şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • inci sözlük dilinde "bin" piç demek olduğu için "şikayet yazan piçler" olarak okuduğum ve anladığım başlık. anlamadığım ise başbakanlık mı kaldı ki iletişim daire başkanlığı kalsın?
  • ülke vatandaşının eğitim, kültür düzeyini anlamak için birebir forum. her insan tarafından okunup ders çıkarılmalı. işte anadolu insanı bu. vatandaşın çok derdi var bunu da unutmamak gerek. ayrıca saçma sapan istekler var ama dram içeren çok ciddi istekler de var. çeşitli konulardaki yardım isteyen, sağlık yardımı isteyen, mağdur olan, ülkede torpil sistemi olduğunu yazan vs. biraz bakarsanız anlarsınız. ben biraz baktım gerçekten her kesimden insan da yazmış. öğretmenden, hemşireye, çobandan ev hanımına kadar.
  • ne dertler varmış ya kendi halime şükrettim şu an.

--- spoiler ---

-sokak lanbası yanmıyor şikayetciyim mah aydin köyü haç yüksegi mahalesi

-facebook ben tefon mumarası ısdedı verdım resım ısdedı verdım sımdıdıde bılgılerınızı ınceleyemeyız dıyor ne yapcam saırdım

-sabri can evet burcumu orenmek istiyorum

-2 saattir 183 ü arıyoruz sürekli meşgul...
    geregini bilgilerinize arz ederiz....

-birinin nezamn yolculuk ettiğini nasıl öğrenebilirim

--- spoiler ---

(bkz: amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun)

çok komik şikayetler kadar çok iç burkan insanı düşünmeye sevk eden şikayetler de var.
    bu ülkede ne kadar hak yendiğini, insanların ne kadar birbirine saygısız yaşadığını şikayetlerden görebiliyorsunuz.

yoksulluktan dolayı devletten yardım isteyen çok insan var. özellikle dul çocuklu hayata tutunmaya çalışan kadınların şikayetlerini okudukça çok moralim bozuldu. neden bu haldeyiz ya.

durumumuz itten rezil ama devletin başındaki güruh kafasını kuma sokuyor, hiçbir şey yok gibi davranıyorlar kuduruyorum.

özetle: türkiye'nin analizini yapmaya yetecek kadar ipucu veren binlerdir efendim.

trajikomik.
  • bu garip foruma bu kadar lüzumlu, lüzumsuz şikayet öneri varsa kim bilir gerçek bimere ne kadar başvuru var.ayrıca her yazıda ayrı bir imla hatası var, allah sabır versin bunlara birde cevap verene.
  • çok enteresan bir şey. okudukça insanın umudu kırılıyor. birilerinin acilen bu yazılanları seslendirip parodiye falan çevirmesi gerek, yoksa bu zavallı ciddi gerçeklik beni yok edecek.
  • neo türkiye'nin aynası diye nitelendirilebilecek efsane bir forum sitesidir. ara ara ziyaret edilmesi gerekir

(bkz: neler dönmüş serhat ya)

edit: mahallemde bir adet fetöcü ve çukurları ile insanı bezdiren bir yol varmış . adamların ad, soyad ve numaralarının açık seçik olmasına mı yanayım? yoksa birbirlerini gammazlamasına mı yanayım? bilemedim.
  • efsane girdiler var ya. demek ki bimer/cimer'e neler neler yazılıyor, vay vay ya.

--- spoiler ---

"emin abasiz 3 yıl önce
    zonguldak kozlu ilçe başkanın kozlulu kişinin olmasını istiyorum ben kozlu yahma mahallesi 20 yılık muhtarıyim"
    --- spoiler ---

(bkz: derdini seveyim butonu)

nedionuzlaa adlı birisi olaya müdahale etmeye çalışmış, ama dinleyen olmamış.

--- spoiler ---

nedionuzlaa 2 yıl önce
    olm siz olayi yanlis anlamissiniz bimer burasi deil

--- spoiler ---

turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışması okurken aldığım keyfi alıyorum şu an. muazzam, muazzam.
  • --- spoiler ---

sayın başkanım sizden 17 yıldır bir akp li olarak bizlerden hakkınızı helal etmenizi diliyorum bir maruz ayın var sizden amerikan incirlik üstünü kapatmanızı diliyorum saygılar
    --- spoiler ---
  • halkın kendisidir.

önceden "üniversiteye geldik, neden hâlâ türk dili dersi görüyoruz" diyordum ama söz konusu sitede insanların yanlış yazdığı kelimeleri görünce böyle düşünmekten vazgeçtim.

dikkat çeken hatalar

"herkez"

"isdedi (istedi)"

"servisdeki (servisteki)"

"hayla (hâlâ)"

"madur (mağdur)"

şu şikâyet de dikkatimi çekti.

(bedirhan)

"ben kadınlardan çok sapık bildirimler alıyorum"

şunu bimer'e şikâyet etmek de...
  • deep turkish web’in acil olarak bu yorumları seslendirmesi gerek. en az 3 mn izlenme.
263 entry daha