224 entry daha
  • iğneyi hissetmedim bile, kol ağrısı yapmadı, kaldırırken çok az hissettim, lakin
    ertesi gün dişim şişti? diş etim şişti? sonra indi? ama şişti yani
  • randevumuzu aldık bakalım. tatil öncesi şarttı. vücudu arada böyle garip aşılarla her şeye karşı savunmaya hazır hale getirmek lazım.
  • ugur sahin ve ozlem tureci'nin birlikte kurdugu basarili alman biotech sirketi.
  • yaklaşık 24 saat önce ilk dozunu olduğum aşıdır. polen alerjim var. ancak şimdiye kadar çok az kol ağrısı haricinde herhangi bir yan etki vs görmedim. kolumu çok rahatlıkla kullanabiliyorum. tedbiren ağır iş yapmamak gerek. aşıdan sonra 30 dk da hastanede beklettiler. aşı önemli. bu işin sonunu göreceksek aşı olmalıyız.

edit: 28 gün sonra (bugün) ikinci dozu da oldum. yaklaşık 12 saat geçti. çok küçük bir kırgınlık hali dışında her herhangi bir yan etki oluşmadı. kol ağrısı ile ilgili durum birinci doz ile aynı şekilde.
  • sonunda aşı randevumu alabildim. nasıl bir ruh hali bu anlamadım ama sanki kendimi ölümcül bir hastalığım varmış ve bir çıkış yolu görünmüş gibi hissettim. aşı olun bitsin artık bu eziyet, bu kabus !
  • bugün ilk doz aşısını olduğum aşı firması. şimdilik birşey yok.
  • bugün saat 15:00 sularında ilk dozunu olduğum aşı. kalp krizi geçirmedim ve ölmedim. yapılırken hiç yanma ya da acı olmadı. bir kaç saat sonrasında et kesiği (spor yaptıktan sonra beliren ağrımsı) gibi bir ağrı oluştu. kolu kaldırınca hareket ettirince hissedilen bir ağrı bu. baş ağrısı hissediyorum hafiften ama aşıdan mı bilmem. onun dısında bi gariplik yok. 2. dozu en erken 29 temmuza yazmışlar biraz uzun geldi bu süre.
  • ikinci dozunu olmakta kararsız kaldığım aşı..
  • bugünkü furya ile birlikte, birçokları gibi ilk dozumu olduğum aşı. yazılanların ve söylenenlerin aksine şu ana kadar hiçbir anormal durum yaşamadım. umarım yaşamam da. zira anlatılan çok farklı semptomplar duydum. alerji hikayem de olduğu için, aşı öncesinde hafiften tırstırmadı değil. ancak hiç olmayıp o tedirginlikle yaşamaktansa önce kendim sonra toplumun bağışıklığı adına bu kervana katıldım. aşıyı bulanların türk kökenli olması heralde bu pandemideki bizim için en olumlu gelişmelerden biriydi, bu nedenle uğur şahin ve özlem türeci'ye teşekkürler.
    (tabi 3-5 yıl sonra alakasız bir şeye neden olmazsa :)

hastaneden verilen 29 temmuz - 10 ağustos arası ikinci dozu olmam gerektiğine dair bir kağıt var. sırada bu dozun randevusunu alıp gidip vurdurmak kaldı. şimdilik sistem izin vermiyor. yaşayıp göreceğiz.

edit: ertesi gün aşının vurulduğu kolda hafiften bir ağrı oldu.

büdüt: 500.entarim biontech'e kısmet oldu.
  • bugün randevu almadan özel bir hastaneye gittim ve olmak istediğimi söyledim ordaki bayan kimlik numaramı sorguladı ve kağıdı imzalattı biraz bekleyin 4 kişi daha gelsin yapacağım dedi sanırım 6lı paketlerde açılıyormuş ve açılınca hepsi birden yapılması gerekiyor.

aşı olalı iki saat oldu ama hafif kolda sızlama hariç bir şey yok.
223 entry daha
hesabın var mı? giriş yap