şükela:  tümü | bugün
  • binali yıldırım’ın, seçim öncesi seyirci kitlesi az çok belli olan operaya gitmesinin sebebini hepimiz tahmin edebiliyoruz sanıyorum. ciddi bir protesto ve infial, buna karşılık yine imamoğlu’nun pozitif duruşunu taklit ederek gülümsemek ve selamlamak, mağdur ama kucaklayıcı bir çizgi çizmek.

ama seyircilerin kendisini sadece ‘her şey çok güzel olacak’ diyerek karşılaması, ıslıklamaması ve farklı sloganlarla protestolara girişmemesi oyunu bozmuş gibi görünüyor. istedikleri mağduriyeti çıkaramadılar. bu yine de seyircileri gülerek selamladığı pozları vermesine engel olmamış tabi.* poz vermesine engel olmamış ama vermek istediği mesajı vermesine engel olmuş gibi.

edit: uyaranlar oldu; ikinci perdeye, üstelik anons edilerek girmiş sayın yıldırım. ne güzel tezgahlamışlar ya.*
  • muppet show'a alalım kendisini, hani locadan ona buna laf atan iki yaşlı bunağın yanına. yakışır hem de çok yakışır, keza siyasetin yakışmadığı ortada.
  • kamuoyu vicdanini tatmin etmeyen kararla secimleri yeniliyorlar. insanlarda tepki var sonucta.

aslinda binali yildirim'da secimler sonrasii yenilgiyi kabul etmisti, hatta ufak ufak akp tarafindan aforoz ediliyordu. ona ragmen bir olgunluk gosteriyor diye dusunmeye basliyorduk.

ama ne olduysa tekrar cikti sacma sapan aciklamalar da yaparak gene klasik siyasal islamci pozuna burundu.

sonra operaya gitmis. opera senin neyine demisler orda da.

iyi de yapmislar.
  • lan kemal kılıçdaroğlu linçten kurtuldu, dayak yedi adamlar tepki olarak adlandırdı.
    bu olay ise protesto olarak geçiyor.
    işte bunlar hep ikiyüzlülük.
  • bence gereksiz bir tepki olmuş. her fikre saygı göstermek lazım.
  • biraz paranoyakça bir fikir olabilir mi acaba diye düşündüm önce, sonra “yok lan bunlardan her şey beklenir” dedim.
  • ben arakladıkları sloganı karıştırır da kendisi de tempo tutar diye bekledim ama...
  • protestocuları milli savunma bakanımız mesaj alındı,hadi opera başlıyor diye sakinleştirmiştir
  • doğru tespit. zaten hazır bekliyormuş troll ordusu. binali'nin selamlama fotosu ve "sakin güç" yazısı ile paylaşmaya başladılar ama kimse tınmadı.
  • %100 katildigim bir aciklamayi iceren olaydir.

adamlar magdur olmak icin olmadik islere kalkisiyorlar :) ama karsilarindaki kitle onlari yon etmek isteyen gozu donmus cahiller degil, en fazla “her sey cok guzel olacak” diyen siradan insanlar.

linç edilmek isteyen anadolu kirsalinda arasin.

burasi istanbul!