şükela:  tümü | bugün
 • evleniyor diye kendini hürrem sultan zanneden kadın iticiliği. ya nasıl tipler bunlar. en komiği de bindallılı kızın kına saçmalığı sırasında ağlaması. sanki köyden almanya’ya gelin gidiyor.

  kadınların içinde çocukluktan kalma bir prenses olma arzusu var. bu kına ve düğün saçmalığı duyguyu tatmin etmek için mükemmel bir fırsat. diğer kadınlar etrafında, herkesin gözü sende ve üzerinde babaanne yorganının yüzü gibi bir kıyafet var. gelinliğe de kırmızı kuşağı taktın mı tamamdır.

  yazarken içim karardı. şu an beynimde nicole kidman tarzı bir gerilim filmi oynuyor ve fonda yüksek yüksek tepeler çalıyor.
 • aynı düğünde ikram edilen bayat kuru pastanın yanında bir hiçtir.
 • bunu marjinal olmak üzere tüm tipteki kadınların hiçbirine anlatamazsın.
 • öyle demeyin ama kuruyemişleri güzel oluyor. böyle paraya kıyıp malzemeden çalmamışlarsa, hele ki antep fıstığı falan bolsa. nasıl bir yokluktayım lan.
 • instagram'a kocasının kraliçesi, prensesinin annesi, babasının biriciği, ebesinin ise amı yazan kadın iticiliğidir.

  ne varoş adetler ne keko şeyler bunlar amk ya. bitsin artık yeter şöyle zırvalıklar saçmalar ya. soytarı gibi bindallı nedir aga? ismi bile keko lan. bi de onu giyiyorlar.
 • insanların neden bu derece nefret söylemine varan şekilde yargıladığınızı anlamıyorum. bırakın insanlar hayatlarındaki önemli anları istedikleri ve mutlu olacakları şekilde yaşasınlar. sırf sizin vizyonunuz "daha geniş" diye insanların beğenileri karşısında bu derece sert tutum almak, bu şekilde davranmak ne kadar enerji düşüren bir olay. ne gerek var? kadın özenmiş olabilir, hayatı boyunca bunu beklemiş olabilir, keyifle çabalamış olabilir. hayatında kaç kere odak noktası olup, aile ve çevre baskısı olmadan gönlünce dans edip, dağıtacak? sanki türkiye'de yaşayan evlenilecek kız profilimiz ekşisözlük beklentilerine göre süzülmüş ve yüksek kalite zevkleri olan bir habitat oluşturuyor.

  zorunlu not: annem beni evlatlıktan reddetse bu şekilde kutlamam ama nedeni tercih etmediğim için olur. bekarlığa veda şeklinde kutlamak ne kadar tercihe bağlıysa bu şekilde bindallı ile kutlamak da tercihe bağlı. rahatsız olacak bir durum yok, hele insanların güzel-mutlu günlerinde bu kadar yerecek kadar bir olay hiç yok.
 • damadı son anda doğru yola sevk edebilecek olan iticilik. hiçbir şey için geç değildir diyerek nikahtan cayabilir.
 • yalnızca sözlükteki dahi insanlar tarafından farkedilen dahiyane durumlardan sadece bir tanesi.
 • karakter analizleri, psikolojik tespitler daha neler neler.

  hangi kumaş parçası birinin gerçek kişiliği hakkında bunları söyletmeye yetebilir ki?
  artık birazcık haddinizi bilmeyi, insanların hayatına karışmamayı, "bana ne" demeyi öğrenin lütfen.

  sadece bir elbiseden bahsettiğinizin bilincine vararak yazarsanız daha mantıklı cümleler kurarsınız diye düşünüyorum.