şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu dönem comparative politics, cinema and politics dersleri veren, öğrenci asistan prof ayırt etmeden herkese şekerim diye hitap eden şeker tadında bir profesör. konu ne zaman ingiltere'ye gelse stand-up yapmaya başlar. havasızlıktan yakınıp derslerde camları sonuna kadar açtırır."sigara içenler ellerini kaldırsın" der, el kaldıranlara şöyle bir bakıp, "aptalsınız, aklı olan genç insan sigaraya başlamaz" der, sonra da sigara molası verir.
 • hakkında önce tarih bölümünden selim deringil ile evlenip boynuzlanma sonucu ondan boşandığı ve sonradan da zafer beyle tanışıp evlendiği dedikoduları dolaşmakta olup derste soru sorulduğunda genelde adapte olup da soruya cevap veremeyen hoca. ellerini çok kullanıp fazla hızlı konuşur.
 • ayrıca comparative politics dersinde, dönem başladığından beri bir başka dersi anlatma becerisini gösterip, bunu da anca geçen hafta algılayan hoca
  (bkz: oha)
 • rükus bir kadindir. acikcasi ne gorduysem bu ne bicim giyinmis lan diyorum.
  her ne kadar iyi bir dostumun tez danismani olsa da ve kendisi ona cok fazla saygi duysa da bende ayni etkiyi yaratmiyor.

  cunku biliyorum tum yurdum akademisyenleri gibi kaynaga ulasma adina en ufak bir caba gostermiyor. uc bes kici kirik ogrenciye hazirlattigi raporlarla ya da odevlerle koca koca yargilara ulasiyor. sonra da vay ben soyle akademisyenim diye ortalikta geziniyor.
  topluluk icerisinde nasil davranilmasi gerektigini bilmiyor. katildigi tum konferanslarda kursude olmadigi halde konusuyor, uyuyor. hic birinizi iplemiyorum edasiyla yuruyor.

  ve de en onemlisi dise dokunur bir calismasi yok.

  edit: gecen zaman dostuma da gosterdi ki, pek oyle saygi duyulacak bir kadin degil. ona gore de kaprisi, dengesizligi bir turlu bitmiyor.
 • taha parla'dan sonra tekrardan boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi & uluslararası ilişkiler bölüm başkanı olmuş, "şekerim" lafıyla bir insan hem nasıl mutlu edilir hem de nasıl yerin dibine sokulurun dersini veren, ama son tahlilde yardımsever ve çalışkan bir bilim kadını.
 • comparative politics dersi sınavında her biri on puandan on tane boşluk doldurma sorarak...
  şaşkınlıkla izliyoruz.
 • pakize isminin kendisine binnaz'dan daha çok yakıştığına inandığımız siyaset bilimi profesörü.
 • şaşırtıcı (!) sınavları, sinirli anına rastlandığında insanı duvardan duvara cvurulmuş hissi veren cevaplarıyla geçen beş senenin ardından, bugünkü iktisadi ve idari bilimler fakültesi diploma töreninde tüm politika öğrencilerini gülümsetmiş kişidir. diğer bölüm başkanlarından farklı olarak bütün öğrencilerine sarılıp öpmüş, göz kontağından kaçınmadan tebriklerini sunmuş, "sıkıntılı" yapısına rağmen her isteyenle fotoğraf çektirmiştir.

  gördük ki binnaz toprak böyle günlerde -eski-öğrencilerini mutlu etmeyi bilen, sosyal yanı güçlü bir kadınmış.

  gördük ki onca sene hata olarak gördüğümüz her hareketini "şekerim tebrikler" diyerek unutturabilecek, hakkında ileri geri konuştuğumuza bizi bir candan hareketiyle pişman edebilecek bir kadınmış.
 • zafer toprak'in eşi. açık konuşmak gerekirse; ilk gördüğümde "aa zafer toprak'a benziyor herhalde kardeşi" demiştim. itiraf ediyorum yanılmışım.
 • geçen seneki konferansta condoleezza rice hakkında konuşan öğrenciye "kim o, condo ne?" şeklinde karşılık vermiş olan boğaziçi siyaset bilimi bölüm başkanı.