şükela:  tümü | bugün
  • referanslı link verip sanki sitenin normal linkini veriyormuş gibi lanse edenler kendilerini çok akıllı sanıyorlar galiba. bir de tam yukardaki entryde referanslı link verip gizli linkten referans numarasını silmiş. pes artık yani. hayır referanslı linklere alerjim yok. ben de kendi linkimi vereceğim ama milleti mal yerine koymuyorum.

efendim binance bir hong kong borsasıdır. şu an coinmarketcap'ta görünene göre 24 saatlik bitcoin hacmi 3.5 milyar dolara yakındır. türkiye'nin en büyük borsası olan paribu için bu sayı 25 milyon dolardır. paribu'nun 140 katı hacimleri var tık demiyor. üstelik bu borsa kurulalı 6 ay oldu olmadı. 6 ayda muazzam bir büyümesi var. adamların her şeyi belli çünkü. (sadece bitcoin transfer etmek için okuyorsanız spoiler arasını okumanız yeterlidir)

binance borsası hakkında videolu bilgilendirme için altuğ öztürk çok güzel 2 video hazırlamış .

binance nedir

binance borsası nasıl kullanılır

videolarda olmayan ve asıl işinize yarayacak ekstra bilgilerse şöyle.

türk borsalarındaki coinlerden buraya gönderilip orada exchange edilebilir. veya kart ile cex.io'dan bitcoin alınıp ordan binance'eye gönderilebilir. fakat %3.5 cex.io komisyonu artı transfer ücreti vs. derken çok fazla komisyon ücreti çıkar. bunun için benim izlediğim yolu göstereceğim. bu noktada ikilemde kalırsanız redditteki türkçe başlığı okuyup kendiniz karar verin. https://www.reddit.com/…slab/paribu_bitcoin_fiyatı/

sırf referanstan kazanmak için "türk borsaları pahalı yeaa benim referanslı cex.io linkime tıklayın" diyenlere de inanmayın.

paribu'ya üye oluyoruz. (diğer borsalar da olur fakat en az problem yaşayacağınız borsa paribu olacaktır büyük ihtimal, daha az transfer ücreti ödemek için koinim üzerinden ltc' de gönderebilirsiniz.) göndereceğimiz para 500 liranın üzerinde ise hesap ayarlarına girip kimliğinizin önünün ve arkasının fotoğrafını çekerek hesabınızı onaylatmanız lazım. hesap genelde 1 saate onaylanıyor. sonra tl işlemlerine gelip hesabınıza para göndermelisiniz. paribu akbank ile çalıştığı için akbank hesabınız varsa mesai saatleri dışında da havale yapabilirsiniz. yoksa mesai saatleri içinde eft yaparsınız. sonra marketten bitcoin alımı için bir sınır girip bitcoin alıyorsunuz. veya o anki mevcut kurdan almak isterseniz yandaki küçük artıya basıyorsunuz. alım satımda %0.4 kadar komisyon alıyor. (eğer mevcut fiyatın altından veya üstünden alırsanız %0.3) bu komisyon hesaba para gönderiminden değil, parayı bitcoine çevirirken alınan komisyon. paribuya en az 100 tl gönderilebilir. şu an bitcoin transfer ücreti de 25 lira. yani komisyon fln derken o paranın erimemesi için minimum 150 tl girmenizi öneririm. maalesef transfer ücreti sabit ve yüksek. 100 bitcoin de gönderseniz 25 tl kesiliyor. (şu anki mevcut kurla)

--- spoiler ---

şimdi binance'e üye olmalısınız. efendim bu benim referanslı linkim. üye olduktan sonra bilgisayardaysanız eğer yukardaki funds bölmesinden deposits withdrawals kısmına geliyorsunuz. burada bitcoini buluyorsunuz ve deposit kısmına tıklıyorsunuz. burda karşınıza bitcoin cüzdan kimliğiniz çıkacak. bu numarayı kopyalayıp geri paribu'ya geçiyorsunuz. paribudan bitcoin işlemleri kısmına geliyorsunuz. burdan bitcoin çekmeye tıklayıp cüzdan numarasını girip miktar kısmında eğer hepsini yollayacaksanız '`+`' ya basıyorsunuz. burada yanda belirtildiği gibi 10binde 5 btc lik bir transfer ücreti var. bu para minerlara gidiyor, sitenin kendi aldığı bir ücret değil. minerlar sadece bitcoin üretmez aynı zamanda transferleri'de yapar. yaklaşık 6 dolardan 24 lira gibi bir transfer ücreti oluyor.

