şükela:  tümü | bugün
 • kadir abi'nin biem'den kopup muhtemelen kendi ba$ina actigi yer.. (baba desteksiz).. ilk ba$ta esnaf sarayi'nin yan araligindaydi sonra oradan kibris sehitleri caddesine ta$indi.. en son olarak da kizilcikli caddesi'nde..
 • ks. başbakanlık bilgi merkezi
  son dönemde alo 150 bimer doğrudan başbakanlık uygulaması başlatarak halkın direkmen başbakana ulaşma imkanı sağlanmış. sorununu alt kademelerde ve yerel yönetimlerde çözemeyen vatandaş 150'yi arayıp başbakandan yardım ve çözüm isteyebiliyor. bu uygulamanın internet sitesi de bulunuyor.
  (bkz: http://195.140.196.201/bimer/)
  yalnız, burayı arayanların başına, niçin valiyi şikayet ettiniz filan deyip hapse atılmak, yani başbakana ulaşma cezasına çarptırılmak gibi kazalar da geliyormuş, numarayı çevirmeden önce dikkate almakta yarar var.
  http://www.birgun.net/…php?sayfa=73&view_author=109
 • 24 şubat 2006'dan beri faaliyette olan, cebit bilisim eurasia 2006'da "başbakan sizi dinliyor" sloganını göze sokan bir stand kuran merkez. sloganları arasında "doğrudan başbakanlık" da var.
  kısaca başbakanlık iletişim merkezi

  (bkz: basbakan ile ciftci arasinda gecen konusma)
 • el ilanlari/brosurlerinin arkasinda mustafa kemal ataturk imzali su soze yer veren birim:
  "milletimle yakından ve gösterişten uzak karşılıklı görüşmenin zevkini, bahtiyarlığını anlatamam. her ne vakit milletimin karşısında kendimi görsem, her ne vakit milletimin fertlerinden birkaçının yüzüne baksam, oradan ruh ve vicdanıma gelen ışık, benim için en kıymetli bir ilham ve verim alevi oluyor!"
 • belki de icinde gecen "bim" kombinasyonundan kelli supermarket ismi cagrisimi uyandirmaktadir.
 • bırakılan mesajlar sayesinde uykusuz'a rakip olacak kurum.

  http://haber.gazetevatan.com/…d=202787&categoryid=9
 • şöyle işler:

  vatandaş bimer'e internet üzerinden yazarsa;

  1. şikayet bimer merkez'e düşüyor.
  2. bimer örneğin erzincan'dan bir vatandaş mesaj göndermişse erzincan valiliği'ndeki bimer'e gönderiyor.
  3. oradaki bimer de ilgili kurumlara şıppadanak iki harekette gönderebiliyor.
  4. kurumlar mission accomplished demeden dosyalar kapanmıyor.
  bonus fayda. ilçe teşkilatına teee başbakanlıktan gelmiş bir şikayet bomba gibi düşüyor. vatandaşın itibar altı okka oluyor. süper oluyor. yapanın edenin eline sağlık.

  tüm yukarıda sayılanlar sabah 08:00'de gönderilmiş bir mesaj için öğleden sonra'yı bile bulabilir. bürokrasinin beline vurulan bir kürek bu sistem. iyi de işliyor.
 • dostlar alışverişte görsün...kimseye bir faydası dokunmamış bildiğim kadarıyla.bu yolla devletimiz bize gözleri parlayarak şöyle diyor:"bakın lan ne güzel e-devlet olduk"
  bir umut gönderdiğim başvuruya aldığım cevap "biz aldık ona gönderdik o bize gönderdi.sonra biz tekrar başkasına gönderdik.sonuç olarak yardımcı olamıyoruz" şeklinde bir zırvalık.hızlı işliyor ama belli ki içerik sıfır.kayıtdışı istihdam şikayetinde bulunuyorum ulan neyine yardımcı olamıyosunuz!
 • geçenler buraya, rize' de bir köye(bilmediğim bir köy) yol götürülmesiyle ilgili açıkçası pek de önemsemediğim bir mail göndermiştim. sonrasında tabii unutmuşum, ta ki bugün ilgili köyün bağlı olduğu ilçenin kaymakamlığından aranana kadar. (yazılı yanıt için adres doğrulamak için aramışlar)

  devlet kurumlarında çalışan arkadaşlar bimer' den vatandaşa ait şikayet vs. geldiğinde yöneticilerin nasıl heyecan yaptığını anlatırlardı...

  oturduğum yerden bürokratik bir işi bu kadar rahat çözmek gerçekten çok güzel.
 • bizim yolun sokak lambaları yanmıyordu. bimer'e yazdım, sorun kısa sürede çözüldü. ülkemiz için umut verici bir sistem. amerika'da bir belediye'nin iphone uygulaması varmış. sorunun fotoğrafını çekiyorsun, gps özelliği ile yer de tespit edilip belediyeye gönderiliyor. problem-yer-zaman kesin olduğu için çözüm de hızlı oluyordur. darısı bimer ve belediyelerimizin çağrı merkezlerine.