1. muz. 1-2 gün oda sıcaklığında beklettikten sonra tüketilecek.
  2. bu ürünlerin kim tarafından üretilidiğini görmek için ürünün ambalajına bakıyoruz. fabrikanın bulunduğu şehri de aklımızda tutuyoruz. sonrasında eve gidip http://ticaretsicil.gov.tr/ adresine giriyoruz. herhangi bir mail adresimizle üyelik alıyoruz.

büyük harflerle üretici firmanın ünvanının bir kısmını ünvan bölümüne yazıyoruz ve bulunduğu şehri sicil müdürlüğü kısmından seçiyoruz.karşımıza çıkan sicil gazetelerinden ortaklık yapısına bakıyoruz. ortaklar çok tanıdık değilse google da bi arattırıp hangi büyük firmalara ortak olduğunu görebilirsiniz. böylelikle hepsinin olmasa da çoğu firmanın büyük markaların yan firmaları olduğunu teyit etmiş oluruz.

mesela dost sütü ak gıda üretiyor. karaman menşeili firmadır. girip bir baktım ki karşıma murat ülker çıktı.

sonuç olarak bim bize markanın ve reklamın tam bir kazıklama düzeni olduğunu bir kez daha ispat ediyor.

edit: ibretlik bir paylaşım demiştim ama akılküpü sözlük yazarları için öyle değilmiş. iki dakika ukalalık yaptırmadılar. bu arada ak gıda sadece bir örnek, ülkerin olduğunu bilen çok kişi varmış zaten.
  3. yakın zamanda bu listeye "buono nuts" marka bütün fındıklı sütlü çikolata kafadan giriş yapmıştır. almanya'da üretilmiş bu orgazmik yiyeceği tadın, ihmal edip "neden bu kadar geç kaldım" diye kafanızı taşlara vurmayın.
  4. bim'in, yıllardır tanınan markalardan yan ürün alıp-sattığı zaten bilinmektedir. herhangi bir siteye girilip üyelikler ile uğraşmak anlamsızdır.

ayrıca 50-60 liralık alışverişlerinizde, diğer marketlere oranla 5-10 lira arası kar edebilirsiniz.
  5. saban cin mısır.

yalnız elinizin ayarına dikkat edin. zira çok miktarda patlatmaya çalışırsanız mutfakta küçük çaplı bir kayak merkezi oluşturmanız işten bile değil.
  6. a plus saç boyası+şampuan+saç kremi (bol reklamı yapılan o pahalı ürünlere taş çıkarır)

güldal temizlik ürünleri

markasını bilemediğim süslü peçete

eskiden rulokat diye bildiğimiz time marka bisküvi
  7. şu sıralar ki favorim tabii ki de ekmecik marka eriştesidir. hala denemeyen varsa koşa koşa gidip almasını ve hemen denemesini şiddetle tavsiye ederim. ev yapımı kesme makarnayı bilenler bilir, tıpkı aynı lezzet hatta lezzette fark atar. bir de tereyağı ile yağladık mı tadından yenmez.
  8. markası tam olarak ne hatırlamıyorum ama likit eyelinerı oldukça iyidir, kolay kolay dağılmaz, bulaşmaz,uzun süre sürdüğünüz gibi kalır. tabi ne kadar sağlıklıdır orasını bilemiyorum.

bim'de satılan muhteşem ürünler hakkında bilgi verin