şükela:  tümü | bugün
  • kırmızı oda'yı youtube'da denk geldikçe izledim. benim için şimdiye kadarki en kötü oyunculuk performansını bu dizide sergilemekte. karakteri sürekli düz ve samimiyetsiz bir sesle konuşuyor. bir kan can bulamıyorum sesinde. bakışları sürekli ağlak bir çocuk gibi, kaşlar sürekli çatık, gözler sürekli dolu ve acıyan bakışlar atıyor. senaryo gereği söylemesi gereken cümleler de karaktere iyice samimiyetsiz bir hava katıyor bence: meğer ne çok acı sığdırmışsın hayatına...
    ne? bir psikiyatrda görmek istemediğim ve olmaması gereken ne varsa hepsi bu karakterde var. ülkece övülüyor canlandırdığı karakter ancak zannediyorum ki gerçekte böyle bir psikiyatrla karşılaşmak ve konuşmak zorunda kalsalar alacakları verim sıfır olur ya da sinirleri ayrı bir bozulur.
  • kırmızı oda dizisinde konuya, karakterlere, oyuncuklara ağlamasam bile binnur kaya'nın gözlerini dolu dolu gördüğüm an içim titriyor. pek çok insan diziyi ve hatta performansları eleştirmiş fakat bence eğreti duran bir yön yok. binnur kaya'nın içinde yer aldığı tüm yapımları izlemişimdir. birisi hep aynı tarz şeyleri oynuyor gibi bir cümle kurmuş yukarıda. bu kadının birbirinin aynısı olan 2 rolü bile yok. şahika ne kadar yırtık, yüzsüz, hadsiz ise şimdi oynadığı karakter o kadar aklı başında, ciddi, mütevazi. cinayet süsü'ndeki asuman ise hem utangaç hem utanmazdı mesela. yani artık hakkaten neye bok atacağınızı şaşırmış durumdasınız. kadının tipine laf edenler ise ciddi söylüyorum açıp kardashians falan izlesin, 15-20 yıldır sürüyor şimdi başlarlarsa 1-2 sene oyalar onları. gerçek hayatta psikolojik tedavi alan herkesin karşısına adriana lima gibi tipler çıkıyor doğru haklısınız, binnur kaya hiç gerçekçi durmamış evet. kadın sırf ağız kenarındaki mimik çizgileri ile bile hepinize yargı dağıtır.
  • benim için binnur kaya, vavien'dir.

mutfakta oturmuş yüzleşirlerken, "sen şimdi bu parayı alıyon mu, almıyon mu?" diyen kocasına bakıp "ben para pul istemiyom, ben seni istiyom celal" deyip elinin tersiyle sümüklerini silerken gözyaşlarına boğulan kadındır.

komediyi de dramı da kotaran dev bir oyuncudur, muhteşemdir.
    gönlümün bütün ödüllerini verdiğim bu kadını ne kadar çok sevdiğimi düşündükçe gözlerim doluyor.
  • vavien'de oynamamis bildigin yasamis kadin. elli tane odul alsa az bile.
  • inanılmaz yetenekli fakat bir o kadar çekingen,oyunculuğuna ve karakterine bayıldığım.
  • türkiye'nin en iyi kadın oyuncusu. gönüllerin sultanı. harika sanatçı, mükemmel insan.
  • hangi rol verilse, hangi karakteri oynasa döktüren türkiye'nin en yetenekli kadın oyuncularından biri. bir demet tiyatro'dan takip etmeye başladım. yabancı damat'ta nazire iken bayılırdım seyretmeye. avrupa yakası'nda dilber hala tiplemesi bence tepe noktasıdır. şahika iken de hüsne iken de aynı derecede mükemmeldi. birbirinden farklı rollerin hepsinde de mimikleriyle döktürüyor. kaşıyla gözüyle oynuyor resmen. ayrıca, engin günaydın başta olmak üzere, arkadaş ekibine teker teker hastayım. tv'de doğal halini, o utangaç tavrını da görünce nasıl bu kadar oynayabiliyor diye çok şaşırmıştım. rol yapıyor gibi değil de girdiği rolü yaşıyor gibi. en son aramızda kalsın'daki genç oyuncular binnur kaya ile oynamak müthiş bir deneyim zaten onu izlemekten, gülmekten oynayamadığımız çok oluyor demişlerdi. avrupa yakası'nın kamera arkalarını görünce ben gülmekten kopuyorum gerçekten öyle bir kendini vermişlik, yetenek karşısında oynamak bayağı güç olsa gerek. binnur kaya nerede ne oynuyorsa o izlenir arkadaş.** yolu hep açık olsun güzel insanın.
  • şahsi kanaatimce rahmetli çok değerli adile naşitin varisi olan, kadın oyuncuların kavuğu olsa, o kavuğu ondan teslim alacak oyuncudur binnur kaya . başka bişey de demiyorum.
  • vavien'deki oyunculuğuyla büyüleyen, yer yer gözlerime yaşlar hücum ettiren kişi. öyle sahici, öyle etkileyiciydi ki, ben bu yılın bütün oscarlarının kendisine verilmesinden yanayım. bir dilber hala'ya bak, (ki hoşlanmıyorum bu karakterden), bir de sevilay'a. oyunculuk bu değilse nedir? binnur kaya oyuncuysa, o oyuncu diye ekranlara salınan manken kızlar nedir? onlara oyuncu diyeceksek, binnur kaya'ya ne diyeceğiz? hepsine oyuncu dersek binnur kaya'ya haksızlık etmeyecek miyiz? eline, aklına, kalbine sağlık demek istiyorum ben buradan kendisine. fazlasıyla hak ediyor çünkü.
  • gazeteci babayla ev hanımı annenin yetenekli ve de mütevazı kızı... son zamanlarda ekranda ve beyazperdede beni en çok güldüren kadın oyuncu. mimikleri ve ses tonu inanılmaz komik. pişirdiği balıkların gözünü otla kapatacak kadar nahif, kendisiyle ilgili iyi bir şey söylediğinizde eliyle yüzünü kapatacak kadar utangaç... fotoğraf çekiminde kapris yapmadığı gibi fotoğrafçıya teşekkür edip duracak kadar kibar, sohbeti çok keyifli biri...

inşaat, babam ve oğlum, abuzer kadayıf ve hayatımın kadınısın'dan sonra korku gerilim filmi küçük kıyamet ile beyazperdede olacak. yabancı damat'ta da nazire rolüne devam ediyor. ayrıca sanıldığı gibi inşaat mühendisi de değil, sadece abuk sabuk sorular soran bir gazeteciye verilmiş bir ayar neticesinde böyle bir şey kalmış akıllarda. kendisini başka rollerde de görmek isteriz. beni adile naşit ve demet akbağkadar hatta daha çok güldüren, türkiye'nin yeni komedi aktristi... ankara'dan istanbul'a denizi görmek için gelen bu yetenekli ve de adanalı oyuncu, okyanusbilimci olmak ya da yan flüt çalmak isterken bir komşuları sayesinde tiyatroya adım atmış, bilkent üni. tiyatro bölümünden mezun olmuş. pek isabetli bir karar! çok yakın arkadaşı olan ve de çok beğendiğimiz bir başka oyuncu engin günaydın ile süper bir ikili olacaklarını düşünüyor, ikisini bir projede görmek istediğimi buradan tüm yapımcı ve yönetmenlere haykırıyorum! * *