• toplumdaki yozlaşmanın aynası
  • “verin bu kardeşinize yetkiyi...”
  • liyakatsizlik
  • hepimiz cehennemi kazandık artık başka bir açıklama bulamıyorum.

hail satan.
  • yazar arkadaşımı bu özenli çalışmasından dolayı kutluyorum.

tanım: bir çok konuyu içinde barındıran güzide bir başlık.
  • bu nasıl emektir
  • ucu bucağı olmayan bir yozlaşma hali...

paçozluktan,
    kıroluktan,
    eğitimsizlikten,
    ambalaj merakından,
    içi boşların sahip olduğu inanılmaz yüksek özgüvenden,
    cahillikten,
    paranın hiç yakışmadığı insanlar görmekten,

bıktık be kardeşim.
  • bunları hiç unutmayın kaydedin bir yerlere arada çıkarıp çıkarıp bakın lazımdır dahası da vardır.
    t: akepe’nin ve siyasal islamın ülkemizdeki iktidarında söylediği özlü sözler yumağı
  • bu ülkeye yaptıklarını gördükçe kahroluyorum. sadece kendi çıkarlarını düşünüp hareket edip de insanların gözünü bu kadar boyadıklarını görünce kahroluyorum.

ben ülkenin hatrı sayılır üniversitelerinden birinden yeni mezunum, bir şekilde iş bulabileceğimden bile emin olamıyorum. sabah akşam kafamda sadece yurtdışında iş bulmak var. gerekirse tuvalet temizler bulaşık yıkarım ama burada mutlu değilim artık. hiçbir genç değil. bu ülkenin gençlerini küstürdüler. daha kötü ne yapabilir ki bir insan bir ülkeye?

vatan haini dillerine pelesenk olmuş gelene geçene yapıştırıyorlar yaftayı, çıkarına dokunuyorsan bunların sen vatan hainisin.

hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz ama, işlerine de geliyor okumuşların ülkeden kaçması. bomboş bir kitle kalıyor, en doğalından doğal seçilim. yaşıtlarımın yaşadığı hayata imrenmekten bıktım. bir dayım amcam olmadığı için geleceğimden emin değilim. sokakta yürürken yan baktım diye bi adamın beni vurmayacağından emin değilim.

bu anlat anlat bitmez, ama ben çok doluyum artık sözlük. ben niye mutlu mesut düzgün bir hayat yaşamak için binlerce kilometre uzakta yaşamak zorundayım?

hiçbir sorumuzun cevabını vermiyorlar, kafalarına göre gündem değiştiriyorlar. susturuluyoruz, ülke artık tepki vermiyor tepki. ne zam ne bi şey hiçbir şey tetiklemiyor artık bu milleti. hak aramıyor kimse. herkes başkasından bekliyor, ben de dahil buna.

bunlar müslümanlar ya, hakkımı asla helal etmiyorum, yiyene de yedirene de.
  • emek karşısında saygıyla eğiliyorum.

listeye bakarken aklımdan kimbilir daha neler var unuttuk büyük ihtimal diye geçti. aklına gelen eklesin derim.
hesabın var mı? giriş yap