• (bkz: kilo)
    (bkz: litre)
    (bkz: ilkokul)

edit: başlık başa. caps var allahtan. https://eksiup.com/58125898822 / görsel 2
  • asil 5 litre yag 5 kg ciksaydi sorun olurdu.
  • hacim ve kütle farkını bilmeyen birisi tarafından ortaya atılan iddia
  • sonra hocam bu özkütle gerçek hayatta bizim nerede işimize yarayacak diye sormayacaktın o derste...
  • kilogram ile litre arasindaki karisikliktan kaynaklanan olaydir. 5 kg yazmiyor, 5 litre yaziyor.
  • bana vaktiyle yaptığım bir aptallığı hatırlattı.

pasta kurabiye pişirmeye merak saldığım dönem... o vakte kadar sadece balık ve kanat yapmak için kullandığım, imalat tarihi eski ama kullanılmadığı için eskimeye fırsat bulamamış bir fırınım var. yerli kurabiye tariflerini sıradan bulduğumdan (düz fındıklı kurabiyeyi annem de yapar çünkü, burun 2000 metre rakımda) progresif tarifler denemek üzere ecnebi sitelere bakıyorum paso. yok kornişonlu yaban mersinli zart zurt kurabiyesi, yok körili cincırbıretler falan o hoo yapıcam hepsini nema problema! gel gör ki tarifte diyor 420 derecede 15 dakika fırınla. e benim fırın maks çıkıyor 240 dereceye?? alla alla öbür tarife geç, 380 derecede fırınla, 400 derecede fırınla... hamura una da yabancıyım ya, malzemeyi bilmemenin güvensizliği var içimde. polyamid 66 gf 30 de konuşayım ama hamur dedin mi kalıyorum. çok yüksek 400 derece yahu ama işte yazmış tarif kapı gibi?? anasını satayım ben martha stewart’tan iyi mi bilicem... neyse işte sonunda pişirecek fırın bulamadığım için boynumu büktüm, elediğim unumu geri kavanoza boşaltıp eleğimi astım mecburen.

haftalar sonra bir gece koltukta mayışmış ne izleyeyim diye bakınırken program akışında fahrenheit 9/11’i gördüm. böyle ılık ılık ayaklarımdan yukarı doğru bi aydınlanma başladı ilk ve sonra birden foşşş diye kendi aptallığımla yüzleşmenin 30 metrelik kaynar su dalgası tepemden indi.

o günden beridir ne zaman sözelci detected ehüehehe diye dalga geçmeye niyetlensem öhöm deyip oturuşumu düzeltir mahçupça çenemi kapatırım. kurabiye pişirmek için 400 celsius’a çıkan set üstü fırın aramış insanım ben, artık kimseyle dalga geçemem. siz kaçın yani sözelciler, ben onları oyalarım:((

lafı geçmişken, martha stewart denen o kadına da bulaşmayın. ruh hastası, tüm tarifleri kesirli veriyor. 1/2 tatlı kaşığı, 1/4 çorba kaşığı hadi neyse, bi tarifinde “1/8 çay kaşığı tuz” gördüm. obsesif manyak 1/8 çay kaşığı demiş geçmiş resmen.
  • litreyle kilogram farkını bilmeyenleri alarma geçirmiş durum. abicim/ablacım, bim'i de savundurtmayın bana yahu...
  • sonra 'fizik günlük hayatta ne işimize yarayacak' diyenleri gösteren başlık
hesabın var mı? giriş yap