işlemi onayladığınızda telefonunuza onay smsi geliyor. onayladığınız zaman transfer başlıyor. benim transferim yarım saatte geçmişti ama daha fazla veya daha az da sürebilir.
    --- spoiler ---

şimdi bitcoin binance hesabımıza geldi. burda exchange kısmına geliyoruz ve bir altcoin seçiyoruz. iyi bir grafik takibiyle altcoinlere olabilecek en dipten girilip sabırla beklenip %10-20 karla çıkılırsa kısa sürede güzel karlar elde edilebilir. fakat bunun için iyi bir takip ve analiz, çok iyi bir sabır gerekmektedir. bu yüzden şu 2 entryimi okumanızı öneririm. (bkz: #72653953) (bkz: #72705066), daha sonra mevcut kurlar üzerinden parayı hemen çevirmek isterseniz 'market bölümüne tıklıyoruz. yok bir alt limit vereceksek eğer yandaki limitten bir sayı belirliyoruz ve bitcoini bir altcoine çeviriyoruz. sağ üstte hesabımızın altında elimizde altcoinler olsa bile onu mevcut kur üzerinden bitcoine çevirip gösteriyor. altcoin değeri bitcoine göre endeksli olduğu için bitcoin yükselirken altcoin sabit kalsa bile (dolar değil bitcoin cinsinden) siz bitcoin üzerinden yine kazanırsınız. eğer bitcoin yükselirken aynı zamanda aldığınız altcoin de bitcoine göre artarsa siz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

altcoinler konusunda bitfinex yerine binance borsasını tavsiye ediyorum. işlemler daha hızlı ve çok daha güvenilir bir borsa. bitfinex'in tether olayından ve nytimes'da çıkan haberden sonra en büyük bitcoin borsası olsa bile güvenim yok.

ekstra sormak istediğiniz sorular olursa bana danışabilirsiniz.

edit: bazı kişilerin aklında iota'nın 'withdrawals' kısmının aktif olmadığından dolayı soru işaretleri kalmış. arkadaşlar o bölümün aktif olmaması demek paranızı çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. sadece iota olarak transfer yapabileceğiniz bir altyapı henüz hazır değil demek. siz mevcut iotanızı bitcoine çevirip de işlem yapabilirsiniz.

bunun dışında parayı nasıl çekeceğimiz konusunda da birçok soru geldi. yapacağımız işlem parayı gönderirken yaptığımızın tam tersi. girdiğimiz altcoini bitcoine çeviriyoruz. daha sonra funds'a tıklıyoruz ve bitcoini withdrawal bölmesinden label kısmına isim, mesela 'ben paribu' gibi bir şey yazıp adres kısmına da türk borsasındaki kendi cüzdan numaramızı giriyoruz oraya gönderiyoruz. sonra google authenticator ile onaylayıp e-mail adresinize gelen onaylama linkine tıklamalısınız. sonra türk borsasından bitcoini türk lirasına çevirip çekiyoruz. işlem bu kadar basit anlayacağınız :)

binance'de hesabınızı onaylatmadan günlük 2 btclik al sat yapabilirsiniz. bu yüzden hesabınızı illa onaylatmanıza gerek yok.

edit: başka bir entryde yazılmış. hesabı confirm edince komisyonlar %0.2 den %0.1 e düşüyor diye. alakası yok. içiniz rahat değilse kimlik bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz. komisyonlar herkese sabittir.

binance fee for traiding kısmından görebilirsiniz.

