şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yıllarca focus night and day kullanıp bu durumdan herzaman olmasada memnun olan azigazicam a bir gün göz kliniğinde çalışan bir tanıdığı bu lensin yeni çıktığını ve kullananların çok memnun olduğunu söylemesi üzerine temin edilip kullanılmaya başlanmıştır, sonuç mükemmeldir focus night and day gibi mucizevi denilen bir lensin daha ötesinde bir lenstir, gözde lens olduğu unutulur ,gözleri lazerle çizdirdim modunda hissedebilirsiniz, bir aydan daha uzun kullanım koşullarına uyum sağlar sizi üzmez.

özellikleri arasında aylık lensler arasında en yüksek su oranına sahip olduğu,mükemmel su dengesi ve yüksek oksijen geçirgenliği ,oldukça yumuşak ve elastik olduğundan bahsedilir ,tecrübe edilmiştir doğrudur.

dezavantaj olarak ise astigmatınız var fakat normal yumuşak kontakt lensle idare ediyorum diyenlerden iseniz bu lens diğerlerine göre daha yumuşak bir lens olduğu için astigmatınızı nispeten biraz daha fazla hissedersiniz.
  • her saniye gözümde lens olduğunu iliklerime kadar hissettirmektedir. ben ki focus'u bile beğenmezdim, onu arattı bana bu.
  • night and day'den daha iyi bir lens. nerdeyse günün tamamında bilgisayar başındayım ama en ufak bir kızarıklık, batma, yanma, bulanıklık yok. allah üretenden razı olsun. ilk kez bir lensi 1 haftadır gözümden çıkarmıyorum. sabah uyanması da ayrı güzel.
  • acuvue oasys'den daha kaliteli bir lens. oasys'te gözde uzun süre kalınca ortaya çıkan bulanıklaşma sorunu bunda neredeyse yok. oasys'e nazaran kullanım oranı daha uzun.*
  • night and day'in gozunun yagini yemesi gereken lens. bu saatte ayakta olmamin sebebi.

night and day ile aylarca (evet aylarca, 1 kere bile cikartmadan) gozune hicbir sey olmadan dolasan, adeta sahin gibi gezinen ben, 6 kutusunu aldigim bu lensle su an ne yapacagimi bilmemekteyim. evet epic fail.

takmaya baslayali 15 gun bile olmamis, ilk gunden gozumde capak yapmaya basladi. olur diye dusundum, yeni materyal sonucta gozlerimin alismasi lazim. her sabah gozumde capakla uyandim.

ama bu sabah.. bu sabah dostum.. sag gozumun acisindan uyandim. kan canagi derler ya kipkirmizi bide. cikarmak kolay olur sandim, cikarip atacaktim iste. ama oyle olmuyor dostum.. 6 yillik lens kullanicisi (night and day kullanicisi) ben bugun bu lensin gozume yapistigini gordum.

night and day alin. az bisey daha pahali ama deger..
  • ağzına sıçtığımın lensi.

doktor önerdi diye aldım, 6 ayda gözüm folloş oldu sayesinde. 9 yıldır bilumum lensi kullandım, night & day olanını iki ay gözümden çıkarmadığım, 1 aylık lensleri 2 ay (gece çıkarmak kouşuluyla) kullandığım da oldu ama hiç birisi bu kadar rahatsız etmedi. sözde 1 aylık süresi var, beni 1. haftadan rahatsız etmeye başladı bu. night & day ya da purevision'dan şaşılmaması gerektiğini gösterdi bana.

geceleri trafikte verdiği rahatsızlığa hiç girmek bile istemiyorum.
  • 12 yıllık lens kullanıcısı olarak şunu çok rahat diyebilirim. "bugüne kadar kullandığım en konforlu lens" modeli.
    bundan önce neredeyse tüm marka ve modelleri denedim ama hemen hepsinde akşam 10dan sonra kuruma ve batma oldu. bazıları çok fazla çapak yaptı. bu lenste çok az kuruma yapıyor ama diğerlerine nazaran çok üstün. bana göre buna en yakın konforlu lens "night & day"
    kullanmadığım sadece, "night & day aqua" modeli kaldı. bir dahaki siparişimde night & day aqua sipariş edeceğim ve 3 ay onu deneyip, nihai kararımı vereceğim.
  • toric modelleri icin hala bir kutu icerisinde üçer adet olarak satışa sunulan ve rakiplerinin satış kampanyalarına rağmen hiç kampanya yapmayan, kullanmaktan vazgeçilemeyen üründür.
  • 5 sene zeiss day 30 ve 2 sene pure vision 2hd kullandıktan sonra denediğim lens modeli.
    kıyaslama yapacak olursak bir kere ilk söyleyeceğim şey diğer lenslere göre gözden daha zor çıkıyor. ama tecrübeli bir lens kullanıcısıysanız bu pek önemli değil.
    diğer yandan netlik olarak purevision 2den iyi. zeissla tam kıyaslamak istemiyorum çünkü sanırım zeissın bu kategorideki ürünü zeiss day 30 air.
    lense gelirsek netlik dediğim gibi hd diye satılan purevisiondan iyi. rahatlık ise ilk başlarda çok iyiydi ama kullandığım en rahat lens değil. ikinci çiftyeyim ve yeni lens arayışına başladım. gözleri çok çapaklandırıyor ve gün içinde ara ara kafasına estikçe batıyor.