*

şükela:  tümü | bugün
  • bugün başıma gelen olay
    bambu erkek çorabı alayım dedim baktım etiket fiyatı 3,95 tl iki çift alayım dedim ama kasaya gidince 9,50 tl ödedim etiket fiyatının 3,95 tl olduğunu söyledim inanmadı gelip kendi gözüyle gördü kasiyer aa bi baktıki 3,95 tl istersen geri bırakabilirsin dedi neden bırakayım dedim bana lazım bu ama yaptığınız çok ayıp dedim. etiket 3,95 tl ama kasaya gidince 4,75 tl bu ne biçim iştir nerde bu devlet nerde bu insanlar
    bu arada ek olarak şunu da ekleyim geçen hafta aynı mağazada bunu gururla söylüyorum bim mağazasında 250 gr. simbat dakota çekirdek 3,95 tl iken şuanda 4,95 tl bu fırsatçılığa bu kazıkçılığa kim dur diyecek
    malum mağaza istanbul sultangazi g caddesi mağazası
  • aynısı migrosa hemen hemen her gittiğimde yaşadığım ve bu yüzden kasada fişi kontrol edip para iadesi aldığım olaydır.
  • fiyat etiketlerinin zamlara yetişememesidir. daha doğrusu personelin etiket değiştirmeye yetişememsidir. malum bim bir personel ile hem kasa hem tezgah yerleştirme hem etiket yapıştırma hem temizlik işlerini yaptırıyor.
    ekleme: alttaki arkadaş hakıldır, benim de başıma geldi farklı markette, etiketteki fiyat farkını tarafıma ödediler.
  • etiketteki fiyattan ürünü vermek zorunda olduğunu bilmeyen bir kasiyer ve etiketteki fiyattan ürünü satın alabileceğini bilmeyen bir müşteri içeren olay.

aynısı bir zaman migrosta başıma gelmişti. baktım becks ucuz, 5-10 tane doldurum arabaya. sonra baktım fişte pahalı. beraber gittik etikete baktık, tek bir etiketi değiştirmeyi unutmuşlar. ödediğim paranın fazlası bana iade edildi, etiketi de olması gerekenle değiştirdiler.
  • daha dün benzerini yaşadığım olay. üstelik elbise aldığımdan fiyatlar nokta olmadan 395-475 oranındaydı. yani büyük zararlara girebilirsiniz, dikkat etmek gerekiyor. bir de eskiden anlatılan yurt dışında alışveriş efsaneleri vardı. etiketi değiştirmeyi unuttukları için çok ucuza alınan ürünler hakında. elalem etiket fiyatını dikkate alıyor, zarar da etse düşük fiyattan satıyor. bizde öyle bir durum da yok. gayet yüzsüzce etiket fiyatı yanlış diyebiliyorlar.
  • tüketici haklarına göre etiket fiyatından ödeme yapıp çıkarsın. haklarınızı bilin.
  • 110 kelimelik hikaye anlatıp sadece tek bir noktalama işareti kullanmanız yüzünden olabilir. gözlerim kanadı amk.
  • a 101de benim başıma farklı bir üründe geldi bu durum etiket fiyatından ödeme yaptım.
  • büyük marketlerde bilerek veya etiket değiştirmeye yetişememesinden sürekli gerçekleşen olan.

bir kaç gün önce tahtakalede önümdeki müşteriye 35 lira denilen ürün için müşteri ama etiketinde 25 yazıyordu, dedi. kasiyer kız "ben anlamam, bende ne yazıyorsa onu çekmem gerekiyor." diye cevap verdi.

"yok öyle bir dünya!" diye nasıl çemkirdiysem sıradan bir an herkes dönüp bana baktı. devamında bir sürü tantana ve adam 25 liradan aldı ürününü.

evet karışabilir marketlerin kasaya oturttuğu personeline önce tüketicinin haklarını öğretmesi gerekiyor. yoksa böyle insan içinde rezil oluyorlar.