şükela:  tümü | bugün
  • allah korusun , ülkede derin infiale sebebiyet verebilecek bir durum. zira bim ve a101 demek, insanların tatsız tuzsuz gıdalarla beslenip, çok şükür demesi anlamına geliyor.

hatta ara ara patito cips ve vip kahveyle yapılan pijama partileri ya da pes organizasyonları, değil ekonomik krizi hatırlatmayı '' ulan ne kadar da lüks yaşıyoruz be'' hissiyatı yaratıyor. örneğin kilosu 35 lira olan ezine peyniri yerine kilosu 20 lira olan dost peynir tercih edilirken '' karın doyurma ilkesi'' ve ''peynir yemenin anlamsız gururu'' birleşip muazzam bir ego yaratıyor.

öyle ki bu ego, muhtemelen müteahhit olup, yanından basıp geçen son model arabanın üzerine sıçrattığı suyu paçalarından akıtıp kurutmaya dahi sebebiyet veriyor. sonra eve geçip 3258475 taksitle alınan televizyondan, bir tarikat hocasını dinleyip, hmm demek ki halamın eniştesinin dayısının kızı bana helalmiş diyor cinsel arzuları da tatmin ediyor, bir primatın ihtiyacı olan her şeyi karşılıyorsunuz.

maslow yaşasaydı, piramitimi kolaylaştırmışsınız deyip teşekkür ederdi.
    bu sebeptendir ki ben de bim ve a101'e ekşi sözlük aracılığıyla, toplumu dinginleştirdiği için, le colamı açıp, teşekkürlerimi sunuyorum.

edit: yok yok, edit yapmamak için direndim lakin başaramadım. nerde 10 kilometreden ironiyi tanıyan ekşiciler nerde bunlar. yahu arkadaş hiçbir marketle hiçbir marketi kıyaslamıyorum. zengin falan değilim hergün macro centerdan alışveriş yapmıyorum. ucuz ve kalitesiz ürün halkta farkındalık olgusunu yok ediyor. bu yazıdan bunu çıkaramayıp nasıl böyle şeyler yazabiliyorsunuz heyhat.!!

her neyse ver mehteri.
  • şok bana yeter şok şok şok.
    yeter de artar şok şok şok.
  • bim'in her akşam 21:00 da, a101'in ise 21:30 da gerçekleşir; her ikisi de sabah 09:00 da tekrar açılır.

edit: @sonuncu nokta'ya bilgilendirdiği için teşekkür ederim. bim'in kapanış saati revize edildi.

edit 2: a101 21:30 da kapanıyormuş. bunu da @mehmety bildirdi.

ulan murdar oldu entry amk.
    siz yine de 21:00'a bırakmayın alışverişinizi, son dakika stresine girmeyin.*
  • insanların temel ihtiyaçlarını ucuz yoldan karşılamaları, toplumun dinginlesmesi veya uyutulması demek değil, zorunluluktur.

açlık sınırında yaşayan insanların bu marketlere gitmeyip yaprak veya ot yemesini mi bekliyorsunuz?

yoksa migrosa gidip, maaşın yarısını bırakıp çıkmasını mı?
  • ticarette her şey olabilir. müşteri portföyüne bakıldığında zor gibi görünse de, siyasi gelişmeler nedeniyle her zaman mümkündür bu bizim ülkemizde.

velev ki 2 firma da kapandı. peki piyasa bu boşluğu affeder mi? hayır. böylesine devasa bir pazarda lider olan 2 firmanın boşluğunda derhal yeni oyuncular girer oyuna ve sadece isimler değişir. zira ülkede herkesin uluslararası markaların mağazalarından alışveriş yapacak durumu yok ve bu firmalar insanlara gelirlerine göre ürün satıyor.
  • malum kitlenin "lan aslında fakirmişiz yahu" demesine sebep olacak eylem. ben desteklerim, keşke olsa.
  • aman ağzınız kopsun lan , kapanmasın litfin.

geçen çedar peynir aldım, hamburgerin içinde erimeyince camın kırık köşesini bir macun edasıyla geçici olarak kapadım. ürünleri çok kaliteli ve işlevsel.
  • ülke kapanır bim ve a101 kapanmaz.
  • zaten biat ettikleri görüşe bakarsanız kapanması gerekir.

ne o öyle açık dindar market mi olurmuş ya.
  • hadi a101’i geç bim’in kapanması dost süzme yoğurt sever olarak bileklerimi dikine kesip sekizinci kattan atlamama yol açacaktır.