şükela:  tümü | bugün
  • ekrem imamoğlunun da ortalama 8 bin küsür oyu çalındığı için çok da önemli değil...
  • emniyet, ysk, tsk, mit, yandaş medya, bütün bakanlıklar, yargı makamları, binlerce sandık görevlileri ve niceleri elinde olan adamlar oylarına sahip çıkamadıklarını ve oylarının çalındığını söylüyorlar.

oylarına sahip çıkamayan adama belediye emanet edilmez.
    iletiverin reis-i cumhurcuğunuza.

bu arada seni es geçtim sanma cengizem, küfürsüz bırakmam seni.
    seni sikerim, siktiğimi de inkar ederim. kim siktiye gidersin.
    (bkz: bak şuradan siktir git)
  • binali yıldırım'ın 11 bin 109 tane yeni gemi aldığı şeklinde okuduğum başlık.

(bkz: yaran yanlış okumalar) *
  • doğrusu ysk eliyle 11.109 geçersiz oyun binali yıldırım'a geçerli oy diye yazılması.
  • çalınmaktan ziyade geçersiz kabul edilen oyların işlenmesidir.

geçen seçimdeki geçersiz oy sayısı bundan daha fazla olmasına rağmen nedense hiç hak hukuk konularını açmadılar. gönül belediyecileri sizi.*
  • "1 nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu ak parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109. 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adetinin ak parti lehine olduğu anlaşıldı. geçersiz oylardan 121 sandıkta 64 oy ak parti hanesine kaydedildi. tüm sandıklar sayılsa bile ekrem imamoğlu kazanacak diyorlar.bu kadar oy düzeltildi daha düzelteceklerim var. özgür özel bey endişeye kapılabilir. " ifadelerinide içeren haber.

ben bişey anlamadım. anlayan beri gelsin.

kaynak : ntv
  • a.k. partisi müşahitlerinin, sandık kurullarının, parti gönüllülerinin gözleri önünde ve ıslak imzalı onaylarıyla geçersiz sayılan oyların geçerli sayılması durumu. aynı şekilde, chp müşahitlerinin ıslak imzalı onaylarıyla geçersiz sayılan bir o kadar oy da chp lehine geçerli sayılmıştır.

çalınması derken?
  • üsküdar'da geçersiz oyların yeniden sayılması işlemi sona erdi. geçersiz oyların sayısında bir değişiklik olmazken tutanaklardan akp'ye kötü bir sürpriz çıktı. tutanaklarda yapılan incelemede ekrem imamoğlu'na 433 eksik oy yazıldığı, binali yıldırım'a ise 442 fazla oy eklendiği tespit edildi. yanlışlığın düzeltilmesinin ardından 875 oy ekrem imamoğlu hanesine yazıldı.

kaynak
    https://www.sozcu.com.tr/…pye-kotu-surpriz-4297866/
  • ekrem imamoğlu'nun çalınan oylarından 2 bin fazladır.