• bingöl üniversitesi, bu yıl itıbarı ile bünyesinde; ziraat, fen - edebiyat ve iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin kurulduğu ve 2009-2010 akademik yılında bu fakültelerin bazı bölümlerine öğrenci alacak yurdum üniversitesidir. uzaktan gelerek bu üniversiteyi tercih edecek adaylar için; diyarbakır, elazığ, muş ve malatya havaalanları tavsiye edilir. kolaylık ve güvenlik açısından tercih sıralamanızı; (1)elazığ, (2) muş olarak belirleyin. bingöl'e; malatya üzerinden, daha güvenli ancak uzak, diyarbakır üzerinden ise, daha yakın ama riskli olarak gidebileceğinizi unutmayın.

edit: üniversite bünyesine; mühendislik-mimarlık ve ilahiyat fakülteleri de eklenmiştir.
  • 2011-2012 eğitim ve öğretim yılına 5 fakülte, 2 enstitü, 2 yüksekokul ve 4 meslek yüksek okulu ile devam etmektedir.
  • bingöl üniversitesi 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulmuştur. rektörlüğümüze bağlı 4 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksek okul, 4 meslek yüksek okulu, enformatik bölümü ve 1 araştırma merkezi bulunmaktadır. üniversitemizde fen-edebiyat, ziraat ile iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin çeşitli bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitime başlanmıştır.
  • gezinirken, hakkında -muhtemelen akademik bir personeli tarafından- şunların yazıldığını gördüğüm şey;

"öyle bir üniversite düşünün ki:

akademisyenlerine 8.00-17.00 çalışmayı zorunlu kılsın ve bunun için değişik kontrol yöntemleri bulmak için çırpınıp dursun-kart okutma, araçla gelenlerin kapıdan girişlerini kaydetme, tek tek odaları gezme gibi- ve bu denetleme sadece öğr. gör. arş. gör. değil yard. doç. lara kadar yapılsın...

öyle bir yer olsun ki 3 bina olduğu halde hala arş. gör. lerini 5-6 kişilik yerleri veren ama bal satmak için bile oda tahsis edebilen, öğrenci kulüplerine yer veren bir zihniyeti olsun

öyle bir yer ki, 9 da üniversiteye girdi diye öğretim görevlisine soruşturma açsın ama yandaş/fikirdaşları gelmeyince devamlı idare etsin

öyle bir yer ki, alınan hemen her elemanın belli yerlerden torpili olmazsa girmesi mümkün olmasın

öyle bir yer ki sadece odasinda bulunmadiği için yazılı uyarı alan ve soruşturma geçiren hocaları olsun

öyle bir yer ki aynı gün içerisinde yemekhaneden bir yemek alırsan 3.5 eğer arkadaşına yemek ısmarlarsan 5.5 tl ödemek zorunda kalasın

" arş. gör. ün öncelikli görevi öğreitm faaliyetlerine yardımcı olmaktır" diyerek y.l. veya doktoraya gitmesine izin vermesin

veya "yazın gidersin" diyerek yazın 2 hafta izin kullanmasından başka müsaade etmesin

arş. gör. ingilizceden, kendisinden yüksek aldı diye ipini çekmeye kalkan yard. doç. ları olsun

3 günlük rapora bile heyet raporu istensin

30 kadar çalışanı (buna güvenlikten en üst kademeye kadar bütün çalışanlar dahil) aynı sülaleden olmasına rağmen bir yard. doç. un eşini sürgün olarak çüftliğe göndersin ve izah olarak da "karı-koca aynı yerde çalışması hoş olmaz" densin

ayrılmak isteyenlere muvafakat vermesin ve bahane olarak da "çok ayrılan oluyor" densin

veya sadece torpili olanlara versin velev bu kişiler etkin-yetkin tayfaya her ortamda galiz küfürler ettiği bilinsin

ama yaptığı binalarla her tarafa caka satsın

havuzla lojmanla övünsün ama akademisyen getirmekte aciz kalsın hatta elindekileri kaçırsın

vs. vs. daha bu gibi tonlarca skandala imza atarak kurumu çalışanlar için kabus hale getirsin de kendi adamlarına gelince kılını kıpırdatmasın...

neresi mi? tabii ki bingöl üniversitesi:)))"

http://forum.memurlar.net/konu/1441239/
  • senatosunda üç tane baydaş soyadlı şahıs bulunduran üniversite!!! birisi rektor. http://www.bingol.edu.tr/…_detay.asp?icerik_id=1738
  • akademik kadro olusum surecinde, torpilsiz olanlari da kazara bunyesine katmis, simdilerde ise birer birer tasfiye eden universite.
  • ingilizce duyurularını google translate'e yaptıran, rektörünün kuzenleri ile birlikte yönettiği üniversite. bingöl'de bulunmaktadır.

kalp

ek: j for jason'a dikkati için teşekkürler
  • odtü'yü en güzel kınayan üniversite yarışmasında "sayın başbakanımıza yapılan bu nevi muamele" gibi çarpıcı bir ifadeyle başa güreşen adaylardan biri.

benim nazarımda gönüllerin sempatik şampiyonu.

.
  • rektör baydaş: - biz baydaş'lar olarak çok sayın yüksek şahsiyet başbakanımızı ve uydumuzu rencide eden odtü'yü..

kamil: öhö öhö efendim baydaşlar demesek bingöl üniversitesinin muhterem konseyi desek.

rektör baydaş: doğru dersin be kamil, ağız alışkanlığı işte.

(bkz: kamil uyduya vurgu yap uyduya)
hesabın var mı? giriş yap