not: buradaki yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. sadece altcoin alımı konusunda uygun bir yol belirtmektedir.
  • genel olarak size binance ta nasıl bir üçkağıt dönüyor onu anlatacağım. burdan kendinize yarar sağlayabilirsiniz belki. yazdıklarımı anlayacak arkadaşlar çıkacaktır. biraz uzun bir yazı olabilir.
    sitenin genel çalışma prensibi veya büyük balıkların piyasa hareketlerini genel olarak inceleyelim. borsanın en temel mantığı büyük yatırımcı bir kağıt seçer, seçtiği kağıdın değeri 1 birim olsun. sonra bu 1 birimi kendi arasında al-sat yapar. daha basit anlatayım ben bir coin oluşturdum. xcoin mesela, elimde 1 milyon tane var ve hiç bir değeri yok. sonra piyasaya çıktım, satış verdim 1 birimden. e tabi kimsenin dikkatini çekmeyecek. dedimki arkadaşıma sen al 1 birimden. aldı sonra o bana 1.5 birimden sattı, sonra ben aldım ona sattım 2 birimden. bu bir süre sonra küçük yatırımcının dikkatini çekecek. ky her zaman trene çok sonra biner. hatta en yüksek seviyeden maksimum giriş yapar. bu dünyanın her yerinde böyledir. her zaman insanlar aç gözlüdür, daha çok kazanmak için risk alır. en son atıyorum bizim xcoinimiz kendi aramızda al sat yaparak 10 birime yükseldi diyelim. artık sattıklarımızı arkadaşımız değil ky almaya başladı ve farkındaysanız hiçbir değeri olmayan coinim 10 birim ediyor. büyük yatırımcı ne yapıyor bu aşamada, kalan xcoinlerini 8 birimden satış giriyor gene arkadaşı satın alıyor. birden coin çakılmaya başlıyor, ky panikle satmaya başlıyor. bu çakılma atıyorum 3 birime kadar devam ediyor. ky dökülüyor, sonra süründürüyorlar fiyatları, sen satana kadar bekliyorlar. sonra gene en başa dönüp yükseltmeye başlıyorlar. kısır bir döngü ama her zaman işe yarar. bu dünyada küçük yatırımcı mantığı ve açgözlü insanlar olduğu sürece bu sistem bitmez.
    neyse bunu binance da nasıl görüyoruz. şimdi binanceda ekran görüntüsü alın günlük. mesela bir coin seçtiniz günlük işlem hacmi 300 btc, ertesi gün 700 btc sonra 1000btc falan diye gidiyor diyelim. anlayın ki büyük yatırımcı bu coini şişirecek. ben genelde 1000 btc olunca giriyorum. normalde coinin derinliğine bakıyorsunuz satış çok fazla alış yok denecek kadar az. yani mantıken almamanız gerekiyor. zaten burda ki asıl amaç küçük yatırımcı almasın. ky 5000 btc hacimin üstünde gelsin istiyorlar. asıl vurgun orda yapılacak. hacim giderek artıyor ve coin yükseliyorsa ben direk dalıyorum.
    örnek vereceğim, araştırıp bakabilirsiniz. 29.12 tarihinde poe almışım fiyatı 272 satoshi ve hacim giderek artıyor. en yükseğe yakın noktadan satıyorum tekrar düşünce alıyorum. bu yılbaşı aksamına kadar devam etti. en son hacim 8000 btc leri bulmuştu sanırım, ben yüzde yüze yakın kar etmiştim artık riskli diyip çıktım işte o noktada ky girmeye başladı. ben çıktıktan sonra bi yüzde yüz daha arttı ama risk seviyesi yüksekti, o aşamadan sonra büyük balık ne isterse o olacaktı ben o yüzden çıktım.
    asıl başka önemli konuya değineyim, bu site bnb diye para birimi üretmiş, bunu daha önce de yazmıştım. güvenli liman bu site için bnb, bitcoin çakılırken veya yükselirken bnb stabil kalmayı başarıyor. çünkü hareket etmesi sitenin işine pek gelmiyor. ayrıca mesela altcoinler iki üç gün yeşil kapatınca ve sitenin günlük hacmi maksimumlara ulaşırsa anlayın ki satış dalgası yoldadır. kırmızılar havada uçuşacak bir sonra ki gün. işte burda bnb ye geçmek çok mantıklı hamledir. neden? çünkü site sizden kestiği komisyonları yani bnb leri en üstte anlattığım mantıkla size gene yüksekten itelemesi gerekiyor. yani fiyatı şişirip geri ky ye satacak. ben bnb ilk aldığımda 18k satoshiydi simdi 125k civarında, arada ki farkı anlayın. inceleyenler vardır belki yılbaşı öncesi yeşil uçuşan piyasa sonrası bnb fiyatı 60k hacim düşük sonra durgun piyasa ve bnb fiyatı 130k civarlarında peki ky bunu ne zaman farkediyor 100k civarlarında. 130k dan bile alan çok olmuştur.
    anlatmak istediklerimi bazıları anlamıştır. dünya üzerinde bütün borsalar bu sistem üzerine kuruludur ve bu şekilde para kazanırlar. eğer herkes bir şey artar diyorsa o şey artmaz düşer. bunu bitcoin olarakta düşünebilirsiniz, milletin dikkatini nerde çektiler 17-18k dolar civarında kaça çıkardılar 20k civarına ky aldıklarını o fiyatta sattımı hayır neden daha artacağını düşündü, sonra çaktılar dibe. her düşüşü ky alım fırsatı sandı aldılar gene düşürdüler aldılar gene düştü, 11k yı gördü. şimdi millet ne diyor bitcoin çok kazandırmamaya başladı artık güven kaybetti. yani? bence çok sağlam bir vurgun daha geliyor, bir gün uyandığınızda 20k üstünü geçmiş olabilir, ky alamadan fiyat şişer sonra tabiki gene en dip seviyeler bu sefer ki beklentim 8k civarı dipler. yazdıklarım basit mantıklardır bitcoin için yazdığım kendi tahminimdir.
    ayrıca altın kuralları yazayım unutmayın
    *bir hisse düşerken toplanır yükselirken satılır
    *kaçmış trene binilmez
    *borsa da asla alım fırsatları bitmez (aceleci davranmayın)
    *coin piyasası borsadan 1000 kat daha risklidir (o yüzden kayıpta, kazançta çoktur)
    *ihtiyacınız olmayan ve bir daha geri alamayacağınızı düşünerek coin piyasasına girin(sonuçta hiçbir yasal dayanağı yok)
    *aç gözlü olmayın haftalık kar realizasyonu yapın (ana paranızı çıkarmaya, cebinize koymaya bakın)
  • yayın akışı şu şekilde:

