• öksuzler filminde sezercigin esegini satin almaya calisan cocuk tarafindan yapilmis nesilden nesile aktarilan arkasindan iç gidiklayici bir gülüs gelecek replik. bu replik sadece havada kalmistir. bir de sipanin üstüne gerçekten binip kirbaci vursaydi o zaman napardik tahmin bile edemiyorum. saol sezercik'in ablasi.
  • "oh ya oh babam alicak o esegi,* babam cok zengin, babamin cuvalla parasi var benim" sozleriyle devam eden bu replik aysecigin ani cikisiyla son bulur...

"elli bin!"**

"sagol ablacim. o cocuk alsaydi fistigi napaydim ben, aglaydim hey gece aglaydim duymadan ablacim benim guzel ablacim" seklinde bir devami da vardir.
  • sıpanın ismi fıstık'tır. sezercik bu repliği duyar duymaz sıpanın boynuna sarılır üzerinde mavi üzeri çizgili yakası yırtık bir kazak vardır. ayşecik filmde kötürümdür ve fakat mutlu son olunca aniden ayağa kalkabilir. pek keyifli bir filmdir. başrollerinde erol taş, ekrem bora, ayşecik, sezercik vs. oynamaktadır. ama başlık olan replik filmin gerçekten de en can alıcı sahnesidir..
  • bol ajitasyonlu bir filmde şişko nurinin sezerciğe söylediği söz. akabinde de "babam nasıl olsa alıcak o eşeği...nıhahahah" gibilerinden birşeyler der ve sezercikten "hayıy hayıy veymem" tepkisi gelir. hemen ardından nuri, kalantor babasının eşek üzerinden yürütülen mezatta fiyat arttırmasıyla daha bir gaza gelir ve "benim babam alacak oh yaeeee" diye yavşakça güler.

şimdi nuricim allahaşkına söyle bana bu tepkin oldu mu ya? biz seni ilk repliğinde delikanlı bellediydik. bir heyecan vermiştin yeni ergen bünyelerimize. ama sen de yalancı çıktın sen de vefasız çıktın. halbuse sana yakışan hareket karşında mıy mıy konuşan, şirin görünmeye çalışan sahte gariban aslen ultra zengin sezerciğin ağzını burnunu patlatmak olacaktı. "ama abi ben çocuğum ne yapabilirim" deme sezercik denen rahatsız velet akranı götüboklugiller familyasından bir kıza nasıl yazıyor biliyor musun. bu şizofren ikili kendilerini karı koca bile zannediyorlar oğlum uyan.

son olarak diyeceğim şudur ki "a be nuri orda sezercik denyosuna iki tane patlatsan türk sinema tarihinde kült olmuştun. en azından gönüllerin şampiyonuydun".
  • küçükken 'hayııır,nolur yapmaaaa!!!'diye feryat etmeme yol açan,beni neredeyse gözyaşlarına boğan katil cümle
  • küçük yaşta piç nasıl olunur onu anlatan bir cümle. nitekim hafızalarımıza kazınmıştır zavallı sezerciğin mahzun bakışları altında etrafta yankılanan o ses...

kırbacı vuran çocuk şu an bile nefret ettiğim tipler arasındadır. nedir efendim benim ondan nefret etmemi sağlayan şeyler?

1. zengin
    2. şişman
    3. gözleri çekik

hafızama kazınmış mıdır nedir? ense tüyü kalkışına neden olur durur hep... peki sonunda güzel bir abla çıkar mı dersiniz bizi kurtaracak, eşeği kırbaçlanmaktan kurtaracak, piçi göt edecek???
    ya işte orası filmlerde oluyor. keşke piçler de filmlerde olsa sadece...
  • devamı "jartyerleri de giydiricem, fıstık gerçekten fıstık gibi olacak" olan ve zoofili kokan bir replik... 1973 yılındaki öksüzler filminden, şişko nuri den...
  • tabu'da ati anlatmanin muhtemel bir yoludur. gulusmelere neden olacak olasi yanlis cevap icin (bkz: kadin)
  • sisko nuri gibi parlak gelecegi olan bir karakter sanatcisinin ilk ve son filminden repligi (atiyorum, ama baska filmde goreniniz var mi?)

ayrica sezercik filmlerinin de en akil almazi, en sacmasi, en kafircesi. filmde barindirilan kavramlar, okul cagina gelmemis bir kiz bir erkek cocugun bir bebege bakmasi, esek muzayedesi, gerizekali saf tegmen ve konusan bir esek. (bkz: daha gider bu)
  • altılı ganyan koşusunda atı birinci getirmeyi kafasına koymuş jokey repliğidir. eğer böyle bir niyeti yoksa "vur ulan kırbacı, vur ulan kırbacı" haykırışlarına maruz kalır
hesabın var mı? giriş yap