• en ciddi meselelerde bile tanık olduğumuz şahane bir doğa olayı.

keşke her siyasetçi böyle olsa. adamı gördükçe üstümden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum.

edit: her şeye ideolojik bakanlar için söylüyorum. olum rahatlayın biraz. çıkın dışarı, hayat güzel. elbet gülünecek bir şeyler bulunur. ömrünüz kısalıcak yoksa sinirden. binali yıldırım 120 yaşına kadar yaşar, hepinizi gömer bu gidişle. vallaha bak.
  • sozlukte boylesine binali yildirim guzellemesi gorecegim hic aklima gelmezdi. kendisi saf duran, fakat 7 ceddini zengin etmis siradan bir akp'lidir.
  • ben hayatımda bir yerlere gelmek için çalışmadım çalıştım bir yerler bana geldi. ne kadar doğru bir laf seviyorum bu adamı arada veleybol oynayisini açıp gülmek için izlerim. kasinti egolu bir adam değildir.
  • zekasına laf sokan olmuş.

ideolojik olarak sevmezsin, karakter olarak zaafları var dersin, vizyonsuz dersin vb. herşeye eyvallahta zekasına laf sokma bari birader.

adam itü mezunu bir (bkz: mühendis) + yüksek lisansını da yurt dışında yapmış bir siyasetçi.

taşranın tırıvırı ünilerinden mezun olup meydanlarda millete hava atan bir siyasetçi değil.

evet, ayrıca da komik ve hayatı çok ta ciddiye almayan bir duruşu var. en azından bana hissetirdiği bu.

keşke bende o yaşa geldiğimde öyle her mevzu da makara yapabilsem.
  • çok relax ve mutlu bir kişilik binali yıldırım
    (bkz: ne iş olsa yaparım abi)
  • evinde kendi kendine hayatı ciddiye almasa tatlı olurdu da, başbakan olunca iş değişiyor...
  • 15 temmuza proje demesi, oy zarfını yalaması, seçimden sonra koltuk elde kaldı, mezata çıkardım demesi örnek verilebilir.
  • meclis başkanlığına adaylığını okuyunca sırf bu yüzden sevindim.
    tarihimizin en eğlenceli siyasetçilerinden biri. muhalif bir birey olarak kendisine sempati duyuyorum.
  • (bkz: yildirim akbulut)

isminde ya da soyisminde yildirim olan basbakanlarda sikinti var galiba. yildirim akbulut'da bunun gibi sulu naneydi, olur olmaz yerlerde fikralar anlatirdi. ikisi de o koltuga emanetci olarak oturtulduklari icin siyasi kariyerleri de benzesiyor.

(bkz: binali yildirim akbulut)
  • yukarıda bir arkadaş "saf görünür ama yedi ceddini zengin etmiş bir akp'lidir" gibi bir şeyler yazmış.

kendisinin öz yeğeni, yani kız kardeşinin oğlu, harbiye - elmadağ'da sürekli gitiğim kuaförde kalfa olarak çalışıyordu. ve kendisi de o ara ulaştırma bakanıydı.

bilgi..
hesabın var mı? giriş yap