• karma bir cildim var ve ergenlik döneminde dahi sivilcelenmedim. mensturasyon dönemlerinde cenemde bir iki sivilce çıkar geçer. yaşlanma ve hamilelik nedeniyle bu çıkan sivilceler cenemde sürekli kırmızı izler bırakmaya başladı. geçmiyor allah geçmiyor. hamilelige bağladım hormonlarim düzelince geçer dedim; dogurali 4 ay oldu çene hala ayni. kapatıcı sürmeden dışarıya çıkmak hiç hoş olmuyor. makyajı da hiç sevmem.

çok uzattım, velhasil, eczacı bioderma sebium serum tavsiye etti. gece temizlenmiş cilde sürülüyor ve etkili olması için 4 hafta kullanmak gerekiyormus.

4 haftaya bile gerek kalmadı. hayatımda ve yeme düzenimde hiçbir degisiklik yok; yani kremin etkisi, izler kayboldu laaan! bir iki çok hafif leke kaldı, onlar da geçer diye ümit ediyorum.

biodermayi seviyorum; tam benim gibi orta sınıf, fiyatı uygun, ürün boyları büyük, uzun süre dayanıyor ve ise yariyor:)
  • fransız dermokozmetik markası. node adında hafif parfümlü, sık yıkamaya uygun, şukela bi şampuanı var. bu şampuan ve kepekli saçlar için olan node ds, türkiye'de markanın amiral gemileri. eczacılar sıklıkla bu şampuanı satabilmek için markanın bayiliğini alıyor. kuru ve hassas ciltler için vücut kremleri, jelleri neyin de mevcut. ürünleri biraz geniş spektrumlu, yeterince özelleşmiş olmasa da fiyat/değer oranı en yüksek dermokozmetik markası zannımca. yalnızca eczanalerde bulunduğunu da anımsatalım.
  • efsane ürün denilen sensibio h2o'nun gözdeki makyajı çıkarabilmesi için, sıvıyı döktüğünüz pamuğun göz kapağınızda bir süre (10-15 saniye) durması lazım. aksi takdirde hiçbir verim alamazsınız. en dandik çift fazlı makyaj temizleyici bile pamuğu değdirir değdirmez kalemi/eyelinerı çıkartırken bu ürün çıkaramıyor maalesef. ama fondöten/pudra gibi yüzdeki makyajı güzel temizliyor. ben de ilk başta göz makyajı için deneyip de olumlu sonuç alamayınca bir diğer efsane bifacil'e geçmiş ancak onun çok pahalı olması nedeniyle clinique'e yönelmiş, onu da pahalı bulmam üzerine deneme amaçlı olarak nivea'nın çift fazlı göz makyaj temizleyicisini almıştım. inanın nivea'dan, bifacil ve clinique kadar verim aldım. üstelik bifacil/clinique 60-65 tl iken nivea 10-15 tl. bu deneyimden şu sonucu çıkardım; çift fazlı olanlar marka fark etmeksizin işini iyi yapıyor. göz makyajı için çift fazlı olanlar tercih edilmeli, yüz makyajı için de kampanyalı (500 ml+500 ml) sensibio h2o alınabilir.

yine kampanyaya denk getirip sebium serisinin jel temizleyicisini aldım. çene ve dudak üstü bölgemde hiç geçmeyen hormonal sivilcelerim var, sebium'u bu sivilceleri tamamen kaldırmasa da yatıştırabileceğini düşünerek almıştım. az önce yüzümü bununla yıkadıktan sonra kullanımını okumadığımı fark ederek etiketine bir bakayım dedim. içindekiler kısmında ne ararsanız var; sodium laureth sulphate, paraben türevleri vs. gerçi bu paraben hikayesi daha sonra kolesterol olayına dönebilirmiş gibime geliyor ama şimdilik parabenin kötü olduğu düşüncesiyle içinde bunu barındıran ürünleri satın almamaya çalışıyorum. ee 500+500 almış oldum ben bu sebium'dan, en az 1 yıl kullanılacak bir miktar bu. atsam mı birine mi versem bilemedim. bioderma beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı, artık hangi markaya güveneceğimi bilemez oldum. sivilcelerim için la roche posay'nin effaclar toniğini sabahları kullanıyorum, hiçbir işe yaramıyor. doctor's dermatologic formula (ddf) toniği geceleri kullanıyorum, tam gözlemleyemesem de etkiliymiş gibi geliyor ama bir şişesi (250 ml) 180 tl. yine ddf'in kremini aldım, 50 ml 150 tl. ee çüş arkadaş, parayı bunlar için mi kazanıyorum ben yahu? geçmeyen 2-3 hormonal sivilce için roaccutane benzeri bir ilaç yazdı cilt doktoru, onu kullanıp da saçma yan etkilerine maruz kalmamak için hiç başlamadım ama dermokozmetikle de hallolmuyor ki şu lanet sivilceler. temizleyici+tonik+krem için güvenilir ve başarılı sonuç veren bir dermokozmetik markası bulabilecek miyim merak ediyorum. bir de avene ve dermalogica'ya bakayım bari ben.
  • atoderm intensive kremi, 4,5 aylik bebegimin bacagindaki ekzama gibi gorunen kuruluk&kizarikliklar icin doktorun onerisiyle aldim. elimde dogum sonrasi anormal kuruma ve kararma olmustu. urunu aldigim eczanedeki uzman ellerimi gorunce, sadece bebek icin degil benim de kullanabilecegimi soyledi. hatta aksam surup yatin, sabah ellerimize inanamayacaksiniz dedi. iddiali bulmakla birlikte gece surup yattim, sabah gercekten yumusak ve kararma azalmis olarak kalktim. bendeki ilk etki cok basarili. umarim kizimda da ayni sekilde etkili olur.
  • herkes yazmış ama eklemek istediğim bir şey var; sensibio h2o piyasadaki en iyi makyaj temizleme suyu olabilir. kirpiği kısa bir insan olarak 72 kat rimel sürerim, çıkarması işkence olur genelde. bunu pamuğa döküp her sildiğimde makyaj 3 seferde azalarak yok oluyor. ne panda gibi etrafa dağılıyor, ne yağlı salak bir his bırakıyor. sudan daha konforlu bile olabilir, anlamadım bu nasıl şey.
  • güneş sonrası bakım kremi muhteşem kokuyor.

