şükela:  tümü | bugün
  • binance'ın çıkardığı coin. bnb kısaltmasına sahip.
  • binance'ta fee olarak bunu kullanırsanız yarı yarıya iskonto yapıyor. misal 0,1 yerine 0,05 alıyor. ben aldım çokça.
  • 2 haftadır güzel bir yükseliş trendinde olan kripto para
  • aslında hatrı sayılır bir miktarda alıp binance hesabında durmasında fayda var. 2 dolar seviyelerindenken bundan 100 tane falan almıştım ben. sonra 3'e yaklaşırken çoğunu bozdurdum. şu an hem usd'ye karşı, hem de btc'ye karşı yükselişini sürdürüyor. binance'ın marketteki kullanım oranı arttıkça o da yükselecek gibi gözüküyor. bnb ile yapılan işlemlerde masraf daha az kesildiğinden herkes ufak da olsa hesabında binance coin bulundurmak zorunda kalıyor. haliyle belki sizi zengin etmez ama ufak da olsa kar getiren alt coinlerden birisi olabilir.
  • bugün ilk kez aldığım bitcoini buna çevirdim. borsa falan anlamam ama bu binance bu kadar reklam yaparken buda yükselecek gibi. dursun bakalım belki 10-15 dolara çıkar
  • binance işlem hacmini arttırdıkça kaçınılmaz olarak yükselecek gibi geliyor bana. borsanın kendisine yatırım yapmak gibi biraz. çerezimle izliyorum.
  • çok sevdiğim borsanın kendi coini. transferlerde bnb kullanırsanız %50 az fee ödersiniz. hatta bnb bazında al/sat yaparsanız fee ödemezsiniz. bence en büyük mevzu bu.

binance.com ( refli link ) 'un en güzel taraflarından biri olduğu için de zamanla fiyatının artacağını düşünmüyorum. zaten insanları bunu kullandırtmaya itiyorlar, e bu coin çok pahalı olursa tercih edilmiyor hale gelecektir. yada fiyatı uçacak ama uçtuğu oradan bnb fee komisyon bedelini düşüreceklerdir.

not: link reflidir. sana gelecek komisyon borsaya gitsin diyenler zaten binance.com'dan direk yürürler sanıyorum hehe.
  • önemi/değeri her geçen gün daha da katlanarak aratacak. neden? çünkü 5 yıl boyunca her sene %20'sini yakacaklar/yok edecekler bu koinin.borsa içi %50 daha ucuz fee ücreti mevzusundan bahşedilmiş zaten yukarıda .

buna ek olarak binance borsası yükselen bir değer, geleceği parlak. bu gün ilk 5 içinde yarın ilk 3 hatta bitfinex' i bile geride bırakıp birinci olabilme potansiyeli var ki bu gidişle bu çok uzak bir tarih gibi gözükmüyor.
  • 5.6 dolar şu an. geçen haftalarda 2.5 dolardı. binance.com üzerinde bunu kullanırsanız işlem komisyonlarınız %50 indirim oluyor. millet aldığı için mi bu kadar yükseldi acaba. bir hikayesi var mı bakmak lazım.
  • trade yaparken 50% komisyonu indiriyor diye alıp kenara attık, şu an çılgın atmakta. 4 tane almıştım 33.000 iken, şimdi 62.500'den sattım geri. 30'lara inince tekrar alırım. neye niyet neye kısmet.