şükela:  tümü | bugün
 • bindirilmiş kıtalar, parti mitingi, kongreler, muhtelif gösteriler, temel atma ve açılış törenleri gibi etkinliklerde rol alan, ilgisi olmadığı halde olay mahalline getirilmiş yapay kalabalıklardır.
  "bindirilmiş kıta" mensubu kişiler genelde nüfuz sahibi kişiler * tarafından, çeşitli vaatlerle ya da akrabalık, hemşerilik, aşiret bağlantısı gibi saiklerle toplanırlar, bir tür "takviye kuvvet" işlevi üstlenirler. genelde üstlerine yalakalık yapmak isteyen yerel politikacı ve idareciler tarafından kullanılırlar.
  bindirilmiş kıta mensupları belki adını bile doğru dürüst bilmedikleri lider lehine, sesleri kısılıncaya, hançereleri yırtılıncaya kadar tezahürat yaparlar. bu işi iyi yaptıkları oranda başları okşanacak, sırtları sıvazlanacak, tımar edilip yemleneceklerdir çünkü. rivayete göre, bu işsiz güçsüz takımının kumanya ve ulaşım giderleri sözkonusu gösterinin organizatörleri tarafından karşılanır, ekip liderlerinin* ceplerine ise hatırı sayılır harçlıklar konulurmuş.
  türk siyasetinin yaygın hastalıklarından biri olan bu kepazeliği en acemice yapan* genç parti idi hiç şüphesiz.
  vakti zamanında cem uzan'ın konserli-dönerli mitinglerinden birinde belki paraları olmadığından* meydana kalabalık toplayamamamışlardı da, çözümü adobe photoshop'ta aramışlardı!
  mitingin ertesi günkü star gazetesinin ana sayfasına boydan boya bir miting fotoğrafı basmışlardı. ön planda cem uzan, geri planda ise hitap ettiği meydanı dolduran yüzbinlerce kişinin göründüğü bir fotoğraf! her ne hikmetse, biraz dikkatli bakıldığında meydandaki suratların resmin bir çok yerinde kendini tekrarladığı görülmekteydi!
  iş açığa çıkınca madara* olmuşlar fakat pek de bozuntuya vermemişlerdi.

  edit: (bkz: iki yıl sonra entry'de imla hatası düzeltmek)
 • para karsiligi gudulenmis, tum masraflari organizasyonu yapanlar tarafindan cekilen. sahsi cikarlari icin ne istersen yapariz abi formatinda hazir ve nazir insan kumeleri.

  meclisteki parti oturumlarinda gormek muhtemeldir
 • 14 nisan 2007 cumhuriyet mitinginde olduğu gibi 29 nisan 2007 cumhuriyet mitingi'nde de başbakan hazretlerinin elini ayağına dolaştıracak topluluk. vazgeçirmeye çalışırken daha da hırslandırdıklarını, küçümsemeye çalışırken daha da büyüttüklerini ne zaman anlayacaklar bilmiyorum ama bin-dirilmiş kıtalar, "demokrasi tramvayından istediğimiz durakta ineriz" diyenlere son durağı gösterecektir.
 • sabahları yayınlanan kadın programlarına katılan teyzeler bindirilmiş kıtaların en güzel örneklerinden biridir. diikatle bakılırsa izleyicilere her programda aynı kişilerin olduklarını görürsünüz.
 • tayyip erdoğan'ın halkına olan bakışı.
 • bugün erzurum'daydılar bunlar. tayyip'in mitinginde, parti tarafından alınıp, ellerine tutuşturulmuş, aynı boy, aynı tezgahtan çıkmış bayraklarla boy gösteriyor, kısa akıllarınca cumhuriyet mitinglerine nazire yapıyorlardı.

  sen, bu işten hiçbir bok anlamamışsın kardeşim. yemezler. yutturamazsın.

  yarın izmir'de yer yerinden oynayacak. iyice bir incele: o, insanların can-ı gönülden bağırlarına bastıkları, farklı yerlerden alınmış, boy boy, çeşit çeşit, aralarında ton farkları olan bayraklarla oluşan manzara ile bugünkünün arasındaki farkı sen bile farkedeceksin. o manzarayı tek bir elden dağıtılmış bayraklarla asla yaratamazsın. bindirilmiş kıtalar ile bin dirilmiş kıtalar arasındaki fark da tam tamına bu.

  güle güle. inan, seni hiç özlemeyeceğiz.

  edit:

  erzurum:
  http://www.zshare.net/image/_untitled-jpg-0jt.html
  http://www.zshare.net/image/_untitled-jpg-086.html
  izmir:
  http://www.zshare.net/image/_untitled-jpg-1bg.html
 • (bkz: hemşit)