şükela:  tümü | bugün
 • cin fikirli bi arkadaşımın yaptığı uber olay.

  fişte yer alan ve karşılığında bir tutar yazan her ürün (bazı istisnalar dışında) iade edilebilir olduğundan "satın almış olduğu" poşeti poşetten memnun kalmadım gerekçesiyle iade etmiş.

  https://eksiup.com/f1838ff97898
  https://eksiup.com/cd2b9d79f665

  ekşiup uçmuş. alternatif link:
  https://prnt.sc/m2am3y
  https://prnt.sc/m2amw2

  poşeti iade alan kasiyerin yüz ifadesini görmek isterdim*

  edit: yahu ne tipler var. kasiyerin ne suçu varmış. hemen özür dilemeliymişim. siz ne yiyip ne içiyorsunuz. yahu iade edilecek olan ürün bir poşet poşet. parasını vererek sıklıkla aldığımız ve sonrasında pişman olarak veya memnun kalmayarak iade ettiğimiz bir ürün değil. bana komik gelen tarafı ürünün iadesi talep edildiğinde kasiyer muhtemelen prosedür gereği ürünün neden iade edilmek istenildiğini sormuştur. bir poşet için daha önce memnun kalmayan ve iade etmek istediğini belirten bir tüketici olmuş mudur? kasiyer elbette dumura uğramıştır. ve yüz ifadesi merak edilebilir. lüzumsuz yere duyar kasmaya gerek yok. kasiyerin düzenlediği gider pusulası 2 dakikalık iş. bu kadar da büyütmeyin. arkadaş kendi mizah anlayışıyla protestosunu yapmış. bana çok zekice geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.

  diğer bir mesele de bazı yazar arkadaşlar ve çaylak kardeşler özelden kredi kartı ile yapılan alışverişin nakit olarak nasıl iade edilebildiğini (tamamen iyi niyetle sanırım) sormuşlar. kasiyer o anlık bir hata yapmış olabilir. söz konusu olan 25 kuruş. poşet ücretlendirmesi henüz çok yeni uygulama. teknik olarak 0,25 kuruşun pos cihazıyla iadesi mümkün olmayabilir. bla bla bla.

  amacımız buraya gelip biraz stres atmak. çok gereksiz detaylara takılmadan işin eğlencesine bakın. hayatımda hiç görmediğim ve mağazasına bile gitmediğim bir kasiyerden işini yaptığı için neden özür dileyeyim ki. asıl komik olan bu olur.

  edit 2: imlağ
 • bravo
 • askıda poşet uygulaması başlatılabilir.

  (bkz: askıda poşet)
 • (bkz: yaran olaylar)
 • ölücülüğün bile bir adabı var be! dedirten olaydır.
 • komik olmuş. cidden güldüm. kısa sürede iade edenler yayılırsa mis gibi başka yaptırımlar ve uygulamalar gelir iyice sikerler belamızı.

  her yasak bu tip kurnaz cinconlar yüzünden olur cunku.

  yalnız o değil de 5 kilo şekeri napcanız aşırı merak ettim. biz 9 ay evvel 1 paket küp şeker aldık paketin 10 da 9 u hala duruyor yahu.

  edit: mesajlara baktim da şeker linci yemişim çok komik. kek yapıyoruz diyenler, kurabiyeler, çaylar akıp gitmiş. bi kac kisi reçel yapıyoruz yazmiş bak o bana da mantikli geldi.
 • kaşar, süzme peynir, yoğurt, yumurta ve zeytin dışında doğru düzgün gıda maddesi olmayan bir alışverişe 102 lira ödeyen bir vatandaşın 25 kuruş kurtarma çabasıdır. alım gücünün ne demek olduğunu bilmez. gerçeği bilmemek ile birlikte muhtemelen büyük güç olduğumuzu, dünyanın bizi kıskandığını düşünüyordur.

  sonuç olarak,
  (bkz: türk milleti gariptir)

  edit: yumurta kaçmış gözümden @appdata hatırlattı :))
 • bir sonraki basamağın bir lirayla çalışan poşetler olmasını sağlayacak hareket. poşetler zincirli şekilde iç içe geçmiş olarak market önlerine konur artık. enteresan bir yere doğru gidiyoruz.