şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle sayın cumhurbaşkanı'nın adını "rte" şeklinde kısaltarak kullanmak zorunda bırakan 50 karakter sınırını kınıyor, sadede geliyorum.

bilindiği üzere, 15 temmuz 2016 kalkışmasının hemen ardından başlayarak sayın cumhurbaşkanımız defalarca kez idam cezasının geri getirilmesi isteğini dile getirdi. böyle bir yasa değişikliği meclisten geçerse tereddüt etmeden onaylayacağını da birçok kez deklare etti. bu duruma rağmen sayın binali yıldırım hepimizi şaşırtıyor ve bu konuda gayet isteksiz bir duruş sergiliyor. sayın cumhurbaşkanı idam isteğini her dile getirdiğinde, binali yıldırım'ın direnişiyle karşılaşıyor.

sayın yıldırım! sen seçilmiş cumhurbaşkanımızın, üstelik partinizin de genel başkanı olan sayın erdoğan'ın isteğine nasıl karşı çıkarsın? fetöcülerin, pkk'lıların asılmasına karşı mısın, değil misin, karar ver!

meclis çoğunluğu desen elinde. anayasa değiştirmek gerekse, mhp gibi seve seve destekleyecek bir partinin kayıtsız şartsız desteği var. o zaman sorun ne? dilerim binali yıldırım'ın yapamadığını devlet bahçeli yapar, idam yasa tasarısını meclis'e getirir de, sayın cumhurbaşkanımızın dileği yerine gelir.
  • binali yıldırım'ın daha önce bahçeli'nin "ak parti samimiyse idam cezasını getirirse, mhp olarak kayıtsız şartsız destek veririz" açıklamasına karşılık, referandum sonrası bakarız şeklinde beyanı vardı. referandum bitti sayın yıldırım. millet sizden bu adımı bekliyor. buyrun! idamm!
    http://www.iha.com.tr/…mdan-idam-aciklamasi-626463/
  • tayyip'in 'bugün' dostu olduğunun farkında olduğu içindir muhtemelen.
  • birgün bu yasa kendi aleyhlerine kullanılırsa diye korkuyor olmalılar. anca laf anca siyaset işte.
    rte diyecek de olmayacak?
    o gelirse onaylarım demez istiyor olsa. getirin der.
  • rte idamın gerçekten gelmesini istese getirirdi. ama tabi iç politika malzemesi olarak kullanmak varken ne gerek var. zaten medya denen bişey kalmadı sorgulasın üstüne gitsin. tüm akp cenahı bilmiyor mu idam gelse felaket olacağını. paramparça olan ab ilişkileri ve kaçan sermaye zaten sonunu getirir bu iktidarın. bu kadar basit
  • yürek yemiş bir siyasetçi tavrıdır. söz konusu isteği dile getiren sıradan biri değil, ahmet davutoğlu gibi %48 oyla seçilmiş bir başbakanı 3 dakikada görevden almış biri! seçilmiş cumhurbaşkanı ve akp'nin ebedi genel başkanı sayın erdoğan! binali bey! naçizane tavsiyem, sayın erdoğan'a direnmeyin, getirin idam'ı meclise!
  • böyle bir ihtimalin olacağını aklınız alıyor mu? tayyip idam isteyecek binali yok diyecek he mi?

çok safsınız gerçekten. tayyip kameraların önünde şov yapmasını çok iyi bilen bir adam ve taraftarlarından gelen ''idam isteriz'' sloganına karşı sessiz durmak yerine ''meclis getirirse ben onaylarım.'' diyor ve güya taraftarlarını coşturuyor.

hani bi hollanda meselesi vardı, n'oldu? hani referandumdan sonra cevap verilecekti. ses seda yok.

tayyip erdoğan kitlesini çok iyi tanıyor ve her seçim öncesi bir söylem bulup safları sıklaştırıyor.

bir çok akp'li ile konuştum referandum öncesinde. niye evet vereceksiniz diye sordum. mantıklı bir argüman bulamadığından ''avrupa hayır'ı destekliyor ben neden evet vereyim?'' oldu çoğunun cevabı. tayyip erdoğan da zaten bunun böyle olacağını bildiği için avrupa ile suni gerilim yarattı.

bakmayın tayyip'in böyle kameralar karşısında millete efelik tasladığına. cümle alem onun ne kadar korkak olduğunu biliyor.

avrupa, ''idam gelirse müzakereleri keseriz.'' dedi. tayyip'ten bir ses çıktı mı? çıkmadı.
  • cezaların geriye yürümeyeceğinden hiç kimsenin suçu işlediği tarihte mevzuatta olmayan bir yaptırıma tabi tutulamayacağından habersiz yazar beyanı. darbeciler en ağır cezaları haketti mi evet haketti ancak böyle önemli bir hukuk kaidesinin çiğnenmesi gerçekten facia olur ve her türlü keyfiliğin önünü açar.
  • bir yerde duymuştum, hangi kanaldı unuttum ama akp'de rte'yi fazla dinlemiyorlar diye bir şeyler konuşulmuştu. hatta fetö'yle mücadelede akp'den çok fazla destek görmediği minvalinde şikayetleri varmış rte'nin... yani, binali değil de akp'nin rte'yi bir dinlememe durumu olabilir