şükela:  tümü | bugün
  • özgün adı nineteen eighty four olan kitabın can yayınları'nca olan çevirisinin adı..*
  • (bkz: 1984)
    (bkz: george orwell)
  • (bkz: sex and dirt)
  • (1000) + ((10^2)x9) + (85-1)

(bkz: daha gider bu)
  • hakkında sözlükteki entrylerin nineteen eighty-four başlığında girildiği g.orwell eseri. bilgi vereyim dedim.
  • raymond williams'ın orwell isimli 1985 basımı kitabını sahaflarda aramama ve bulmama neden olan üstün nitelikli post-apokaliptik roman.
  • orwell'ın ne kadar sosyalizm düşmanı olduğunu görmemi sağlamış eserdir.okyanusya denilen yer tamamen stalin sovyet rusya'sıdır.uçurmalar buharlaştırmalar stalin'in iç ajanlarının yaptıklarıyla eş değerdir.goldstein'ınsa troçkiyle benzerliği inanılmaz dikkat çekicidir.tüm bunlar o donem avrupa'sında ruslara karşı oluşturulmak istenen düşmanlığın propagandasından başka bir şey değildir.
  • okuduktan hemen sonra hükümetin dişlerini göstermye başlamasıyla beni epey tırsıtmış kitaptır.insanın içindeki sahip olma tüketme yeme bitirme içgüdüsünü çok güzel anlatan bir george orwell eseridir.
    1948 de yazılmış olup kitabın ileri uzak bir tarihi anlattığını ifade etmek amacıyla ve aynı zamanda 4 ve 8 rakamlarının yer değişmesiyle ciks de olsun diye 1984 adını vermiştir george abimiz
  • george orwell'in 1949 yılında yayınlanan kitabıdır. okuduktan sonra "bir kitap okudum ve tüm hayatım değişti." diyebileceğiniz, size bunu söylettirebilecek güçte olan bir kitaptır. 1947-1948 yıllarında yazılmış olan bu kitap bugünü ve yarını anlatmaktadır, bu özelliği nedeniyle bir kehanetin gerçekleşmesi olarak da gösterilebilir. o kadar çok altı çizilecek cümle var ki hangisini paylaşacağıma karar veremediğim için örnekler sunamayacağım, fakat ısrarla okumanızı tavsiye ederim.