şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de yaşayan suriye halkını düşünen bim'in satmış olduğu ekmektir.
  • ırkçıları üzmüştür.
  • lan ne alaka ya yerli üreticiyle falan. 2m suriyelinin yaşadığı ülkede. insanın en temel ihtiyacını en çok mağazası olan bir marketin satması kadar doğal ne olabilir.

edit: ne 2 milyonu lan. 3.5 milyona dayanmış suriyeli nüfusu
  • arap götü yalayıcıları sevindirmiştir.
  • ne yapsınlar buraya gelen suriyeli'ler? gasp mı yapsınlar? bir şeyler yapıp para kazanacaklar tabi. ayrıca o ekmeğin müşterisi de büyük oranda suriyeli'lerdir.

suriyeli'lerin vatandaş yapılmasına karşıyım, savaş biter bitmez de geri yollanması taraftarıyım. ama o ayrı bu ayrı.

tanım: gerizekalı bir ırkçı refleks ile canlandırılmış başlık.

edit: suriyeli'ler yazarken kesme kullanılır, nasıl büyük harfle başlanıyor ise kesme de kullanılır, çünkü bir topluluğun ismidir. evet tdk'dan daha iyi biliyorum.

büdüt: suriyeli'lerin gitmesini isteme sebebim ırkçılık değil, çomar popülasyonu artmasın diyedir. içlerinde kaç tanesi sekuler ve demokrat? evet laikçi bir jakobenim. böyle değildim son 5 yılda böyle oldum. ama kesinlikle ulusalcı değilim, ulusalcı diyenin kalbini kırarım.

düdüt: adam kendine ırkçı diyen herkesi kürt sanacak kadar gerizekalı ve bir topluluğu alenen aşağılama suçu işliyor.
  • suriyelilerin yaptığı değil yediği ekmek olduğu için suriye ekmeği olarak satılan ekmek. arasına humus konarak yenir. pek bi olayı yok. lavaştan hallice.
  • ekmek aptalından sonra ekmek ırkçısını da göstermiş ekmektir. afiyet olsun.
  • ekmek suriye

o ne biçim isim amına koyayım kurtlar vadisi ırak gibi.
  • (bkz: halebi)
  • bir ekmek düşünün adı suriye.
    bu nedir amk ya lavaş yaz pide yaz suriye nedir amk.
    ulan bim senin ben bağnazlığını sikeyim.