şükela:  tümü | bugün
  • fransız dermokozmetik markası. node adında hafif parfümlü, sık yıkamaya uygun, şukela bi şampuanı var. bu şampuan ve kepekli saçlar için olan node ds, türkiye'de markanın amiral gemileri. eczacılar sıklıkla bu şampuanı satabilmek için markanın bayiliğini alıyor. kuru ve hassas ciltler için vücut kremleri, jelleri neyin de mevcut. ürünleri biraz geniş spektrumlu, yeterince özelleşmiş olmasa da fiyat/değer oranı en yüksek dermokozmetik markası zannımca. yalnızca eczanalerde bulunduğunu da anımsatalım.
  • sensibio h2o isimli muhtesem otesi temizleme sıvısını üreten firma.çıkaramadıgı makyaj malzemesi yok,fiyatını her kuruşuna kadar hak ediyor.
  • (bkz: sensibio h2o)
  • sebium serisinden yuzdeki kizarikliklari gecirmesi icin uretilmis olan kremi acayip kasinti yapiyor bende. ama ise yariyor. kullandigim tek urunu bu oldugundan marka olarak yorum yapamayacagim. pahali oldugunu soyleyebilirim, kucucuk tupe 40-50 lira veriyorsunuz.
  • ufak tefek ve fazla derin olmayan güneş lekelerimi geçirmesi için aldığım kremin ufacık tüpte 50 liraya satıldığı ve zerre faydası olmayan marka. diğer ürünlerini bilmiyorum ama bu resmen şaka gibi ve düpedüz kazık. günde 2-3 kez uygulayın diyor, 2. gün bitmeden ürün zaten bitiyor.
  • özellikle lazer epilasyon tedavisi görenler için ürettikleri lazaer sonrası kızarıklık giderici bakım kremi ve lazer nedeniyle oluşabilecek güneş lekelerine karşı koruma sağlayan 50 faktörlü güneş kremi hiç de fena değil.
  • kuru/çok kuru ciltler için ürettiği vücut nemlendiricisi inanılmaz başarılı, bebek poposu kıvamı yaratıcı bir marka. daha ziyade yüz ürünleri ile anılmasına rağmen, ben henüz herhangi bir yüz ürününü kullanmadım. fakat bahsettiğim vücut sütü, banyo sonrası nemlendirici sürmezse cildi gerilen, her türlü sabunu kullanamayan, aşırı hassas bir cilde sahip ben ve benim gibilere ilaç gibi gelecektir.

bir de, fiyatları uçuk değil sanırım. hele promosyon zamanında daha da bir şükela oluyor, yaz sonunda 2x500ml.'lik bu nemlendiricileri 16 euro gibi bir fiyata almıştım ki, bir kilo krem de ha deyince bitmez zaten!
  • relaxing oil 'ini oldukca begendigimiz fransiz kozmetik markası. relaxing oili turkcelestirdigimde bizdeki etkisinin tam zıttı anlama geldiginden olduğu gibi bırakmayı yegledim, hiç yatıştırmadı hiç gevsetmedi *
  • cilt doktorumun önerisiyle sebium temizleme jeli ve güneş kremini kullanmaya başladım. son olarak sensibio h2o 'yu kullanıyorum. çok başarılı ve işe yarar ürünler. ayrıca zaten sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ürünlerin etiketindeki puanları biriktirerek toplamda 1litrelik sensibio h2o'yu da bedava almış olmak bayağı sevindirici oldu. şimdiye kadar kullandığım makyaj temizleyicilerin en iyisi diyebilirim.
  • şeffafa yakın beyaz tenli bünyemi, her daim kızaran yanaklarından kurtarması için sığınmayı planladığım son dermokozmetik kalesi. ondan da deva bulamazsam, yol yakınken peçeye bürünüp, güneşle bağlantımı keseceğim.