şükela:  tümü | bugün
  • amonyak içermeyen bitkisel saç boyası. `:madem biri bu başlığı doldursun demişsiniz, dolduralım`

25 yaşına kadar hiç boya tecrübesi olmayan biri olarak kuaförde bir kaç tutam saçımı açtırıp farklı renklere boyamaya başladım (hala master öğrencisi olmanın dayanılmaz hafifliği) ve farklı markaları test etme şansım oldu. bunu biraz anlatayım istiyorum.

bu ürünle saçınızı istediğiniz rengin tonlarına boyayabiliyorsunuz. mesela pembe diyelim, açık pembeye da koyu fuşyaya da boyayabilirsiniz. şöyle ki kutusundan eldiven, boya tüpü, boya rengi açıcı (üzerinde clear yazıyor bu tüpün) bir başka tüp ve oksidan çıkıyor. siz saçıızı koyu tona boyamak isterseniz oksidanla boyayı karıştırıyorsunuz, biraz daha açık ton isterseniz clear'ı da ekliyorsunuz.

ben oksidan nedir boya nedir bilmediğim için kızlarsoruyor.com tadında yerlerde biraz gezinip tabii ki mantıklı bir cevap bulamadım ve göz kararı bir şeyler yaptım.

velhasıl kelam, loreal colorista'dan daha ucuz ve daha iyi olduğunu düşünüyorum. saç rengim çok koyu olmasına rağmen açılmamış saçımın bile rengini döndürdü, pigmenti çok yoğun. amonyaksız olması güzel ki bilen bilir kozmetikte içerik kısmında çok seçiciyimdir. bir alerji yaşamadım elime koluma bulaşsa bile, ama saç diplerime zaten sürmüyorum asla. detaylar için yeşillendirin fındık dallarını kızlar, öps.