• saticilarin artik insanlarla tasssak gectigini dusunmeye basladim . yaninda temizleme jeli hediyelisini nisan ayinda 75 liraya almistim. suan siteler sadece kendisini 150 den satiyo. ulan dolar artti da o kadar artmadi aq. adam mi sikiyosunuz yavsak saticilar.
  • cildimi yüz yıkama jeli ile temizledikten sonra ya da maske yaptıktan sonra (kalıntı kalmadığından emin olmak adına) son haftalarda sabah akşam mutlaka kullandığım tonik.
    uzun süreli bir tonik arayışım vardı öncesinde. bu vesileyle karşılaştırma da olsun onlardan bahsedeyim.
    neutrogena visibly clear tonik kullanıyordum, daha az alkollü, daha temiz içerikli bir ürün, daha da önemlisi o dönem cildimde baş gösteren problemleri çözecek bir ürün kullanmak istedim. (bu arada alkollü tonikler ile bir probleminiz yoksa uygun fiyatlı iyi bir alternatif neurogena)
    önce la roche posay effaclar tonik denedim. çok övülen bir tonik, hatta alkollü olduğu cildi gerdiği söylenen bir tonik. ama ben cildimi misel suyla siliyor gibi hissettim. daha tedavi edici, daha agresif bişey istediğimden yeniden almadım.
    tatilde yanıma almayı unuttuğumdan neutrogena sivilce karşıtı tonik'i denedim neutrogena'ya geri dönmek ve yeni ürünü denemek adına. yüzümde çıkardığı sivilcelerin izlerinin geçmesi için hala serumdur, peeling'dir mücadele ediyorum. atıldı. hayatta en önermeyeceğim, hatta uyaracağım ürünlerden biri, belki birincisi.
    loreal değerli çiçekler hassas ciltler için tonik önerildi, cimriliğimin kurbanı olup aldım. alkol kokuyor, onu da geçtim yine sivilce yaptığından şüphelendiğim için bitirmeden hemen attığım ikinci ürünüm oldu.
    otacı gül suyu aldım. kuru ciltlere uygun olabilir. not my thing.
    bu defa büyük oynayıp murad clarifying toner alacaktım ki, eczacı bunu önerdi.
    denedim ve memnun kaldım. yağlanma probleminiz varsa iyi kontrol altına alıyor.
    benim cildim hassas olmasına rağmen sivilcelenme yapmadı. çok fazla germe ve kurutmaya da yol açmadı.
    yine her agresif tonik gibi biraz alkollü bir tonik ama rahatsız edici seviyede değil.
    en önemlisi artık komedon hayattaki en büyük korkum olduğundan içeriğini tek tek kontrol ettim, yüksek komedonejik bir içerik taşımıyor.
    bittiğinde yine büyük oynamaya karar vermezsem bu segmentte yeniden alacağım bir tonik olur.
hesabın var mı? giriş yap