fransa'da trende arkamda oturan kızın elbisemin yakasını düzeltmek istemesiyle gelen koku üzerine allahım bu nasıl güzel bir koku diyerek, 3 dk sonra dönüp çok güzel kokan birşey var nedir bu demem üzerine, çantasından mavi bir kutu çıkarmasıyla resmen reklam filmi çevirttirir...
  • ekonomi yapmak için kezzap gibi drugstore misel suları denedikten sonra dünyanın en iyi misel suyunu ürettiğine emin oldum. bir ara sensibio h2o kullanıyordum, bitince içimdeki donanım haber ölücüsünün de etkisiyle daha ucuz alternatifler denemek istedim. sonuç olarak, o seyreltilmiş nitrik asit gibi l'oreal, nivea etc. misel suları çöpe atıp, koşarak yeniden sensibio h2o aldım. beğendiğim ürünleri olduğu için istekram vasatlarıyla işbirliği yapmasını bu seferlik görmezden geliyorum.*
  • dün itibariyle akn kremini, maskesini, peelingini ve gözenek sıkılaştırıcı jelimsi ürününü toplam 180 tl vererek aldığım marka. siyah nokta, gözenek fazlalığı ve sivilceden muzdaribim. bir süre kullandıktan sonra editleyip parama üzülüp üzülmediğimi bildireceğim.

edit: neredeyse 1 sene olacak bu entry'i gireli. efendim ben bütün bu ürünleri kullandım. bazen düzenli bir şekilde devam ettim bazen bıraktım derken sonunda pek de bir sonuç alamadım. o mavi temizleme jelini de kullandım, bir süre sonra cildimi aşırı kuruttu ve cildim kızarmaya başladı. çok etkili bir temizleme jeliymiş ve ciddi yağ problemi olan ciltlerde kullanılıyormuş uzun süreliğine. diğer o kremler de çok bir işe yaramadı. vermeyin o kadar para. değmiyor.
  • evladımın hassas cildine kullandığım atoderm ürününü 2 yıldır mütemadiyen satın almaktayım. kendim içim 50 faktör güneş koruyucu kremini bekarken kullanırdım artık gücüm yetmiyor efenim.
    (bkz: the analık)
  • bir dermokozmetik markasıdır.

normal ciltleri bilemem, ancak ben diğer makyaj temizleyicilerinden fena müzdariptim hassas/sorunlu ciltli biri olarak. bu sebeple kahramanım sensibio h2o'dur. göz makyajını yağ bazlı makyaj temizleyiciler kadar iyi çıkarmadığı doğrudur, ancak herhangi bir tahrişe sebebiyet vermeden yüz makyajını cillop gibi çıkarması sebebiyle benim için adeta nimettir. ondan sadece göz bölgesi için farklı bir şey kullanmam gerekse bile -ki gerekmiyor, göz makyajını ayda yılda bir yapıyorum çünkü- gayet başarılı bir üründür.

ikisi birarada kampanyaları şukela olsa da raf ömrünün 2 yıl olması göz önünde tutularak 500ml+500ml alınırken açgözlü olunmamalıdır.

içeriğine şuradan bakılabilir.
hesabın var mı? giriş yap