00:00 referanslı linkle açılış
    00:00 00:00 referansını kaçıran ikincil referans entryleri.
    00:01 yardım isteyenlere mesaj ve referans linki
    00:45 binance övmeli referans entrysi.
    02:30 daha önce 3000 kez yazılmış cümleleri tekrarlayıp 'şuradan girin' mesajlı referans
    07:15 patlayan bir alt coin ile ilgili bilgi kırıntısına ilaveten yardım talepleri için referanslı link
    11:30 asya piyasasının kapanmasına dair yorumlar ve referans
    16:00 amerikan piyasasının açılışına dair uyarılar eşliğinde referanslı link
    18:00 piyasa değişimi sonrası dalgalanma yaşayan bit alt coin üzerinden referans
    22:30 son referanslar
    23:30 yarım saatlik sessizlik eşliğinde referanslı linkler.
    23:59 saygı duruşu/istiklal marşı/kapanış
  • bu dilencilerle ilgili bir bilgi paylaşayım. diyelim ki bu adamlar 40 kişiyi bu siteye üye yaptılar ve bunların hepsi de aktif kullanıcı ve hepsi günde ortalama 1000 liralık işlem yapıyor. ayda 1,200,000 liralık hacim yapar.

binance %0.05 işlem ücreti alıyor ve bunun %20'sini üye getiren kişiye veriyor.

