şükela:  tümü | bugün
128 entry daha
  • arkadaşlar, daha önce de cex.io başlığında yazmıştım: (bkz: #72768584)

aynı sorunu burada yaşıyorum. defalarca destek bölümünden mail attım. twitter üzerinden destek talep ettim. en son reddit'te bile yardım istedim. sonuç yok.

cex.io ve binance üzerinden withdraw (para çekme) işlemi yapamıyorum ve bunu yapamamamın da saçma bir nedeni var: onay mail'i mail adresime gelmiyor!

2 sitede birden aynı sorunu yaşayınca yahoo destek'e de yazdım oradan da cevap yok. tahminimce yahoo mail server'ı bu sitelerden gelen mail'leri engellemiş durumda.

bazı mailler geliyor fakat onay mail'lerini almıyorum.

bunu nasıl çözebilirim? konuda uzman arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
  • trade sonrası bozukluk kalmasını istemiyorsanız bi miktar bnb satın alıp onu işlem komisyonları için kullanabilirsiniz. bu coinin yaygınlaşması için zaten binance bu işlemi uyguluyor.

neyse. şu sıralar ripple ve tron coin ticareti yaparken gözlerimi bozan site. ekrandan gözlerim ayrılmadı saatlerdir. özellikle ripple'dan ümitliyiz.

almak isteyenler alım sürecini öğrenmek için şu entry'i okusun: (bkz: #72800684)
  • binance borsası yeni kurulan buna karşın her gün büyüyen ve yenilikçi bir hong kong borsasıdır. kısaca avantajlarını sıralamak gerekirse:
    1-bütün forkları destekleyeceklerini açıklamaları. btc belirli blok sayılarına geldiğinde çatallanıp yeni bir coin dağıtıyor. bu coinleri çoğu borsa kullanıcılarına vermiyor. bedava sirke baldan tatlı diyoruz.
    2-onaysız hesap ile 2 btc yaklaşık 32.000 dolarlık para yatırma/çekme imkanı tanıması. yabancı borsalarda hesap onayı için pasaport isteniyor genellikle. pasaportunu paylaşmak istemeyenler için birebir.
    3-düşük fee ücretleri. normal alış/satış komisyonu %0.1. özelikle kendi coinleri olan binance coin aldığınız takdirde %0.05 gibi cüzi bir miktar komisyon alması. al-sat'çılar için bulunmaz kaftan.
    4-bir çok altcoini bünyesinde barındırması. devir altcoin devri olduğundan önem arz etmektedir.
    5-kullanım kolaylığı ve stabil bir altyapısı olması.

gelelim buraya nasıl btc aktarcağınız kısma.iki farklı yöntem mevcut istediğinizi tercih etmekte özgürsünüz.ama önerim 1.yöntemi kullanmanız. sebebine gelicez.
    1-paribu veya btcturk'e üye oluyoruz.(yerli borsalar arasında en iyi ikisi diyebiliriz.) sonrasında hesabımızı onaylatmamız gerekecektir. onay sürecini(yaklaşık 1-2 saat) geçtikten sonra hesabınıza para göndermelisiniz. paramız hesaba geçince btc alımı yapıyoruz. btc alımımızda tamamlandıktan sonra sıra geldi btc'mizi binance'a gönderme kısmına. transfer ücreti 30-35 lira civarında bir tutar tutacaktır.
    binance'a üye oluyoruz. referanslı linkim üye olduktan sonra yukardaki funds sekmesinden deposits withdrawls kısmına geliyoruz. bitcoin'in deposit seçeneğine tıklıyoruz. burda uzun ve rastgele rakam ve sayılardan oluşan bitcoin cüzdan hesabınız görünecektir. bu numarayı kopyalayıp. türk borsamıza geliyoruz. bitcoin çekme kısmına gelip miktarı giriyoruz. (fee ücretini de düşünerek.) işlemi onayladıktan sonra telefona ve maile onay geliyor. onayları da yaptıktan sonra o anki güncel transfer durumuna göre değişen sürelerde( benimki yaklaşık 1 saat sürdü ama şans işi) bekliyoruz.

