şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bionics)
 • sozlerini ezberlemesi en kolay placebo sarkisi diyebiliriz:

  harder faster, forever after,
  harder faster, forever after,
  harder faster, forever after,
  forever after.

  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade.

  harder faster, forever after,
  harder faster, forever after,
  harder faster, forever after,
  forever after.

  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade,
  none of you can make the grade.
 • haklarında fazla bir bilgiye sahip olmadığım tahminimce yeni bir grup. arkadaşlar snapcase - refused arası sound üstüne bolca rock n roll öğeler ekleyerek neredeyse mükemmeli yakalamışlar. keza vokalde arada bir refused'a bağlamıyo değil. ağustos ayı içersinde thorp records'tan bi albümleri çıkacakmış. grup elemanlarının bir kaç fotosuna baktımda 80lerden kalma deri ceketli harley motorcularından farkları yok.
 • esliginde halay cekilesi davullara sahip eglenceli placebo sarkisi.
 • ismi daha önceden light and darkness olarak duyurulan, 1 seneden fazla zamandır üzerinde çalışılan ve bahar aylarında çıkması beklenen elektronik içerikli christina aguilera albümünün -şimdilik- yeni ismi.
 • christina aguilera'nın yeni albümüne adını veren parçası. daha resmi olarak çıkmadan internete sızıvermiş.

  http://www.youtube.com/watch?v=a_btddjeke0
 • sahibi gibi tutarsız albüm. sanki iki ep kaydedilmiş de sonradan birleştirilmiş gibi. dans şarkıları lady gaga severleri tatmin edecek, beni ise christina'nın sesinden bile soğutacak güçteler. albümün slowları sia furler sayesinde kalite kazanmış, dinlenebilir olmuşlar. sia'nın elinin değdiği şarkılar elle tutulur tek sanat eserleri olmakla birlikte albümün gerisi ana akım pop müzikten hoşlanmayanlar için tekrar dinlenesi şeyler değil. "eh, christina aguilera tabii ki ana akım pop yapacak ne sandın şabalak" şeklinde düşünenler için back to basics albümünü bir kere daha dinlemelerini tavsiye ederim. böyle kimliksiz bir albümle ne benim gibi kaliteli pop sevenlere yaranılır, ne de lady gaga popu sevenlere. çünkü ikisinin karışımı o kadar sırıtıyor ve o kadar sahte duruyor ki; bir şarkıdan ötekine geçerken insan albümden kopuyor. zaten onlar da bunu fark etmiş olacaklar ki şarkı sıralamasında slowlar art arta geliyor genelde. şimdi şarkıların bazıları hakkında 1-2 kelam edelim:

  önce albümün yıldızlarından, sia furler şarkılarından başlayalım:

  all i need: albümün en iyi şarkısı. christina aguilera'nın istediğinde ne kadar şahane müzik yapabileceğinin kanıtı.
  i am: christina'nın sesini çok değişik bir biçimde kullandığı ancak nakaratıyla çuvallamış bir şarkı. ancak bütününe baktığımızda yine albümün yıldızlarından.
  you lost me: sia etkisini en çok gördüğümüz şarkı. dinlerken sia'nın bu şarkıyı nasıl söyleyeceğini birebir hayal edebiliyorsunuz. çok başarılı.

  ve diğerleri:

  bionic: albümü güzel açıyor. kelimenin tınısından olsa gerek, albümün dönüp tekrar dinleyeceğim tek pop şarkısı.
  lift me up: sürprize yer olmayan bir slow. basit başlayıp basit bitiyor. voice within, beautiful gibi şaheserlerle karşılaştırmamak lazım.
  vanity: kendini öpesi gelen christina'nın garip sözlü +18 şarkısı. kendi kendini tahrik ediyormuş kadın ya, evlerden ırak.
  morning dessert: biz çalışan erkeklerin çalar saat melodisi olmak için üretilmiş, güne mutlu ve erekte uyanmamız için icra edilmiş şarkı. işe gitmemiz gerektiği haberini hiç bu kadar seksi almamıştık. "are you ready? let's go!"
  woohoo: "lick it, lick it yum yum" desem berbat sözlerine bir öngösterimde bulunmuş olurum. bir +18 şarkı daha, bir "candy shop"umsu şarkı daha. lakin bu şarkı iyi aranje edilmiş, dile takılıp konserde coşturacak; dansçı gençliği de eğlendirecektir. ben mi? o 500 bin kere woohoo diyen dillerini kessinler christina!
  desnudate: yine sözlerinden bir örnek vererek şarkıyı anlatmaya çalışalım. "whisper all your fetishes inside my ear" içerikli sözleri ve nakarat boyu süren orgazmik "ahh"larıyla christina'nın ateşinin sönemediği bir güne denk gelmiş bu şarkının yazımı. oysa evlenince böyle dertler kalmamalıydı yahu! çocuğum olsa dinletmem.

  bir süre sonra gelen edit: bionic, not myself tonight beni eğlendirebilen pop şarkıları olup çıktılar. bir de bonus parçalarda birds of prey diye bir şaheser var ki, edinilmeli...
 • piyasaya sürülen christina aguilera albümü. fiyatı 29.00 tl. çıkış şarkısı da not myself tonight

  alıntı: http://www.mefallit.org/…stina-aguilera-bionic.html
 • christina aguilera diskografisindeki en dandik albüm. aslında ilk albümünü de dinlemiş değilim; ama o bile bundan daha iyidir herhalde.

  not 1: lift me up, all i need ve you lost me'yi bu albümden saymayacağım müsaadenizle. sayamayacağım. ne alaka derler adama?

  not 2: sia, sen ne güzel insansın! takipteyim.

  not 3: bunları yazarken i am'i hiç dinlemediğimi farkettim. yazık olmuş. onu da birinci nota ilave ediyorum.

  not 4: deluxe basımında yine sia furler ve samuel dixon'ın elinden çıkma stronger than ever diye bir şarkı var. onu da not 1'le not 2'nin arasına ekliyorum. şimdilik.
 • ing. biyonik