1.200.000 liralık işlem hacminin komisyon miktarı 600 lira yapıyor.

bunun yüzde yirmisi bizim dilencilere gidecek: 120 lira

ki bakın bu çok iyimser bir matematik. bu adamlar spam yapmasına rağmen 40 kişi üye yaptıklarını zannetmiyorum. yapan varsa da her üye olan aktif şekilde kullanmayacaktır. kullansa bile aylık 1200000 liralık işlem hacmi oluşturmayacaklardır. yani taş çatlasa adamların eline aylık 20-30 lira geçiyordur diye tahmin edersek yanlış olmaz.

o yüzden bu adamlara dilenci demek dilenci mesleğine hakaret oluyor. dilenciler 20-30 lirayı bir saatten kısa sürede kazanıyorlar ve onlar bile bu para için buradaki şerefsizler kadar düşmezler.

bir de engelle engelle bitmiyorlar. bitse neyse... zombi gibiler. site üye alımını kapatsa bu sefer de başka borsaların linklerini atıyorlar, sefil yaratıklar. 7/24 refli link atana kadar o süreçte bilgisayarlarını kapatsalar daha çabuk zengin olabilirler aslında...
  • edit: 6000 tutarı 6400 olarak güncellendi, hafta daha bitmedi :)

büdüt: 6400 tutarı 7200 tl olarak güncellendi ( ve hafta bitti )

1 haftada 3000 tl yi 7200 tl yaptığım borsa, ve bunu yaparken minimum risk ilkesini belirledim. risk az görünse de sizi üzmeyecek miktarlarla girmenizi tavsiye ederim.

sıkı durun, ayrıntılı bir şekilde madde madde dikkat edilmesi gerekenleri yazıyorum.

1) hesabınızı mutlaka confirm edin, %0.2 yerine %0.1 komisyon ödersiniz.

2) bnb satın alın ve hesabım sayfasından "using bnb to pay your fees" in işaretli olduğundan emin olun. bu sayede %0.1 yerine %0.05 komisyon ödersiniz ki hiç bir borsada bu komisyon oranını bulamazsınız.

3) özellikle ucuz coinlere (trx, poe vs) girin, sizi üzmeyecek 0.001 btc( 80tl ) gibi bir rakam olsun mümkünse. yüksek fiyatlı coinlerde dalgalanmalar daha az olur, fakat bu saydığım düşük fiyatlı coinler 1 günde %100 kazandırabilir. bugün için örnek verecek olursam trx, xvg, poe, lend gibi coinlerden 300 er tl lik aldım. her birine 260tl stop loss koydum. bunlardan kaybedeceğim rakam max 40x4 =160tl idi. biri stop loss çizgisini aştı fakat diğer 3ünden bugünlük kazancım 700tl oldu.

4) satın alacağınız coin için parametreleriniz şunlar olsun.

a) toplam adedini muhakkak göz önünde bulundurun, unutmayın bir şey ne kadar az olursa o kadar değerli olur. coinmarketcap tan bakabilirsiniz. örneğin ctr şuan 74cent ve piyasadaki adedi 68milyon. potansiyel olarak 10usd üstünü rahatlıkla görebilir.

b) haftalık grafiklere bakın. en yüksek ve en alçak noktalarına dikkat edin. ekstrem bir durum yoksa top noktalardan satın almayın.

c) hacmine dikkat edin, bu coin ne kadar alınıp satılıyor. hacmi az olan coinlerde hareket az olduğu gibi kar etme olasılığınız da azdır. bazen az hacimli coinlerin hacmi sonradan da artabiliyor.

d) sepetinizi mümkün olduğu kadar yayın, bnb alın ve komisyonlar yüzünden küsüratlı rakamlarla uğraşmayın. tüm fee bnb den kesilsin. ben bunu biraz geç farkettim ve btc ye çeviremediğim epey küsüratlı coinim var.

5) her satın alımdan sonra bir stop loss belirleyin, örneğin 3000satoshi lik bir coinden 1000 tane aldınız. 2800satoshi ye düşünce 500 ünü, 2600 e düşünce 500 ünü satacak stop loss emirlerini tanımlayın.