2-çok tavsiye etmediğim yöntem olan cex.io . bu siteden direk kredi kartınızla dolar karşılığı bitcoin alabilirsiniz. ama bankalar bu dolar harcamalarınızdan dolayı başınıza iş açabilir uyarmadı demeyin. aynı şekilde hesabımızı açıyoruz. paramızı yatırıyoruz. burda iki farklı seçeneğiniz var. btc alıp btc'yi de gönderebilirsiniz veya litecoin alıp daha az komisyon ödemekte bir seçenek bu size kalmış.
    binance'a üye oluyoruz. referanslı linkim üye olduktan sonra yukardaki funds sekmesinden deposits withdrawls kısmına geliyoruz.bitcoin ve litecoin(hangisini aldıysanız) deposit seçeneğine tıklıyoruz. burda uzun ve rastgele rakam ve sayılardan oluşan bitcoin veya litecoin cüzdan hesabınız görünecektir. bu numarayı kopyalayıp. cex.io'ya geliyoruz. bitcoin veya litecoin withdraw kısmına gelip miktarı giriyoruz. (fee ücretini de düşünerek.) işlemi onayladıktan sonra telefona ve maile onay geliyor. onayları da yaptıktan sonra o anki güncel transfer durumuna göre değişen sürelerde bekliyoruz.

btc'miz binance hesabımıza ulaştı şimdi napacağız. altcoinlere yönelmek istiyorsak exchange kısmına gelip coinlere göz atıyoruz. grafiğin sol üst kısmında satış emirleri, sol alt kısmında alış emirleri, ortada grafiğimiz, grafiğimizin üstünde sol başta hangi coini görüntülediğimiz, grafiğin altında limit, market ve stop limit(limit istediğiniz fiyattan alış/satış yapma imkanı verir 0.00003 btc gibi. market o anki en uygun kurdan alış/satış yapmanıza yarar. stop-limit elimizde bir miktar olan coin için belirlediğimiz bir fiyatın altına düşerse satma emrini girmemize olanak verir.), grafiğin sağ üst tarafında coinlerin bulunduğu kısım ve coinlerin btc/eth/bnb/usdt karşısındaki değerleri, sağ altta ise gerçekleşen en son alış/satış emirleri görülebilir.

kullanımla ilgili bi video:
    binance kullanım

herhangi bir sorunuzda ulaşabilirsiniz sayısız arkadaşa yardım ettim ve etmeye devam edeceğim.
  • bu sitede 13 iotamı btc'ye çevirip ripple aldım.
    aldığım btc cüzdanımdan düştü fakat ripple alınmamış görünüyor.
    miktar 0.

konu hakkında yardımcı olabilecek yazar varsa çok sevinirim.
  • piyasadaki en hızlı büyüyen borsa.

bu borsadan iota, ripple vs almak istiyorsanız ve nasıl alacağınızı bilmiyorsanız babaanneye anlatır gibi anlattığım şu entry'i okuyunuz: (bkz: #72822682)

direkt üye olmak için şu linki kullanabilirsiniz.
  • app store'dan nedense kaldırılmış uygulamadır
  • alternatif arayanlar için:
    (bkz: litebit.eu)
  • komisyon veriyorum ayagina milletin parasini gasp eden internet sitesi. yukarida diger yazar arkadas deginmis zaten konuya, cok fazla coine girmemek lazim bu sitede, her coine girip ciktiginda kusuratlardan dolayi 3 - 5 lira coin de kaliyor, cekemiyorsunda.muhtemeln hic bir zaman cekilemeyecekte.
  • komisyonlarla ilgili çözüm yolunuzu sunuyorum sayın binance kullanıcıları, profilinizde fee leri bnb ile %50 indirimli öde seçeneğini aktif ediyorsunuz. 1 adet bnb alıyorsunuz btc karşılığı. keyfinize bakıyorsunuz.

tanım: coin borsası.
4 entry daha