şükela:  tümü | bugün
  • meşhur stanley termosları malumunuz bir çok kampçı,dağcı vs almak isteyip alamadık. kasiyerler; şimdi bitti, az önce sonuncuyu bir teyze aldı dedi ama o teyzeyi hiç gören olmadı. bu durum da hepimize biraz şüpheli geldi.
    * acaba çalışanlar kendine mi ayırıyor?
    * tanıdık birine satıyor gibi yapıp, gittigidiyor'dan letgo'dan satıyor olabilirler mi?
    derken karşıma bir ilan çıktı.
    https://letgo.onelink.me/o2pg/76bd3efd
    yüzlerce müşteri bir tane bile bulamazken bu arkadaşın elinde 10 tane var. hadi çin'den getirttin diyelim, neden bunun faklı hacimlerinden getirtmedin de sadece bim'de satılan 1,3 lt'lik olanından getirttin.

anlama zorluğu çekenler için edit : ürün şubelere 2'şer adet geliyorken bir kişinin 10 ürünü stoklayabilmesi normal şartlarda pek mümkün değil.
    termos geyiğini kenara bırakıp durumun etiği üzerine bir yoğunlaşmaya çalışın... yoksa yozlaşmışlıktan mı laf anlatmakta zorlanıyorum.
    caps editi : uyanık arkadaş satamadan ilanı kaldırmak zorunda kaldı muhtemelen, caps burada dursun : https://eksiup.com/d11979566371
  • ne termosmuş anasını satayım. normal de bim’e ana avrat düz gidenler mesele ucuzluk olunca törmösüm de termösüm.
  • arkadaş ne termosmuş ya.
    gerçekten bazıları norveçde falan yaşıyor gibi hayat sürüyor memlekette
  • arkadaşlar önce gelen alıyor termosu. en önce de çalışanlar geliyor. stanley termos olmasa çalışanların güzel indirimlerden faydalanabileceği ihtimalini hiç düşünmemiş olmanız acayip değil mi?

ayrıca ne stanleymiş kardeşim seksen gündür termos da termos.

(bkz: stanley kubrick'in letgoda satılması rezaleti)
  • arkadaslar herkes sizin gibi kalabalik yerlerde ikamet etmiyo. mesela bizim yasadigimiz kuzey ege kasabasinda* o termoslar tamamen satilmamistir bile. nufusun buyuk cogunlugu emekli ve yas ortalamasi 60 uzeri burada. dolayisi ile kimse gidip 'aaa stanley termos ben bunla daglara cikarim' demiyor malesef.
    neden emin konustun diyenler olacaktir. hatirlarsaniz star wars lisansli urunleri cikmisti satisa. ben bizim buradaki en yakin bim magazasina gidip butun standi aldim ayni gunun aksami. eksiksiz ne varsa orada duruyodu. evde bircok lisansli urun hala posetinde duruyo kullanamadik bile.

ps: cok elzem durumlarda atin bi mesaj bana. ben gider alirim size ne istiyosaniz buradan hic sorun degil. genc isi bi urunse bizim burada satilmayacaktir. dolayisi ile gezip dolasip alabilen arkadaslarin letgo ve degisik mecralara satisa koymasi cok anormal degil. aslinda urun fiyati da ucuz degil. aradaki saticilarin ne kadar kazandigini da goruyoruz burada.
  • lafı götünüzden dinlemeyin. adam size termosu mu anlatıyor andavallılar, adam size bir fırsat eşitsizliğinden, beyan edilmiş bir tahhütün verilmemesinden bahsediyor. sözlüğün yarısı mal beyanıyla dolu yaw...
  • bir gecede termossuz kaldık
  • bir apple yetkili satıcısı piyasa değeri 10.000 tl olan iphone x cihazını 5.000 liraya satacağını duyuruyor. sen de bu fırsatı değerlendirmek için mağazaya gidiyorsun ama o da ne? 5 dk önce açılan mağazada tek bir iphone x bile yok. meğer hepsini o şube çalışanları satın almış ve 8.000 liradan ilana koymuşlar.

iphone x yerine herhangi bir otomobil firmasının 250.000 liralık modelini koyun.

ya da lüks tüketimi geçin. kimi hastaların kullanmak zorunda olduğu bi medikal cihazı koyun.

ne oldu? hoş olmadı değil mi?

olay sadece termos değil yani.
  • bim çalışanlarının kampanyadan faydalanmak, faydalanıp elde ettiği ürünleri letgo'dan satmak hakkı yok mudur? ben adaletsiz bir durum göremiyorum. çok meraklısıysan gidip bim'in kapısında yatacaksın, alacaksın. ben gidene kadar çalışanlar almış diye ağlamaya gerek yok.

ne termosmuş anasını sattığımın.
  • çalışanların bu indirimlerden faydalanıp kar elde etme hakları olmamalı. tabii ki kendilerinin de bu fırsatlardan faydalanmak en doğal hakları ama bu talepler çalışanlar için ilgili mağazalara ayrıca temin edilmesi şeklinde gerçekleşmeli.

mesele termos olarak görme sığlığından bir kurtulun; mesele fırsatçılık, uyanıklık, işgüzarlık ve hatta açgözlülük.
    piyasada 300 tl'ye satılan bir ayakkabıyı 150 tl'ye getirdiğini düşünün ya da piyasada 3000tl lik telefonu 2000tl'ye getirdiğini düşünün. sizin ihtiyacınız olduğunu düşünün.
    bi at gözlüklerinizden kurtulun, bi ilerleyin :)