katalogları, indirim sitelerini aklına neresi geliyorsa orayı. sonunda görür ki %95 oranla bim diğer marketlere göre daha ucuz satar. hem de bunu sürekli yapar. bazıları gibi 7 kg tursil 18,9 tl kocaman yazıp altına küçücük harflerle her 50 tl ve üstü alışverişte bir tane alınabilir demez.
  • tansaş'ta %45 indirim günü olacak da gideceğim de oradan lopopo alacağım, peh peh.

tansaş'a minimum 1 vesaitle ulaşırım (migros da koç tarafından satın alındıktan sonra istanbul'da tansaş kaldı mı artık onu da bilmiyorum) 1 de dönüşü var, öğrenci bile olsan 2tl akbil parası var. bir de ebesinin amına kadar çikolata için gitmek var. bim ise benim oturduğum sokakta yoksa arka sokakta var, adım gibi eminim.

üstüne, '%45 indirim bokta püsürde geçerlidir her istediğini alamazsın hacı' ayağına almam gereken şeylerin 3te 1ini indirimli bulabilip kös kös eve dönme ihtimalini de göz önünde bulundurmam gerekir.

eğer maddi durumum market alışverişindeki küçük fiyat oynamalarını bile tolere edemeyecek durumdaysa her türlü bim'e giderim. bim olduğu için değil, indirime mindirime girmeden genele döktüğünde muadillerinden ucuz olması sebebiyle tercihimi böyle yaparım.

yeteri kadar param varsa zaten adına bile bakmam girdiğim marketin, ihtiyacımı alır çıkarım.

amına koyim öyle bir etiket merakına düşmüşüz ki, sıçacağımız bokun bile kıymetini ölçüyoruz.

ha bir de dost ayran'a laf edenin, o sütü veren inek kadar beyni yoktur.
  • eğitim seviyem yüksek yani lisans düzeyinde(ne kadar çok yüksek bilemem, ölçtürmedim) ama gelirim düşük; ölçülebiliyor, hatta yokmuş, ulan! şimdi beni hangi kategoriye sokacaksınız? bütün market kataloglarını incelerim, karşılaştırma yaparım. hangisi kalitesine göre en uygunsa oradan alış veriş yaparım. bim'dir, migros'tur, çağdaş'tır, kiler'dir, mahalle bakkalıdır. vız gelir, tırıs gider. ben kapitalizme siyaset cilası çekip cebimi yakamam, homoekonomikus olayı...
  • girip sadece hollanda waffle'i alıp sonra koşarak çıktığım için tam olarak dahil olmadığım grup. elitliğimden bişe kaybetmiyorumdur herhalde. zaten onda da indirim yapmışlar, nasıl sinirlendim, nasıl sinirlendim. kopardım yaygarayı. "bu geçenlerde 3 küsür liraydi, şimdi niye 2.25 lan, çakma mal mı satıyorsunuz? hemen müdürünüzü çağırın" dedim. masraf olmasın diye müdür çalıştırmıyorlarmış! fakir midirler nedirler! eve gittim de filtre kahveyle waffle yedim, ancak rahatladım. gaddemit.
  • insanları yediği içtiği, alış veriş yaptığı yerler, kıyafetlerinin markası veya buna benzer şeyler üzerinden yargılamayan insandır en azından ben öyleyim yani. yok bimden alış veriş yapanların eğitim seviyesi düşükmüş araştırmayı sevmezmiş migrostan ya da tansaştan alışveriş yapanlar zeki kültürlü mükemmel insanlarmış falan bu neyin kafası allah aşkına... şahsen ben bimden de alışveriş yapıyorum migrostan da ee ben noluyorum bu durumda cahil araştırma yapmayan mı eğitim seviyesi yüksek insan mı?
  • gün itibariyle en az 15 günlük sahur + iftar ihtiyacını (ekmek ve su hariç) 73,15 tl'ye halledebilmiş olan şahsımın da aralarında bulunduğu topluluktur.
  • gerçek anlamda her kesimdendir. evine yakın olduğu için, çok sevdiği tek bir ürünü almak için (bkz: holland caramel waffles), tasarruf için giden sürüsüyle insanı kapsar. ayriyetten bim müşterisi sadıktır, mesela yanyana olan a101 ve bim görse, hiç düşünmeden bim'i seçer.
  • en azından çamaşır ilacı diye bir şeyin olmadığını bilen biridir.
  • birayı, rakıyı başka yerden almaktan mutsuzdur.
  • dost meyveli yoğurdun yerini başkasının tutmayacağını bilir,
    dardanel tonun üçte biri fiyatına tamamen aynısından derya ton balığı alır,
    ekmecik kepekli tost ekmeğini börek yer gibi zevkle götürür,
    saviola kedi dilinden yaptığı tiramisu'su parmak ısırtır,
    buzdolabından jucy (ki aslında tamek) elma suyu eksik olmaz,
    ve hepsinden önemlisi aslında bim takıntısı falan da yoktur, sırf o var diye oraya gidiyordur, çoğu zaman ordan çıkıp hemen yanında açılan rammar'a girip ordan da alışveriş eder, salak kategorizasyonlarınıza da sikini sallamaz geçer.
hesabın var mı? giriş yap