216 entry daha
  • güncel ios uygulamasında portföyünüzün dolar karşılığını gösterirken güncel btc/usdt kuru yerine farklı bir kullanmakta. web sitesinde farklı dolar karşılığı, uygulamada farklı dolar karşılığı gözükmekte.
  • kriptoya yatirim yaparken cevrenizden, eksisozluk ya da reddit gibi yerlerden fikir almak yanlis degil. bugune kadar erken yatirim yaptigim altcoinlerin cogunu ben de bu sekilde kesfettim. ama lutfen bilgi dolu entry'leri inceleyin. ondan sonra kendi arastirmanizi yapin. suna yatirim yaparsaniz paraniz su kadar olur diyen adamin lafini dinlemeyin. yuzeysel entrylere kulak asmayin.

gecen adam "kardes ripple'a $1000 gomucem saglam mi?" diye mesaj atmis. bu adama ne diyeyim ki simdi. bu sekilde iddaa kafasiyla yatirim yapmayin.

unutmayin ki burada yatirim yaptigimiz sey toplumu ve finansal dunyayi evrimlestirerek hayatlarimizi kolaylastirmaya calisan bir ve daha bircok teknolojiler. bazilari birbirine cok benzer olmakla birlikte her bir coin ayri bir amac tasiyor.

neyse fazla uzatmadan altcoin arastirmasi yaparken inceledigim yaklasik 15 tane seyi yaziyorum.

1- gelisim planlari nelerdir? roadmap sekmesi altinda genelde websitelerinde yayinlarlar. su ay su olacak seklinde.

2- whitepaper gercekten iyi yazilmis ve orjinal mi yoksa siradan bir akademik makaleden farksiz mi?

3- ar-ge takimi nasil? daha onceki basarilari neler?

4- sifirdan buyurken nasil ve nereden yatirim almislar? bagis mi, fundraising mi, venture capital mi?

5- yonetimdeki elemanlarin ozgecmis arastirmasi

6- bu coin gercekten bir problemi cozuyor mu? ortada gercek bir problem varsa buna etkili bir cozum getiriyor mu?

7- rakip arastirmasi.

8- sirket ne kadar transparant? yaptiklari her gelismeyi duyuruyorlar mi? surekli twitter ve websitesinden yeni ortakliklar ile ilgili guncel haberler veriyorlar mi? bu cok onemli.

9- ne kadar sayida yaratilmis? market capitalization ne kadar?

10- buyume potansiyeli ne kadar?

11- nakite cevirmek istedigim zaman kolayca cevirebilir miyim?

12- pazarlama kanallari etkili bir sekilde calisiyor mu?

13- surekli yeni ortakliklar ariyorlar ve bunu basariyla yapiyorlar mi yoksa sadece ar-ge ye odaklanip yatirimin onlara gelmesini mi bekliyorlar?

14- kanunlara uymayan herhangi bir suphe yaratacak durum var mi? ornegin tether adli coin amerikan dolarinin coin karsiligi. yani usd ile esit ilerlemesi lazim. ama bazen dusukten satiliyor bazen de yuksekten. bu durum problem yaratabilir.

15- ne zaman ilk 10 a ilk 5 e girecek? yatirimimi bu coinde ne kadar zaman tutmam lazim? ne zaman kazancimi cekmeyi planliyorum?

kripto dunyasinda 1 ay sanki 1 yilmis gibi hissettirir. 1 aydan sonra gotunuz ister istemez kalkacaktir ve kripto hakkinda herseyi biliyormussunuz gibi hissedeceksinizdir. bu tehlikeli bir donem. bu donemde ani yatirimlardan ve millete yatirim tavsiyesi vermekten kacinin. ayrica neye ne kadar yatirdiginiz hakkinda olur olmaz heryerde konusmayin.

altcoin nasil alinir diye merak edenler su entryi inceleyebilir (bkz: #73068700)

cold wallet olayini merak edenler ise sunu okuyabilir (bkz: #73161472)
  • başlığı altında insan engellemekten heder olduğum nane. koca koca adamlar "abi tıkla gözünün yağını yiyeyim" tadında dilencilik yapıyor. bir de yaparken bilgi verdim diye başlıkta en az 2.000 kişinin yazdığı şeyleri paylaşıyor, insan gerçekten hayret ediyor
  • bir bitfinex kullanıcısı olarak bu başlığı her gün açıyorum ve refli link verenleri sıradan engelliyorum. bir rahatlama gelmiyor değil. en azından coin başlıklarında daha az refli entry okumak durumunda kalıyorum.
  • giderek oturmaya başlayan müşteri sayısı hızla artan crypto borsasıdır. diğer exchange'lerde alım satımı yapılamayan birçok alt coin işlemi burada yapılabilmektedir.
2679 entry daha
hesabın var mı? giriş yap