• kurumsal firmaların 1000 liraya yaptığı işi 250 liraya halleden gençlerin sitesi. yorumlarını okuyup iş yaptırdığım kim varsa pişman etmedi.
  • freelancer işleri yapılan, üzerine düşülse çok para kazandırabilecek site. üni son sınıfta çok merak saldım fakat kabul süreci var sitede. sanal mülakat mıdır nedir bi kabul edemediler kendileri. çok içine giremeden bitti fakat girişimcilik dersimize amerikadan bir girişimci giriyordu. (girmek x3). milyon dolar cirosuyla hava atıyordu. yazılımcılar için hızlı kar edilebilecek alan.
  • kalite fakiri fiverr kodu klonuyla yazılmış emek sömürüsü platformu. bedavadan biraz ucuz iş yaptırıp çalıştıracak sigortasız dijital köle arıyorsanız yeri burasıdır. aldığınız üç kuruş ödemenin de üstüne çökerler, bedavaya iş yaptığınızla kalırsınız. uzak durulasıdır.
  • 1000 kelime yazıyı 3 liraya yazan malların olduğunu öğrendiğimiz site.
  • benimde freelance olarak beslendiğim sitedir.

bence güzel, müşteri olanağı fazla gün içerisinde 2 3 logo işi çıkıyor fakat kestikleri %20 komisyon biraz fazla, benim için tek sıkıntısı o.
  • benim de freelancer olarak birkaç yıldır yer aldığım site. çok değişik insanlarla karşılaştım. en kötüsü de şu, işi teslim ediyorsunuz alıcının onayını bekliyorsunuz. bu çok sıkıntılı bir durum, bazı insanlar o kadar acımasız ki, sizden başta anlaşmadığınız şeyleri istiyorlar ve onaylamıyorum o zaman diyorlar. destek ekibi, bu konu da hiçbirşey yapmıyor malesef. eskiden çalışma teslim edildiğinde 3 gün sonra otomatik onay veriliyordu. şimdi otomatik onay verilmiyor ve alıcının inisiyatifine bırakılıyor. başıma geldi malesef. başta istenmeyen şeyleri yapmam istendi. başta demediniz dedim yapmazsam onaylamayacağını söyledi. bu şekilde 1 aydan 2 gün fazla bekledim. malesef daha önce başıma benzer sıkıntılı olay geldiğinde destek ekibi benim yanımda olmadığını bilmediğimden sabır sabır diyerek 32 gün bekledim. bence biraz freelancer'ların yanında olmaları gerek. en azından benim yanımda olmadılar. gerçekten bazen bana yazıyorlar şu yazıyı ne kadara yaparsınız diye? çok yüksek fiyatlar zaten yok. ama pahalı buluyorlar. yukarıdaki entry de denildiği gibi 2 liraya yazmanızı istiyorlar. o yüzden açıkçası çok fazla cevap da vermek istemiyorum ne de olsa yazıp yazıp sonra fiyat sorunca kaybolıyorlar halbuki her freelancer'ın sayfasında fiyat aralıkları yazıyor zaten. bir de atılan mesajlara 24 saat içinde cevap vermezseniz ilanlarınızın pasif olması sorunu var.
    tanım: geliştirilmesi gereken, freelancer ın da yanında olması gereken site.
  • faydalı site. çevirmenler, tasarımcılar, video işleri ile uğraşanlar vs. pek çok alanda ihtiyacınız olan uzmanı bulabileceğiniz bir site. çok istifade ediyorum
  • potansiyeli olan, sektördeki gücünün de farkında olduğu için ben gibi emektar insanların kulağının arkasına varana kadar ...n oluşum.

dünyanın en katı, en sinsi otomatik bot düzenine sahip. müşterinin "hangi şehirde yaşıyorsun?" sorusuna şehrinizi söylemenizi "kişisel bilgi paylaşımı yapıldı", "platform dışında iş yapamazsın", "10 gün kısıtlıyorum", "tekrarı halinde banlarım" gibi dallama tavırlar içerisine giren rezalet yer.

en kısa sürede %20 gibi hayvani bir komisyon uygulamayan, daha makul bir sistemle alternatifinin çıkmasını dört gözle bekliyorum.
  • profesyonellikten çok çok uzak ve tamamen parayı veren odaklı çalışan bir site. böyle düşünmemin sebebi şu. bu tip siteler dünyanın her yerinde hem alıcıyı hem satıcıyı koruyacak şekilde işler. alıcı parasını havuza atar, iş bitince içine sindi ise onay verir ve para çalışana geçer. buraya kadar her şey yolunda.

mesela çalışan iş için 3 günlük süre vermişse o 3 gün içinde işi teslim eder. edemezse alıcı isterse iptal edip ödemesini geri alabilir. peki çalışan işi zamanında teslim eder, 2-3 kez revize isteklerini de tamamlar ve alıcı buna rağmen işi onaylamazsa ne olur? normal şartlarda onun da bir süresi vardır, 1 hafta boyunca onay vermezseniz iş otomatik onaylanır ve çalışan emeğinin karşılığını alır değil mi? işte bionlukta öyle değil, şöyle;

müşteri acil toplantım var 2 gün sonra, yetiştirebilir misin der, evet dersin. işi yapar teslim edersin. bu sürede müşteri işi teslim alır, sunum toplantısında kullanır. toplantı sonrası revize ister, yapar gönderirsin, bi arkadaşım izledi şunu da değiştirelim yarın da toplantı var der. onu da yaparsın. sonra döner, bu senaryo -ki senaryoyu kendisi hazırlamıştır- içime sinmedi, revize edeceğim, ona göre tekrar yapabilir miyiz videoyu diye sorar. içinden ebenin amı mk dersin ama lanet olsun hadi yapayım deyip tamam dersin. 10 gün geçer ama revize senaryo gelmez. arada çok yoğunum, ilk fırsatta göndereceğim der -sanki bir kendisi yoğun amın oğlu- normalde 1 haftadır 750 lira üzeri işlerde onay süresi. 15 gün geçer senaryo gelmez, bionluk çözüm merkezine yazarsın ve bırakın çözümü cevap bile vermezler. öyle beklersin yapıp defalarca bitirdiğin işin parasını alabilmek için.

%20 gibi fahiş bir kesinti yapmasına rağmen çalışanı zerre korumayan freelancer şeysi.
  • gelen müşterileri çok rahat dışarı çektiğim platformdur.
    freelancer lara güven verse sistem üzerinden çalışmaya devam edeceğim ancak emekçilerin emeğini suistimal etmekten başka birşey yapmıyorlar.
    dışarıdan iletişim kurduğum tüm müşterilere %20 indirim yapıyorum, bionluk kazanacağına müşteri indirim alsın daha iyi.
hesabın var mı? giriş yap