6) her gün mümkünse 2 defa kontrol edin, aldıklarınızdan yükselenler varsa stop losslarını güncelleyin. örneğin 3000 e aldığınız 4000 e çıktı, 2800 lük stop loss u 3700 olarak güncelleyin.

7) btc fiyatını takip edin, mümkünse btc fiyatı için alarm kurun( ben alarm kurmadım ama kuracağım ). btc fiyatının yükselmesi demek tüm altcoinlerin çakılması demek. btc nin ani yükselişleri diğer coinlere zamana yayılı şekilde yansır. zarar etmeden satabilecek zaman farkınız var.

8) üst emirleri yüksek girin ya da hiç üst emir tanımlamayın. 1000 satoshi ye aldığınız coine 1200 üst emri verdiğinizde o coin bir günde 1700 olursa üzülürsünüz. bunun yerine her zaman stop loss emir verin ve emri sürekli güncelleyerek önce anaparanızı, sonra karlarınızı garanti altına alın.

9) uzun vadede yatırım yapacaksanız eğer, özellikle diğer borsalarda da işlem görülen coinlerden alın. sadece binance üzerinde satılan coinleri yatırım aracı olarak görmüyorum.

10) hızlı hareketlerden ve kararlardan kaçının, yükselen bir coini alırken ya da düşen bir coini satarken acele etmeyin. sakin ve programlı hareket edin.

11) yatağa girdiğinizde 2 ihtimalden 1ini kesinlikle uygulayın. ya btc ye dönün, ya da aldığınız altcoinlere stop loss tanımlayın. bir gecede %20 kaybettim, fakat bu tecrübemden sonra 2.sine müsaade etmedim.

12) fırsat kaçırıyorum endişesiyle hızlı kararlar almayın, elinize daha çok fırsatlar geçecektir. piyasa hareketli olduğu zamanlarda dolar milyarderleri sizin paniklemelerinizle servetlerine servet katıyorlar. 2 gün önceki hikayemi anlatayım.

bitcoin den forklanan bcc nin 2 kat arttığını gördüm. 0.1btc olan coin o an 0.2 lerdeydi ve ben izliyordum. 0.3 lere doğru gelirken 0.28 den satın aldım, hiç ne oluyor bitiyor diye bakmadım çünkü çok hızlı artıyordu ve o an bir fırsat kaçırmaktaydım. ben aldıktan 20sn içerisinde yavaş yavaş 0.2 ye geldi ve iniş devam ediyordu. bu sefer kafamın içindeki ses "allahım para kaybediyorum" diye çığlık atıyordu resmen. (her 0.01 in benim 1 günlük maaşım olduğunu düşünürseniz bu paranın benim için önemi anlaşılabilir.) ve o panikle 0.19 dan sattım. ama bitmedi :( sonra tekrar yukarı çıkmaya başladı ve ben o sırada twitter da bcc ile ilgili haberleri okuyarak olayı anlamlandırmaya çalışıyordum. insanlar "geleceğin bitcoini", "bcc coinbase borsasında satışa açıldı" vb. gibi bcc den övgüyle söz ediyor ve geleceği bcc de görüyorlardı. bu panikle bu sefer yukarı çıkışı 0.26 dan yakaladım. sonra piyasa duruldu, bitfinex e baktım ve bcc en fazla 0.24 ü görmüştü. binance da muhtemelen bir milyarder benim 1 haftalık maaşıma göz koymuş olacak ki benim gibileri silkelemekle meşguldü. hikayem bu arkadaşlar, bu hareketi bir daha asla tekrarlamayacağım. bundan sonra "0.02 btc üzeri işlemlerde en az 2 dakika alım ve satım işlemlerinde kafa yoracağım" diye bir kural koydum kendime.

