şükela:  tümü | bugün
 • insanlığa dair umut verici hareket. kim olsa aynısını yapardı. farklılıklarımızı o kadar vurguladık ki, insan olmayı unuttuğumuz şu günlerde başkasının halinden anlamak bu olsa gerek. biran olsun şu ayrıştırıcı fikirlerimizden uzaklaşıp, gülümsemeyle karşılayalım.

  https://www.cnnturk.com/…kan-yildirim-onledi?page=3

  videodaki 0.30.dk ya dikkat please.

  "dün akşam saatlerinde 15 temmuz şehitler köprüsü'ne çıkan t.t intihar girişiminde bulundu. bu sırada tuzla’daki evinden çıkan başbakan binali yıldırım, köprüden geçtiği sırada intihar olayını gördü. konvoyunu durduran başbakan yıldırım, köprüden atlamaya teşebbüs eden t.t'nin yanına gitti.

  yıldırım, korumalarının yardımıyla korkuluklardan alınan vatandaşı teselli etmeye çalışarak su içirdi. yıldırım, “hadi gel beraber gidelim" diyerek elinden tuttuğu t.t'yi makam aracına götürdü ve yanına oturttu. başbakan yıldırım, haliç kongre merkezi’nde düzenlenen kültür ve turizm bakanı numan kurtulmuş’un kızının nikah törenine t.t ile birlikte gitti.

  makam aracında başlayan sohbet, düğün salonunda da devam etti. başbakan yıldırım, “bir daha böyle şeyler aklına getirme? hiçbir şey insanın hayatına son vermek için sebep olamaz. herkesin bunalıma girdiği günler olmuştur. böyle bir durumda yapılması gereken şey; allah’a sığınmak ve sabretmek. her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır, her darlığın sonunda bir ferahlık vardır. cenab-ı hak’tan asla umudumuzu kesmememiz lazım. allah nasip etti; seninle böyle karşılaşmamızı vesile etti ve işi tatlıya bağladık. bundan sonra her şey daha güzel olacak, canını sıkma" dedi. "