şükela:  tümü | bugün
  • bir diziyi dvd setinden veya internetten indirilen bütün bölümlerini tek seferde izleyip tamamını bitirmek. gerek türkiye'de, gerekse yurt dışında deliler gibi binge-watching yani bir diziye başlayıp hiç ara vermeden sonuna kadar gelip bitiren izleyici topluluğu var.

(bkz: friends)

(bkz: lost)

(bkz: breaking bad)

daha böyle bir sürü diziyi sayabilirsiniz başına oturup tamamını bitirmeden kalkamadığınız.

(bkz: binge watch)
  • 5 sene inatla izlemeyi reddettiğim game of thrones u 5 sezonunu 1 haftadan az sürede bu şekilde izleyerek bitirmişliğim vardır

izlerken uyuyakalıyordum, uyandığımda kaldığım yerden devam edeyim deyip uyku sersemi 2-3 bölüm daha izliyordum allam ne haftaydı . siz böyle izlemeyin güzelim game of thrones u piç etmişim gibi geliyor
  • benim gibi her şeyi ama her şeyi binge yaşayan biri için oldukça klasik bir aktivite. izlediğiniz şeyin boyutu çok büyükse aylar sürebilen bir periyoda giriyorsunuz. sırf eşofmanlı şevket hoca hoşuma gitti diye 120 bölüm güldür güldür izlemiştim, güncele bölüme yetişmek 3 ayımı almıştı. çevremde kendim gibisini hiç görmedim ama bir yerlerde benim gibi manyaklar olmalı. 40 dakikalık 10 bölümlük diziyi 3 günde bitirdi diye binge watching yaptığını zannetmek ayrı bir şey tabii, ona özenmek diyoruz.

insanına göre değişir, bu işin bana kiminin güzel kiminin kötü bulacağı bir etkisi oluyor. izlediğim her neyse rüyama giriyor, bir bölüm de orada yaşıyorum. westworld'ü bitirdim geçen, rüyamda fazladan 1 bölüm yaşadım adeta. true detective'i izliyorum son bir kaç gündür, dün gece ben de cinayet araştırıyordum. 5-6 bölüm survivor izlediğimde rüyada ben de adaya düşüyordum mesela. uyanıp kendine gelince biraz şaşırıyorsun ama bir yandan hoşuna gidiyor. enteresan bir his.