13) yüksekten satış emirleri ve stop loss emirlerinizdeki tutarı belirlerken aşağıdakilere dikkat edin.
    a) o coninin günlük hareketleri ve dalgalanmaları. 1 günde max % kaç azalıyor ve artıyor.
    b) o esnada alım ve satım emirlerindeki direnç noktaları nereleri? örneğin hacmi küçük bir coinde 320 satoshi de 5 btc satışta ve siz 100 den aldığınıza o civarlarda bir üst satış emri tanımlayacaksınız. bu emri 319 a girin, çünkü o direnç noktasını geçemeyebilir.321 ile 319 arasında sizin için çok bir fark olmasa da o coinin 319 u görme ihtimali 321 den çok daha fazla.

son olarak tavsiyem btcturk ten ethereum alarak buraya gönderin,
    ben paribu dan btc alarak göndermiştim ve paramın %10dan fazlası buraya giderken eridi. nasıl eriyor sorusuna gelince
    1) yurtdışı piyasalarda btc 15200 usd iken paribudan 67000tl ye yani %8 civarı daha pahalıya aldım.
    2)4/1000 paribu alım komisyonu
    3) 35tl btc yi binance a transfer ederken.

şu an btcturk de ethereum 2900tl,
    yurtdışı piyasalar tl karşılığı ise 2740tl yani %4-5 erimeyle kurtarabilirsiniz. döndüğünüzde btc leri yine btcturkten satacağınızı da unutmamak lazım. madem tr piyasası pahalı neden dışardan alıp burda satmıyoruz demeyin, o konuyu başka zaman konuşalım. şimdilik bu da burda dursun (bkz: arbitraj)

binance.com referans linkinden üye olabilirsiniz. ara ara zarar ederek kazandığım tecrübelerimi paylaştım, bol kazançlı günler.

edit 2: sepet talebi var. ben çoğunlukla aşağıdakilerle işlem yapıyorum.
    xlm, trx, eos, ctr, wtc, lend, xrp ek olarak uzun vadede yoyow alabilirsiniz.
    mümkünse iotadan uzak durun :) ytd.

edit 3: referanslı link ile daha hızlı üye olunuyor denmiş ahah:) en hızlı benimki arkadaşlar *

edit 4: stop loss olayına itiraz edenler olmuş, tabi ki küçük coinler dalgalı ve düşüp tekrar çıkabilir. bunun için aşama aşama stop loss u önerdim. ben şunu kastetmiştim. 120satoshi ye bir miktar trx aldım. 170 e geldi satmadım. 220 ye geldiğinde neredeyse paramı 2 ye katlamıştım. 200 direncini kırması zor gözükse de artık kaybedecek bir şeyim vardı. satmak yerine 195 e stop loss koydum. sonraki gün stop loss 260, ardından 330 dan sattım. ek olarak aradaki payı grafiğe bakarak belirlemekte fayda var.

edit 5: tecrübelerimi burada güncelleyerek paylaşmaya devam edeceğim.
  • mevlam yardımcınız olsun.
  • acilen referans linkine ihtiyac var. referans linki paylasana 120 btc verecegim.

buradan kimi serefsiz sozluk yoneticilerine sesleniyorum. bir dostumun hesabini kendi sinema bloguna link veriyor diye ucurmustunuz. gerekcesi reklammis.

yeter artik o reklamsa bu ne? sozluk copluge dondu yeminle! refli link yasaklansin, bir kampanya baslatalim artik. asagiladiginiz donanimhaber forumu daha seviyeli

bir de silip silip ayni seyi yaziyorlar. bunun adi spamdir arkadas. ac kopek gibi burada link paylasana kadar git emek ver blog ac, youtube kanali ac oyle link ver de yaptigin bir ise yarasin.

benim binance'dan yapacagim bin liralik islemden 50 kurus islem ucreti aliyorlar. yani 25 kurus buna gidecek. ıste tum bu kirlilik bu kadar para kazanmak icin. dilenci deyince kiziyorlar. buradan 3-5 kisi uye olunca sanki zengin olacaklar.
  • nereden üye olacağımı bir türlü bulamadığım borsa
  • bu gozler bu baslikta refli link isteyeni de gordu ya yemin ederim tum paralarin ustune yatsalar gam yemem.
  • mezuniyet tezimden daha fazla sayıda referans içeren başlık.